نوشیدنی سرد برای تابستان | آموزش نوشیدنی سرد | نوشیدنی سرد تابستانی

نوشیدنی سرد تابستانی | طرز تهیه شربت نارنج

امروز با شما هستیم با آموزش نوشیدنی سرد شربت نارنج.

نوشیدنی سرد تابستانی | طرز تهیه شربت نارنج

نوشیدنی سرد شربت نارنج یک انتخاب ایده آل برای رفع تشنگی ماه رمضان و گرمازدگی تابستان است. در این قسمت قصد داریم طرز تهیه نوشیدنی سرد شربت نارنج را به شما یاد بدهیم. با ما باشید با آموزش این نوشیدنی سرد دلپذیر.

زمان آماده سازی مواد: ۱۵ دقیقه

مواد لازم شربت نارنج

نارنج: ۱۰ عدد متوسط

شکر: ۲/۳ لیوان دسته دار فرانسوی (یا به میزان دلخواه)

لیمو: ۱ عدد بزرگ یا ۲ عدد کوچک

آب: ۱ لیتر

طرز تهیه شربت نارنج 

مرحله اول؛ نارنج ها را بشویید و برش بزنی

از آن جایی که در این روش، از آبمیوه گیری استفاده نمی کنید، باید نارنج ها به خوبی بشویید و پوست آن ها جدا کنید تا شربتتان تلخ نشود.

در اولین مرحله از درست کردن شربت نارنج، نارنج ها را به صورت نازک و به شکل طولی، برش بزنید. برش ها را در یک قابلمه یا ظرف پلاستیکی متوسط یا بزرگ بریزید.

مرحله دوم؛ نارنج ها را با گوشتکوب بکوبید

در این مرحله، به نارنج ها شکر را اضافه کنید. با استفاده از گوشت کوب، شروع به ضربه زدن و له کردن برش های نارنج کنید. لیموی ترش را بشویید و آب آن را بگیرید. هم می توانید آب لیمو(ها) را با دست بفشارید و هم مثل نارنج ها برش بزنید و با گوشتکوب له کنید.

مرحله سوم؛ آب را به پوره ها اضافه کنید

وقتی آب نارنج خارج شد، به آن آب اضافه کنید. (بهتر است آبی که به نارنج های پوره شده اضافه می کنید، خنک باشد.) نارنج و آب را کاملا به هم بزنید تا دانه های شکر حل شوند. البته می توانید شکر را بعد از صاف کردن هم اضافه کنید.

مرحله چهارم؛ پوره های شربت نارنج را از صافی بگذرانید

روی یک کاسه، صافی با منافذ (سوراخ های) ریز قرار دهید و مخلوط به دست آمده از مرحله قبل را در آن بریزید و صاف کنید. با کمک فشار دست هایتان، شربت را از پوره ها جدا کنید.

مرحله پنجم؛ شربت نارنج را سرو کنید

شربت نارنج را در یک پارچ یا بطری بریزید و اگر می خواهید خنک تر باشد، آن را در یخچال بگذارید. سپس شربت را سرو کنید. قبل از سرو کردن، حتما میزان شکر آن را بچشید و اندازه کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر