دانش‌ آموز | هزینه خرید لوازم التحریر دانش‌ آموز

پر کردن کوله‌ پشتی یک دانش‌ آموز چقدر آب میخوره؟

هزینه لازم برای پر کردن یک کوله پشتی برای سال تحصیلی جدید چقدر است؟ جزئیات بیشتر را درادمه بخوانید

کوله پشتی

 خرید لوازم التحریر برای دانش آموزان چقدر آب می خوره؟ گزارش‌های میدانی از خرده‌فروشی‌ها و همچنین بررسی فروشگاه‌های آنلاین نشان می‌دهد که قیمت یک بسته مداد مشکی ۱۲ تایی بسته به نوع و برند آن برای دانش آموزان ۲۰ تا ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارد. البته قیمت بسته ۱۲ تایی مداد مشکی مخصوص طراحی به بیش از ۹۰۰ هزار تومان هم می‌رسد. در ادامه این مطلب از سایت ویکی گردی جزئیات بیشتر در خصوص خرید لوازم مدرسه دانش آموزان را بخوانید.

قیمت مداد نوکی نیز از حدود ۲۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا حدود یک میلیون تومان هم می‌رسد. البته برای اتدهایی با برندهای خارجی و برای کاربردهای تخصصی تا ۱۸ میلیون تومان هم قیمت دارد.

یک دست لباس مدرسه چند؟ + توضیحات

همچنین در حال حاضر ارزان‌ترین خودکار در بازار حدود ۶۰۰۰ تومان قیمت دارد و قیمت برخی از انواع خودکار به حدود ۸۰۰ هزار تومان می‌رسد. اما برخی خودکارها و روان‌نویس‌های خاص تا بیش از ۲۴ میلیون تومان هم قیمت دارند. قیمت خودکارهای رنگی نیز در ارزان‌ترین حالت در بسته‌های شش‌تایی حدود ۳۰ هزار تومان عرضه می‌شود و در گران‌ترین حالت نیز روان‌نویس‌های رنگی در بسته‌های ۵۰ تایی به قیمت بیش از سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

همچنین قیمت هر بسته مداد رنگی ۱۲ تایی حدود ۲۴ تا حدود ۹۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. البته مدادرنگی‌های با تنوع رنگ بیشتر قیمت بالایی دارد، به طوری که مدادرنگی ۱۲۰ رنگ از یک برند معروف خارجی در برخی فروشگاه‌های آنلاین نزدیک به ۱۷ میلیون تومان قیمت دارد.

غلط‌گیر هم ۱۳ تا ۱۸۰ هزار تومان قیمت دارد و پاک‌کن حدود هفت تا ۱۳۰ هزار تومان فروخته می‌شود. البته پاک‌کن‌های برقی هم در بازار هست که تا حدود ۳۹۰ هزار تومان هم قیمت دارد.

در این میان قیمت دفتر نقاشی بسته به نوع، تعداد برگ و طرح آن در مدل‌های معمولی از ۱۸ هزار تومان شروع می‌شود و برای مدل‌های مخصوص آبرنگ به بیش از ۶۰۰ هزار تومان می‌رسد. دفتر مشق هم ۱۸ تا ۸۰۰ هزار تومان قیمت دارد که قیمت‌های بالا مربوط به دفترهای کلاسوری است.

قیمت جامدادی هم از حدود ۱۸ هزار تومان شروع می‌شود و برخی از انواع لوکس آن با طرح‌های خاص تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم قیمت دارد.

در نهایت محصول اصلی دانش‌ آموزان و دانشجویان کیف کوله پشتی است که قیمت انواع ساده و معمولی آن برای سنین ابتدایی بین ۹۰ تا نزدیک شش میلیون تومان قیمت دارد، اما برای بزرگسالان بسته به برند و کیفیت کوله پشتی، قیمت از ۲۵۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا نزدیک ۲۰ میلیون تومان هم قیمت دارد.

با پاکت شیر یا آبمیوه یه جامدادی خوشگل بساز + فیلم آموزشی

بر این اساس خرید یک کوله پشتی و پر کردن آن برای دانش‌اموزان با خرید کالاهای ارزان‌تر حاوی حداقل چهار دفتر مشق، یک دفتر نقاشی، دو مداد مشکی و قرمز، مدادرنگی ۱۲ تایی، یک مداد نوکی، پاک کن، خودکار، غلط‌گیر و جامدادی حداقل حدود ۲۷۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت که رقم معقولی به نظر می‌رسد.

اما حداکثر هزینه خرید و پر کردن یک کوله پشتی با اقلام یاد شده با برندهای لوکس حدود ۱۲ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۲ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

 • ناشناس

  مگه واجبه لوازمای چند صد هزار تومنی بخریم با همون لوازم ساده هم آدم میتونه درس بخونه بدون پز دادنای الکی خانواده های مرفه

 • ناشناس

  حداقل تون کاملا اشتباهه، با دستورایی که معلما میدن حداقل ۹۰۰ هزار تومن برای یک بچه کلاس اولی باید وسایل هفته اول مدرسه رو بخری،بجز کوله پشتی، اینقدر چیزای عجیب غریب سفارش میدن که نبودشان چه تاثیر منفی ای تو تحصیل بچه میذاره رو نمیشه فهمید

 • معلم

  منظورتون از قیمتهای میلیونی چیه
  مگه همه بچه کلاهبردار یا اختلاس گر هستند که تازه این صنف ها هم نباشند در جامعه اسلامی این قدر گرسنه هستند که یک مسلمان پولدار از راه حلال هم نتواند این اجناس گران را خریداری کند و با آن گرسنگان و بیماران و یتیمان و بد سرپرستان را سیر کند معلوم نیست هدفتان از این مقاله چه بوده است پاک کن برقی🫠

  • ناشناس

   چخبره تونه ی دانش تا یک میلیون کافیه تازه کسانی که لوازم پارسالشون تازه است لازم نیست برن دوباره همه شو تازه بخرن!فقط مهم ها🥱🙄

 • SEVIN

  چه خبره آخه من به جای ۲۴ میلیون متونم ۱۸ میلیون اسکوتر برقی بخرم

 • ناشناس

  جامدادی ۱۸ هزار تومنی کجا بود؟!
  ۲۷۰ هزار تومن ؟! وقتی یه دفتر ۱۰۰ برگ ساده ۶۰یا ۷۰ تومنه ؟

 • ب تو چه

  شماهایی که میگین چه خبره بچه مدرسه ای ندارین،یه لباس فرم هشتصد تومنه برا دانش آموز راهنمایی،چیزای فانتزی هم نخریم یه کیف یه میلیونه...نمیفهمید که

 • ناشناس

  لباس فرم دختر من شد یک میلیون و ششصد

 • بی‌نام

  جنگ مگه 😐