طرح مردمی سازی یارانه ها، اعلام دولت درخصوص زمان اجرای طرح کالابرگ الکترونیک

اعلام زمان اجرای طرح کالابرگ الکترونیک | یارانه نقدی حذف شد

زمان اجرای طرح کالابرگ الکترونیک ، نحوه دریافت کوپن الکترونیکی و شرایط ثبت نام کوپن الکترونیک اعلام شد.

اعلام زمان اجرای طرح کالابرگ الکترونیک | یارانه نقدی حذف شد

 در خصوص زمان اجرای طرح کالابرگ الکترونیک و مردمی سازی یارانه ها بحث بسیار است. اینکه حذف یارانه نقدی اجرا می شود یا خیر؟ مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران  در پاسخ به اینکه زمان اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در کشور چه موقع است، دو فاز برای اجرای طرح کالابرگ الکترونیک تعریف کرد:

فاز اول طرح مردمی سازی یارانه ها:

طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها دو مرحله دارد که در فاز اول که اکنون در حال اجراست، مقادیری پول به حساب بانکی خانوار واریز می‌شود؛ حداکثر زمانی که برای این فاز در نظر گرفته شده دو ماه است.

فاز دوم یارانه ها و دریافت کالابرگ:

وی تصریح کرد: فاز دوم این طرح به‌صورت خرید الکترونیک به‌صورت کالابرگ است؛ یعنی با کالابرگ افراد تنها می‌توانند کالاهای اساسی را (نان، مرغ، تخم‌مرغ، لبنیات و روغن) خریداری کنند که یارانه آنها اصلاح شده است.

 حجت براتعلی مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران درباره دو طرح فروش نان اظهارکرد: طرح هوشمندسازی یارانه نان در استان زنجان در حال انجام و آسیب‌شناسی است و اگر مشکل مهمی نداشته باشد در سطح کشور اجرا می‌شود.  وی افزود: طرح فروش کیلویی نان نیز برای جلوگیری از کم‌فروشی نان طرح موضوع شده است که طرح مؤثری نیز به حساب می‌آید.

براتعلی گفت: بر این اساس افراد هنگام خرید مبلغ کالا را به‌قیمت قبل (یارانه‌ای) پرداخت می‌کنند و مابقی آن را دولت به حساب فروشنده پرداخت می‌کند یا اینکه مبالغ به کارت‌های بانکی افراد واریز می‌شود اما از آن تنها می‌توان کالاهای یادشده را خریداری کرد.

زمان اجرای طرح کالابرگ الکترونیک

وی در پاسخ به اینکه آیا زیرساخت‌های نصب کارتخوان‌های متصل به طرح هدفمندی یارانه آماده شده است یا خیر، اظهارکرد: زیرساخت‌های اجرای این طرح، دستگاه‌های پوزی است که بر پایه سیستم اندروید کار می‌کنند که در واحدهای نانوایی زنجان در حال نصب است و به‌مرور در کل کشور این زیرساخت ایجاد می‌شود.

مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه داد: از ماه آینده طرح کالابرگ الکترونیک در کل کشور اجرایی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر