جزیره | جزیره شیدور | جزیره مارو

میدونی مالدیو ایران کجاست؟ + فیلم

حتما شنیدید که ما تو ایران یک جزیره داریم که به مالدیو معروف است. در ادامه این مطلب به معرفی این جزیره می پردازیم

جزیره

اگر به دنبال جاهای بکر ایران مخصوصا جنوب ایران می گردید و دوست دارید جزیره ای رو ببینید که ماسه های سفید داره و کسی اونجا زندگی نمی کنه با ادامه این مطلب همراه ویکی گردی باش. جزیره ای که در این مطلب به شما معرفی می کنیم به مالدیو ایران معروف شده و زیبایی عجیب این جزیره توجه گردشگران را جلب کرده است.

 

شیدور جزو جزایر غیرمسکونی استان هرمزگان بوده تا بندر لنگه تنها 170 کیلومتر فاصله دارد. نزدیک‌ترین فرودگاه به جزیره شیدور، فرودگاه لاوان بوده و می‌توان این فاصله را نیز با قایق طی کرد. نزدیک‌ترین ساحل‌ها به این جزیره، بندر مقام، بندر نخیلو و بندر جزه است. افراد محلی به این جزیره، مارو نیز می‌گویند؛ زیرا در این بهشت زیبا، انواع مار بسیار زیاد است. مساحت جزیره مارو یا شیدور زیاد نیست، به طوریکه با ایستادن در یک نقطه مرتفع می‌توان تمامی جزیره را مشاهده کرد.

جاهای دیدنی کیش که نباید از دست بدید

جزیره‌ شیدور، مکانی دیدنی و تماشایی، به‌ویژه برای طبیعت‌گردان است و آرامش، سکوت و زیبایی این مکان بکر و خالی از سکنه، آدمی را به‌سوی خود جذب می‌کند. در زمان مهاجرت پرندگان، رقص پرواز همگانی آن‌ها در آسمان تماشایی است. پیاده‌روی روی ساحل ماسه‌ای، نشستن روی صخره‌ها و تماشای آسمان آبی می‌تواند جزو لذت‌بخش‌ترین فعالیت‌ها در این منطقه باشد. این تالاب با چشم‌اندازی زیبا، یکی از بهترین مکان‌ها برای عکاسی و ثبت مناظر دل‌فریب است.

بهترین زمان سفر به جزیره شیدور

اواخر پاییز و زمستان است و می‌توانید از بندرهای اطراف مثل بندر نخیلو یا مقام، با قایق‌ های محلی به شیدور سفر کنیم.

معرفی زیباترین ساحل کیش

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر