کمپوت گلابی | طرز تهیه کمپوت گلابی

چجوری کمپوت گلابی خوشرنگ و خوش طعم درست کنی؟ + طرز تهیه

دوست داری یه کمپوت خوشمزه و آسون تو خونه درست کنی ؟ کمپوت گلابی رو بهت پیشنهاد می کنم .برای تهیه اش با ویکی گردی همراه باش .

کمپوت گلابی

الان که فصل تابستونه و گلابی هم فراوونه بهتره دست به کار بشی و یه کمپوت گلابی خوشمزه درست کنی . کمپوت گلابی یه کمپوت پر طرفدار و فوق العاده خوشمزه است که میشه به عنوان دسر هم ازش استفاده کرد . برای تهیه یه کمپوت گلابی خوشرنگ و خوش طعم با ما همراه باش .

مواد لازم کمپوت گلابی

  • گلابی ۱٫۵ کیلوگرم
  • آب ۸ پیمانه
  • لیمو ترش ۱ عدد
  • شکر ۱٫۵ پیمانه
  • زعفران دم رکده ۱ قاشق غذاخوری
  • وانیل ¼ قاشق چایخوری
  • طرز تهیه کمپوت گلابی

آموزش تهیه رانی زرد آلو خانگی با طعمی فوق‌العاده

مرحله اول

برای تهیه کمپوت گلابی خوشمزه ابتدا باید از گلابی های مناسب برای تهیه کمپوت استفاده کنیم، گلابی هایی که استفاده می کنیم در عین اینکه باید کاملا رسیده باشند، نباید دارای خرابی و زدگی باشند تا ظاهر کمپوت زیباتر جلوه کند.

مرحله دوم

در این مرحله گلابی ها را پوست می گیریم، سپس از وسط نصف می کنیم و هسته های درون گلابی ها را خارج می کنیم. در ادامه ۸ لیوان آب را داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم و روی حرارت متوسط قرار می دهیم تا آب جوش بیاید.

مرحله سوم

پس از اینکه آب به نقطه جوش رسید، شکر را به همراه زعفران دم کرده و وانیل به آب جوش اضافه می کنیم و اجازه می دهیم شکر به طور کامل حل شود، سپس گلابی ها را به آرامی داخل آب جوش قرار می دهیم تا بپزند.

کاربردهای عجیب و غریب پوست پسته + خواص

مرحله چهارم

زمان پخت گلابی ها نسبت به نوع گلابی ها کمی متفاوت است. اگر ما از گلابی هایی استفاده کرده باشیم که کاملا رسیده باشند، حدود ۳۰ دقیقه زمان برای پخت شان نیاز است، ولی اگر گلابی ها کال تر باند باید ۴۰ دقیقه روی حرارت بمانند.

مرحله پنجم

در ۵ دقیقه پایانی پخت گلابی ها، آب لیمو ترش را اضافه می کنیم و چند دقیقه صبر می کنیم تا پخت کمپوت به پایان برسد. پس از اینکه پخت گلابی ها کامل شد، قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم و اجازه می دهیم از حرارت بیفتد و به دمای محیط برسد.

مرحله ششم

در این مرحله اجازه می دهیم گلابی ها به مدت ۸ ساعت در شهد بمانند. در ادامه گلابی ها را داخل ظروف شیشه ای درب دار می ریزیم و تا روی آن از شربت پر می کنیم. سپس شیشه ها را در یخچال نگهداری می کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر