سرطان سینه | پیشگیری از سرطان سینه | رابطه تغذیه و سرطان سینه

جلوگیری از ابتلا به سرطان سینه با خوردن این خوراکی

رابطه بین سرطان سینه و تغذیه اجتناب ناپذیر است. نتایج جدیدترین تحقیقات در این خصوص را در اینجا بخوانید.

سرطان سینه

اگر می خواهید دچار سرطان سینه نشوید و سلامت بدن خودتان و اطرافیان برای شما مهم است، باید  جهت پیشگیری از سرطان سینه، تغذیه مناسب داشته باشید. یکی از مواردی که در تغذیه و پیشگیری از سرطان سینه موثر است استفاده از کره بادام زمینی در برنامه غذایی دختران جوان است.

محققان دانشگاه پزشکی واشنگتن در سنت لوئیس و مدرسه پزشکی هاروارد اعلام کردند که خوردن کره بادام زمینی دو بار در هفته خطر ابتلا به سرطان سینه را در دختران نوجوان ۳۹ درصد کاهش می دهد.

براساس تحقیقات جدید، خوردن منظم کره بادام‌ زمینی در دختران نوجوان موجب کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های خوش‌ خیم پستان در بزرگسالی می‌شود.

سرطانی که نشانه اش نفخ معده است! | نفخ معده را جدی بگیرید!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه خراسان، کارشناسان معتقدند تغییرات غیرسرطانی در بافت سینه عاملی خطرساز در ابتلا به سرطان پستان است.

محققان برای انجام این تحقیق 9000 نوجوان 9 تا 15 ساله را در سال‌های 1996 تا 2010 مورد بررسی قرار دادند.

دکتر گراهام کلدیتز، محقق این تحقیق، اظهار کرد: مصرف کره بادام زمینی سه بار در هفته موجب کاهش 39 درصدی خطر ابتلا به بیماری‌های پستان می‌شود.

وی ادامه داد: بیماری‌های خوش‌خیم سرطان سینه شایع واز عوامل خطر ابتلا به سرطان است. یک‌چهارم زنان قبل از یائسگی از طریق بافت‌برداری دچار ضایعه خوش‌خیم بیماری‌های پستان هستند؛ این ضایعات ابتلا به سرطان پستان را سه برابر افزایش می‌دهد.

سرطان های قابل پیشگیری در زنان کدام است؟

شرکت کنندگان این تحقیق طولانی مدت در طول سال‌های 1996 تا 2010 اثرات رژیم غذایی و ورزش را چهار مرتبه گزارش دادند؛ در طی این مدت ابتلا به بیماری‌های سینه نیز توسط آنان اعلام شد که از این تعداد 112 نفر به بیماری‌های پستان مبتلا شدند.

محققان تاثیر مصرف غذاهای گیاهی، پروتئین‌ها و چربی‌های گیاهی از جمله کره بادام زمینی، بادام‌زمینی، آجیل‌ها، لوبیا و غلات را مورد بررسی قرار دادند.

طبق نتایج این بررسی‌ها خطر ابتلا به بیماری‌های پستان در افرادی که این مواد غذایی را روزانه مصرف کردند، 68 درصد کاهش یافت همچنین مصرف این مواد غذایی باعث کاهش 66 درصدی خطر ابتلا به بیماری‌های پستان در دختران 14 ساله شد و در دخترانی که سه بار در هفته کره بادام زمینی مصرف کردند 39 درصد ابتلا به بیماری‌های پستان کاهش یافت.

به گفته محققان، اگرچه بین مصرف کره بادام‌زمینی و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های سینه ارتباط وجود دارد اما نتایج تحقیق رابطه علت و معلولی آن را نشان نمی‌دهد.

به اعتقاد محققان مصرف کره بادام زمینی می‌تواند نوعی پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های پستان باشد.

با دیدن این نشانه ها به وجود سرطان کلیه مشکوک شوید

نتایج این تحقیق در مجله اینترنتی Breast Cancer Research and Treatment منتشرشد.

همچنین تحقیقات موسسه سرطان شانگهای نشان می دهد خوردن بادام زمینی و سایر غذاهای غنی از ویتامین E می تواند خطر ابتلا به سرطان کبد را کاهش دهد.

دانشمندان همچنین دریافتند که غذاهای غنی از ویتامین E مانند بادام زمینی می تواند بدن را در برابر بیماری های قلبی و پیر چشمی محافظت کند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر