ویروس | ویروس جدید

سویه جدید کرونا به نام (پیروالا) به ایران رسید؟ + توضیحات وزارت بهداشت

معاون فنی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در خصوص وضعیت بروز آخرین زیرسویه‌های کرونای اُمیکرون در ایران توضیح داد.

ویروس کرونا

شناسایی نوع جدید کرونا ویروس «BA.۲.۸۶» نگرانی کارشناسان بهداشت عمومی را در سراسر جهان برانگیخته است. مقامات بهداشتی در حال ردیابی این ویروس جدید هستند که در نمونه‌های انسانی و فاضلابی این ویروس در چند کشور شناسایی شده است.

موارد جدید کرونا مانند BA.۲.۸۶ که با نام « پیرولا » شناخته می‌شود یا EG۵.۱ و... نیز هنوز در ایران شناسایی نشده است اما، این احتمال که به ایران نیز برسند وجود دارد.

معاون فنی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در خصوص وضعیت بروز آخرین زیرسویه‌های کرونای اُمیکرون در ایران توضیح داد.

هشدار مهم!! | بازگشت کرونا در پاییز حقیقت دارد؟؟

دکتر بابک عشرتی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت بروز سویه‌های جدید کرونای اومیکرون در کشور، گفت: با توجه به کاهش چشمگیر موارد کرونا در مدت اخیر، آخرین سکانس‌های ژنی انجام شده بر روی تست‌های اخذ شده کرونا مربوط به پایان تیرماه است؛ چون در مرداد ماه موارد بسیار پایین بود هنوز اطلاعات سکانس ژنی نداریم. 

به نقل از همشهری آنلاین، این ویروس که با نام غیررسمی «پیرولا» شناخته می‌شود، بیش از ۳۰ جهش در پروتئین اسپایک (نحوه ورود ویروس کرونا به سلول انسان) خود دارد.

طبق آمارها تاکنون ۲۸ مورد ابتلا از این ویروس در دنیا شناسایی شده که برای نخستین‌ بار در سرزمین‌های اشغالی مشاهده شد.

محدودیت‌ های ترافیکی جاده های کشور از ۱۳ تا ۱۹ شهریور

در شرایط کنونی، برخی کشورها روش‌های پیشگیری کرونا مانند ماسک زدن و شستن دست‌ها را برای پیرولا نیز مطرح کرده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر