عکس های قلعه جنی کیش | جاذبه های گردشگری کیش

قلعه جنی کیش | پاتوقی برای جن های جزیره!

یکی از ترسناک ترین جاهای دیدنی کیش، قلعه جنی این جزیره است که افسانه ها و داستان های وهم انگیز زیادی درباره آن نقل می شود. اگر آدرنالین زیاد، شما را اذیت می کند؛ بهتر است این مقاله را نخوانید!

جاهای دیدنی کیش، همه ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند. قلعه جنی کیش در دسته جاذبه های تاریخی جزیره کیش قرار می گیرد. قلعه جنی کیش، از معروف ترین جاهای دیدنی کیش است که کمتر کسی جرات بازدید از آن را دارد. این قلعه در مجموعه جاذبه های تاریخی جاهای دیدنی کیش قرار می گیرد. داستان ها و روایات متفاوت و تریسناکی که درباره قلعه جنی کیش تعریف می شود، آن را به مکانی مبهم در جزیره تبدیل کرده است. 

قلعه جنی کیش؛ افسانه یا واقعیت!

این ساختمان نه چندان بزرگ در اصل پاسگاه هنگ مرزی بوده و سربازان و درجه داران ژاندارمری در این قلعه حضور داشتند. قلعه جنی کیش در نزدیکی کشتی یونانی قرار گرفته که افسانه‌هایی را در دل خود حبس کرده است. داستان‌ها و روایات ترسناکی درباره این قلعه مطرح است که از آن جمله می‌توان به مرگ چهار سرباز اشاره کرد. علاوه بر داستان‌های ترسناکی که راجع به قلعه گفته می‌شد، در طول شب صدای خش‌خش و همهمه از داخل و اطراف قلعه به گوش سربازان و درجه‌داران می‌خورد که ترس و واهمه آن‌ها را در پی داشت و با این ادعا که قلعه تسخیر شده است، به فکر ترک‌ آن افتاده بودند. این همه ماجرا نبود؛ در همان دوره، چهار سرباز برای کشیک شبانه در پاسگاه مانده بودند. در ساعات اولیه صبح که نوبت تعویض شیفت نگهبانی بود، آن‌ها با بدنی بی‌جان، چشمان بهت‌زده و صورت کبود پیدا شدند. این اتفاق باعث شد که پاسگاه ژاندارمری به‌سرعت تخلیه شود.   

قلعه جنی کیش

قلعه جنی کیش کجاست؟

شما می توانید کمی بعد از جاده جهان، نرسیده به کشتی یونانی، قلعه جنی کیش را مشاهده کنید. قلعه جنی کیش یک مکان متروک و کوچک در نزدیکی کشتی یونانی است که داستان های بی شماری را برای گفتن در دل خود پنهان کرده است. به احتمال زیاد زمانی که به جزیره کیش سفر می کنید یا اگر تا به حال به جزیره کیش رفته باشید، نام این قلعه را نشنیده اید. قلعه جنی کیش که در میان مردم به همین نام نیز معروف است از مکان های رعب آور و ترسناک در جزیره کیش به حساب می‌آید. حتی مردم محلی نیز حاضر نیستند در شب از این قلعه بازدید کنند. برخی از آنها معتقدند که این قلعه به شدت توسط جن ها محافظت شده و به وسیله آنها نیز تسخیر شده است. قلعه جنی کیش شباهت زیادی به شهر زیرزمینی کاریز در این جزیره دارد.

قلعه جنی کیش

کاربرد قلعه جنی کیش در گذشته

این قلعه در گذشته به دلیل موقعیت مکانی و دید مناسب به عنوان مکانی برای استقرار نیروهای انتظامی یا همان پاسگاه ژاندارمری کاربرد داشته است و این قلعه مکانی ایده آل برای نگهبانی و دیدبانی از جزیره محسوب می شده است، در واقع این ساختمان پاسگاه هنگ مرزی جزیره و محل خدمت سربازی درجه داران ژاندارمری بوده است. 

قلعه جنی کیش

ساختمان قلعه جنی کیش

ساختمان قلعه، پلانی مستطیلی شکل دارد و دو برج بزرگ در دو طرف آن خودنمایی می‌کنند که برای حفاظت از قلعه ساخته شده بودند. پنجره‌های کوچکی دورتادور این برج‌ها وجود دارد که برای دیده‌بانی در برابر حمله دشمنان به کار می‌رفتند. با توجه به دیوارهای بسیار ضخیمی قلعه، نفوذ به آن کار آسانی نبوده است. همچنین باغچه کوچکی در وسط قلعه به چشم می‌خورد. این قلعه با وجود فرازونشیب روزگار همچنان پابرجا مانده است. در حال حاضر، قلعه جنی کیش به‌دلیل عدم رسیدگی و بی‌توجهی، از نظر ظاهری شرایط خوبی ندارد و تا حدودی رو به ویرانی است. بسیاری از مردم بومی این محل را نفرین‌ شده و جن‌ زده می‌دانند و از همین رو، جرات نزدیک ‌شدن به قلعه را ندارند.

قلعه جنی کیش

داستان های ترسناک از قلعه جنی کیش

عروسی جنیان

در قلعه بین مردم محلی کیش این روایت نیز در مورد قلعه جنی گفته می شود، یک راننده تاکسی که در این مسیر برای مسافران کشتی یونانی منتظر است، بعد از مدتی بی خبر در مسیر شروع به حرکت می کند تا به قلعه جنی می رسد، زمان رسیدن او درست موقع عروسی جنیان بوده است، راننده جنیان را با لباس های بلند و سفید می بیند و مطابق با تعریف او اجنه به جای پا سم داشتند؛ او از ترس ماشین را خاموش و سرش را پایین می اندازد تا عروسی جنیان تمام شود پس از آن به شهر باز می گردد و داستان را برای مردم تعریف می کند.

سرباز مرده و بهت زده در قلعه

از دیگر افسانه ها در مورد این قلعه مربوط به چهار سربازی است که شب تا صبح مجبور به کشیک در پاسگاه بودند، روز بعد که کارکنان و پرسنل پاسگاه وارد قلعه میشوند با صحنه ای بسیار عجیب و رعب انگیز روبه رو میشوند، جسد هر چهار سر باز در حالتی که چشمانشان بهت زده است با بدنی سرد و سیاه روی زمین افتاده است و اصلا مشخص نبود که شب قبل چه اتفاقی برای آنها افتاده است و داستان مرگ آنان همچنان به عنوان یک داستان مرموز باقی مانده است.

قلعه جنی کیش،  قلعه ای خوفناک در غروب

درست وقتی که هوا تاریک می شود و روز جای خود را به شب می دهد، قلعه جنی کیش به وهم آلود ترین مکان در این منطقه تبدیل می‌گردد. در نزدیکی قلعه یک چاه وجود دارد که صداهای بسیار عجیب و غریبی از آن شنیده می شود. ضمن اینکه صدای وزش باد و زوزه هایی که به واسطه حرکت در میان درها و پنجره های باز قلعه به وجود می آید، احساس ترس و وحشت را در این ناحیه، صد چندان می‌کند. خب طبیعی است که وقتی نام قلعه جنی کیش را می‌شنوید یک ذهنیت همراه با ترس برای شما به وجود بیاید و همین ترس ایجاد شده موجب می شود تا شما برای ورود به این منطقه احتیاط لازم را انجام دهید. البته اگر اهل ترس و ریسک کردن نباشید هرگز به سمت قلعه جنی کیش نیامده و از آن بازدید نخواهید کرد. رویدادهایی که در این قلعه پیش آمده و داستان‌هایی که پشت سر آن وجود دارد به اندازه کافی قانع کننده هستند که شما را از رفتن به این محدوده باز دارند. البته بعید نیست که تمام این داستان ها زاییده ذهن افراد باشند اما به هر حال داستان هایی هستند که در میان مردم محلی منطقه رواج دارند و همین داستان ها سبب شده که قلعه را با استفاده از بلوک های سیمانی مسدود کنند. در اطراف قلعه جنی کیش، مکان های زیادی برای بازدید وجود دارند. کشتی یونانی مغروق درست در همسایگی این قلعه قرار دارد یا کمی آن طرف تر شما می توانید روستای باغو را مشاهده کنید. بنابراین اگر اهل ترس و هیجان نیستید، مسیر خود را تغییر دهید و دور قلعه جنی کیش را خط بکشید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر