سینک ظرفشویی | مضرات ریختن وایتکس در سینک ظرفشویی

به هیچ وجه در سینک ظرفشویی وایتکس نریزید | خطرات وحشتناک ریختن وایتکس در سینک ظرفشویی

می دونستی به هیچ وجه نباید تو سینک ظرفشویی وایتکس رو بریزی؟! جزئیات بیشترش رو تو این مطلب بخون

به هیچ وجه در سینک ظرفشویی وایتکس نریزید | خطرات وحشتناک ریختن وایتکس در سینک ظرفشویی

سیاه شدن سینک ظرفشویی با جرمگیر، وایتکس، جوهر نمک و سیم ظرفشویی، یکی از مشکلات و اشتباهات رایج  اصول خانه‌داری است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که این نوع مواد شوینده باعث سفید و تمیز شدن سینک ظرفشویی می‌شوند، اما در نهایت نتیجه عکس حاصل می‌گردد. خطرات ریختن وایتکس در سینک ظرفشویی را در ادامه بخوانید.

اگرچه وایتکس به منظور سفید کردن لباس و اجسام به‌کار می‌رود، اما پس از مدتی باعث سیاه و کدر شدن سینک استیل ظرفشویی می‌شود. جرمگیر نیز به منظور پاک کردن جرم و تمیز کردن سینک ظرفشویی به کار می‌رود، اما به مرور زمان باعث سیاه و لکه‌دار شدن سینک استیل ظرفشویی می‌شود.

روش های ساده و کاربردی تمیز کردن سینک!

وایتکس  مواد ضدعفونی‌کننده‌ای است که در خانه اکثر ما پیدا می‌شود. گاهی بعضی از لوله‌کش‌ها می‌گویند که برای ضدعفونی کردن لوله و از بین بردن بوی بد فاضلاب از وایتکس استفاده کنید. وایتکس اولین گزینه ما برای تمیز کردن سینک ظرف‌شویی است. درست است که باعث درخشان شدن سینک می‌شود اما مضراتی هم دارد. 

هیچ‌وقت وایتکس را در راه‌آب سینک نریزید چون باعث ایجاد مشکل در لوله‌ها می‌شود مخصوصاً اگر لوله‌ها پلاستیکی باشند. وقتی محلول سفید‌کننده را در فاضلاب می‌ریزید، بیشتر آن به خط فاضلاب می‌رسد ولی مقداری از آن نیز در لوله باقی می‌ماند تا زمانی که دوباره سینک را بشویید. اگر از مایع ضدعفونی دیگری بعد از وایتکس استفاده کنید ممکن است با مواد شیمیایی مثل آمونیاک ترکیب شود و بخارهای سمی ایجاد کند. 

این بخارها از طریق لوله‌کشی به گردش درمی‌آیند و ممکن است از لوله بیرون بزنند. در نتیجه بخارهای سمی از دریچه‌ها خارج و در هوای خانه پخش می‌شود. این بخارها حتی مقدار کمشان نیز برای کودکان و افراد مسن خطرناک است.  

چطور لوله‌های ظرف‌شویی را ضدعفونی کنیم؟ 

پاک‌کننده‌های فاضلاب معمولاً حاوی سود سوزآور هستند اما لازم نیست این ماده را در سینک بریزید. می‌توانید از ترکیب سرکه و جوش‌شیرین استفاده کنید. یک‌دوم فنجان جوش‌شیرین را در سینک بریزید. نصف سینک را با آب و سرکه پر کنید.

بهترین روش تمیز کردن و برق انداختن ظروف و قابلمه تفلون سوخته

این ترکیب دی‌اکسیدکربن آزاد می‌کند و کف می‌کند. صبر کنید تا کف بخوابد و بعد نیم گالن آب جوش در سینک بریزید و آن را بشویید. همچنین با استفاده از آب‌اکسیژنه، سرکه، جوش شیرین، روغن درخت چای یا آبلیمو نیز می‌توانید سینک را تمیز و درخشان کنید. هرکدام از این مواد به پاکیزگی سینک و لوله‌ها کمک می‌کنند. 

سعی کنید برای پاک کردن سطوح از تمیزکننده‌های طبیعی استفاده کنید. استفاده زیاد از سفیدکننده‌ها باعث آسیب به ریه شما می‌شود و برای سلامت افراد خانواده مضر است. 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۶۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

  • ناشناس 7

    دروغه چون خانم بنده حدود ۲۰ ساله که با این روش تمیز می کنه و هیچ فرقی هم نسبت به قبل نکرده

  • یه بنده خدا 3

    پودر ماشین لباسشویی رو چند دقیقه با اسکاچ به سینک بمالید سپس بشورید تا تمیز و براق بشه