بوی بد یخچال| علت بوی بد یخچال| از بین بردن بوی بد یخچال

علت بوی بد یخچال چیست؟ | از بین بردن بوی بد یخچال با چند روش ساده

یخچال به راحتی می‌تواند بو بگیرد و اگر راه‌های مناسب برای از بین بردن آن پیدا نکنید ممکن است این بو ماندگار شود.

بوی یخچال

شاید برای شما پیش آمده باشد که درب یخچال را باز کرده و با بوی بد یخچال حالتان بد شده و نسبت به مصرف خوراکی‌های داغ یخچال بی میل شده باشید. بوی بد یخچال می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از دلایل بوی بد یخچال مربوط به اقلام و خوراکی‌هایی است که داخل آن قرار می‌دهید و در کنار آن دلایل دیگری هم وجود دارد. برای آشنایی با دلایل بوی بد یخچال و نحوه رفع این بو با ما همراه باشید. 

 

 

 

 

 

 

یخچال به راحتی می‌تواند بو بگیرد و اگر راه‌های مناسب برای از بین بردن آن پیدا نکنید ممکن است این بو ماندگار شود.

 

 

 

حتما برای شما پیش آمده که درب یخچال را باز کنید و بوی ناخوشایندی را حس کنید. یا فریز شما بودی نامطبوعی بدهد با این که مواد غذایی رو باز را حتی برای مدت کمی در یخچال نگه داشته باشید. یخچال به راحتی می‌تواند بو بگیرد و اگر راه‌های مناسب برای از بین بردن آن پیدا نکنید ممکن است این بو ماندگار شود. روش‌های زیر را بخوانید تا به راحتی بوی بد یخچال را از بین ببرید.

علت بوی بد یخچال می‌تواند موارد زیر باشد:

1- قرار دادن موادی مانند میوه‌ و سبزیجات، بدون شستشو و پاک‌سازی درون یخچال

2- قرار دادن مواد غذایی بدون ظرف دردار

3- پر کردن بیش از حد یخچال

4- تمیز نکردن یخچال برای مدت طولانی

5- تجمع آب در سینی تخلیه یخچال

6- فاسد شدن مواد غذایی درون یخچال

7- ریختن مواد غذایی درون یخچال

8- استفاده نکردن از یخچال بیش از 72 ساعت

برخی از این 8 مورد دلیل بوی بد داخل یخچال اند و برخی دیگر علت بوی بد پشت یخچال است. مورد 4 و 5 یعنی تمیز نکردن یخچال و تجمع آب در سینی تخلیه، از جمله مواردی هستند که علت بوی بد پشت یخچال به حساب می‌آیند.

چگونه بوی بد یخچال را از بین ببریم؟

مواد غیرشیمیایی استفاده کنید

در یک لیوان جوش شیرین پر کنید و در گوشه یخچال قرار دهید. جوش شیرین بو را جذب خواهد کرد. سرکه نیز همین کارکرد را دارد اما مراقب باشید حجم کمی استفاده کنید. نصف لیوان سرکه را کنار یخچال قرار دهید تا بو را جذب خود کند. روش سوم طبیعی با استفاده از لیمو است. لیمو را قاچ بزنید و داخل یخچال قرار دهید. لیمو بوی بد را ازبین می‌برد اما لیمو باید حداقل یک بار در هفته عوض شود.

جادوی میخک

لیمو یا یک پرتقال بردارید، آن را نصف کنید و در میخک بزنید. تا زمانی که شروع به خشک شدن کند در یخچال می ماند. همچنین سیب زمینی بسیار مفیداست. سیب زمینی را پوست بکنید و داخل یخچال قرار دهید برای از بین بردن تمام بوهای یخچال باید هر 2 - 3 روزسیب زمینی را عوض کنید و در یخچال نگه دارید تا وقتی بو از بین برود.

قهوه را جدی بگیرید

قهوه در جذب بو خیلی سریع عمل می‌کند. در عرض چند روز، حتی با استفاده از دانه‌های قهوه در قفسه‌های مختلف یخچال، بو از بین می‌رود. علاوهبر قهوه می‌توانید از آرد جو استفاده کنید. آرد جو می‌تواند بویی که در یخچال و یا کاسه سرامیکی یا آلومینیومی مانده را جذب می کند. یکی از راه‌های خیلی سریع نیز استفاده از زغال است. زغال را روی هر قفسه قرار دهید متوجه می‌شوید که چقدر سریع بوی یخچال گرفته می‌شود.

جلوگیری از بوی بد یخچال

هنگامی که یخچال شما تمیز شد، باید از بروز مجدد بو جلوگیری کنید. یکی از راه های انجام این کار با استفاده از وسایل خانه این است که یک لایه نازک جوش شیرین را روی یک ورقه بزرگ پهن کنید و یک شب آن را در یخچال بگذارید.

اگر جوش شیرین در دسترس ندارید، جو دوسر و تفاله قهوه نیز جذب کننده بو طبیعی هستند و کار را به خوبی انجام خواهند داد.

نکته مثبت: از پنبه های آغشته به وانیل استفاده کنید تا عطر دلپذیری در یخچال باقی بماند.

نکته دیگر: اگر یخچال شما لک شده است، جوش شیرین را با مقدار کمی آب گرم مخلوط کنید تا خمیری به وجود بیاید. خمیر را روی لکه ها پخش کنید و اجازه دهید حداقل یک ساعت بماند قبل از اینکه پاک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر