بلیط ارزان هواپیما، نحوه خرید ارزانترین بلیط هواپیما

نحوه خرید بلیط ارزان هواپیما | گران سفر نکن!

خرید بلیط ارزان هواپیما لذت سفر را چند برابر می‌کند. روش هایی برای خرید بلیط هواپیما زیر قیمت اصلی آن هست که با رعایت این روش ها می‌توانید از هزینه بیش از حد برای خرید بلیط پیشگیری کنید

نحوه خرید بلیط ارزان هواپیما | گران سفر نکن!

خرید بلیط ارزان هواپیما یکی از دغدغه‌های بزرگ مسافران و به خصوص کسانی است که دائم در حال سفر اند. یکی از مسائل مهمی که معمولاً هنگام برنامه ریزی برای سفرهای هوایی باید دقت زیادی را صرف آن کرد خرید آنلاین بلیط هواپیما است. اگر کمی به گذشته نگاه کنیم، بلیط هایی که امروزه با قیمتی بیشتر از 1 میلیون تومان به فروش می رسند را می شد با هزینه ای حدود 300 هزار تومان تهیه کرد؛ همین موضوع باعث راحتی و آسودگی خاطر هنگام خرید بلیط هواپیما بود در نتیجه مسافران کمتر در پی خرید بلیط چارتری ارزان و یا بلیط هواپیما لحظه آخری بودند. اما امروزه با افزایش قیمت بلیط ها، خرید بلیط ارزان هواپیما به یک موضوع مهم برای اکثریت مسافران تبدیل شده است.

زمان رزرو بلیط هواپیمای ارزان

اولین موضوعی که باید هنگام خرید بلیط هواپیما در نظر بگیرید، زمان است. زمان را باید در دو جا مد نظر داشت، اول زمان رزرو بلیط هواپیما و دوم زمان پرواز. به این معنی که چه زمانی برای خرید بلیط هواپیما اقدام می کنید و پروازی که می خواهید انتخاب کنید در چه زمانی است؟

در نظر داشته باشید که معمولاً رزرو زودهنگام بلیط هواپیما باعث می شود تا بلیط را با قیمت اولیه تهیه کنید، چرا که با نزدیک شدن به زمان پرواز، ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی اقدام به کاهش قیمت بلیط می کنند تا بتوانند تمامی صندلی های پرواز خود را پر کنند. البته این موضوع برای همه ی پروازها صدق نمی کند. درواقع قیمت بلیط هواپیما بسته به میزان تقاضا تغییر می کند. بنابراین اگر مقصد سفر شما جز مقصدهای پرطرفدار است، بهتر است تا با بررسی کامل در اولین زمان مناسب اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید و منتظر روزهای آخر نمانید چرا که ممکن است بلیطی برای لحظات آخر باقی نماند.

و اما موضوع دوم، زمان پرواز. برای خرید بلیط چارتر ارزان هواپیما باید به روز و ساعت پرواز دقت کنید. معمولاً در ابتدا و انتهای هفته احتمال خرید بلیط چارتری ارزان کاهش می یابد، همچنین در ایام تعطیل و مناسبت های خاص نیز معمولاً سخت تر می توان بلیط چارتری ارزان پیدا کرد. همچنین در یک روز، غالباً بلیط های نیمه های شب و اوایل صبح نسبت به بلیط های میانه ی روز از قیمت کمتری برخوردار هستند. بنابراین می توان به طور خلاصه گفت برای خرید بلیط ارزان هواپیما باید تا جای ممکن از تعطیلات، اول و آخر هفته و ساعت های میانه ی روز فاصله گرفت تا از این طریق شانس خرید بلیط هواپیما چارتر ارزان را افزایش داد.

بلیط هواپیما لحظه آخری

اگر با مفهوم چارتر و بلیط چارتری هواپیما آشنا باشید، می دانید که قیمت ها بلیط چارتر هواپیما توسط شرکت چارتر کننده تعیین می شود و برخلاف بلیط های سیستمی قیمت آن ها ثابت نیست و بسته به فاکتورهای مختلفی تغییر پیدا می کند.

به همین دلیل یکی از راهکارهای رزرو بلیط هواپیما ارزان، استفاده از بلیط هواپیما لحظه آخری است. پروازهایی که با نزدیک شدن موعد آنها به حد نصاب فروش نرسند، از طرف ایرلاین مربوطه قیمت بلیط آنها کاهش پیدا می کند تا انگیزه ی بیشتری برای مسافران جهت خرید بلیط هواپیما ایجاد شود. این بلیط ها که تحت عنوان بلیط هواپیما لحظه آخری شناخته می شوند معمولاً اختلاف قیمت چشمگیری با قیمت بلیط سیستمی دارند و گزینه ی مناسبی برای افرادی هستند که در انتخاب زمان سفر خود آزادی عمل دارند. در مجموع برای آن دسته از مسافرانی که همیشه آماده ی سفر هستند، خرید بلیط هواپیما لحظه آخری گزینه ی مناسبی است که پیش رویشان است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر