امحا خودرو های قاچاق | خودرو های ممنوع

عمر خودرو های لاکچری در ایران به پایان رسید + فیلم

لیست خودرو های ممنوع در ایران کم نیست و تعداد قاچاق این خودرو ها نیز زیاد بود اما حالا دولت تصمیم به امحا این خودرو گرفته است تا از ورود خودروی قاچاق به ایران جلوگیری کند.

عمر خودرو های لاکچری در ایران به پایان رسید + فیلم

واردات برخی از خودرو ها به ایران ممنوع شده است و خودرو های لوکسی که قاچاقی وارد شده اند امحا می شوند. مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت درباره علت ممنوعیت واردات خودروهای بالاتر از ۴۰ هزار دلار گفت: تعریف خودروی لوکس دستخوش تغییراتی شده است. عمر خودرو های لاکچری در ایران به پایان رسید

علی علی‌آبادی اظهار کرد: با توجه به اینکه واردات این گونه خودروها باعث خروج ارز از کشور می‌شد، از مدت‌ها پیش این بحث مطرح شد که جلوی واردات خودروهای لوکس گرفته شود.

وی افزود: بر این اساس محدودیت‌هایی مبنی بر منع واردات خودروهای بالاتر از ۲۵۰۰ سی سی ابلاغ شد اما همچنان این قانون پاسخگو نبود و در جلسات متعدد مطرح می‌شد که چرا هنوز واردات خودروهای لوکس ادامه دارد؟

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت گفت: بر این اساس به این نتیجه رسیدیم که نمی‌توان فقط حجم موتور خودرو را ملاک لوکس بودن آن قرار دهیم لذا بحث ارزش خودرو نیز به این مورد افزوده و تصمیم بر این شد که برای واردات خودروها علاوه بر اینکه لازم است حجم موتور آنها بیش از ۲۵۰۰ سی سی نباشد، ارزش خودرو نیز نباید بیش از ۴۰ هزار دلار باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

پر بازدیدترین

ارسال نظر