بیمه‌ | بیمه‌ تامین اجتماعی

خبر بد بیمه‌ تامین اجتماعی برای بازنشستگان + جزئیات

در این مطلب از سایت ویکی گردی جزییات کامل در خصوص خبر بد سازمان بیمه تامین اجتماعی برای بازنشستگان را بخوانید.

تامین اجتماعی

خبر بد بیمه تامین اجتماعی برای بازنشستگان چیست؟ رئیس کانون عالی بازنشستگان کارگری کشور گفت: ۴۰۰ قلم دارو در سال جاری از پوشش بیمه‌ های پایه خارج شده اند. شما می توانید جزئیات بیشتر در خصوص حذف این دارو ها از بیمه بازنشستگان را در این مطلب از سایت ویکی گردی بخوانید.

محمد اسدی، رئیس کانون عالی بازنشستگان کارگری کشور اظهار کرد: خبرنگاران سربازان تلاشگر اصلی تمامی جنگ های نرم هستند به طوری که در تمامی جنگ ها چه سخت و نرم و بحران ها حضور دارند و در صف مقدم قرار دارند.

پس از فوت فرد، بیمه عمر وی به چه کسی تعلق میگیرد؟

اسدی عنوان کرد: مجموعا بازنشستگان تامین اجتماعی حدود ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی داریم که حقوق آن‌ها از آسازمان دریافت می شود. ۳۶۰ کانون استانی و شهرستانی داریم و ۳ هزار نفر هیات مدیره های کانون هستند.

وی افزود: پیگیری امور مشکلات بازنشستگان صندوق و قوانین و خدماتی و رفاهی از مهمترین وظیفه ماست.

اسدی تاکید کرد: تورم تقریبا به تمام اقشار جامعه فشار وارد کرده است و به افراد با درآمد ثابت مانند بازنشستگان بیشتر مشکلات را وارد کرده است و تورم با حقوق ناسازگار است و دلیل محدودیت در آمد بازنشستگان ایت که نمی توانند اضافه کاری و در آمد اضافی داشته باشند.

اتمام قرارداد با آتیه سازان حافظ در آبان ماه

وی ادامه داد: در مراکز ملکی تامین اجتماعی درمان اضافه می شود اما پاسخگوی تعداد مراجعه کنندگان نیست و باید حداقل ماه ها برای یک بیماری خاص و عیر اورژانسی در صف بمانند و ناچار باید منتظر بمانند یا به بیمارستان های دیکر مراجعه کنند اما کیفی بیمارستان های تأمین اجتماعی از برخی بیمارستان علی خصوصی از نظر هتلینگ رقابت می کنند.

وی با اشاره به قرارداد بیمه‌های تکمیلی بازنشستگان گفت: قرارداد با آتیه سازان حافظ تا آبان ماه است و تمام می شود.

تامین اجتماعی سرمایه کارگران و بین النسلی است

اسدی گفت: تامین اجتماعی سرمایه کارگران و بین النسلی است و هیج کسی نباید به سرمایه دست درازی کند اما می بینیم مدیریت بنگاه های اقتصادی تامین اجتماعی حرکت هایی می شود که در هر صورت دخالت می شود.

آموزش نحوه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با موبایل + روش

وی افزود: به بهانه اصل ۴۴ قانون را برای بانک رفاه ایجاد کرده اند و ۶۷ درصد مدیریت این بانک را وزارت اقتصاد اداره می کند و سود ۲۳۰۰ هزار میلیارد تومان آن به تأمین اجتماعی بر می‌گردد و ۱۵۰۰ میلیارا تومان معادل ۶۷ درصد مالیات از این میزان داشته است. ما نگران این هستیم که این مسیر به کجا می رود.

باید ۲۵ درصد متناسب سازی حقوق بازنشستگان پرداخت شود

وی با اشاره به چگونگی اجرای همسان سازی بازنشستگان گفت: فلسفه همسان سازی به این خاطر است که امسال افزایش حقوق ۲۷ درصد بر حداقل بگیر ها و ۲۱ درصد سایر سطوح در آمدی مصوب شد اما سطح برقراری باید با امروز حفظ شود اما در گذشته یکبار انجام شد و ۷۵ درصد متناسب سازی در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ صورت گرفت اما ۲۵ درصد آن ماند. از اول ابتدای سال توانستیم برای ۱۴۰۰ این میزان معوقه متناسب سازی را بگیریم که بازنشستگان انتطار دارند معوقه ۱۴۰۰ را نیز پرداخت کنند.

وی افزود: هر دستی که بخواهد در داخل جیب بیت المال تامین اجتماعی برود، قطعا باید منتظر برخورد و واکنش جامعه بازنشستگان تامین اجتماعی باشد و خودکرده را تدبیر نیست! ما درباره خود بانک رفاه و سود بانک رفاه از شورای عالی امنیت ملی پیگیری‌هایی کردیم که امیدواریم به همراه پیگیری‌های حقوقی نتیجه بدهد.

اسدی درباره متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: برای آنکه فاصله متوسط بگیران فاصله خود را در زمان برقراری مستمری با حداقل بگیران حفظ کنند، متناسب سازی انجام می‌شود که ۷۵ درصد آن برای سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ پرداخت شد و ۲۵ درصد آن مانده که در احکام بازنشستگان نیز آمده اما پرداخت نشده است.

حقوق بازنشستگان به اندازه تورم افزایش یابد

این عضو کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: ما در حال تعامل با مجلس هستیم تا دولت مکلف شود حقوق بازنشستگان را به اندازه تورم افزایش دهد تا هرساله نیازمند متناسب سازی حقوق بازنشستگان نباشیم.

وی با اشاره به موضوع شرکت یک عضو از بازنشستگان به اعضای کارگری شورای عالی کار گفت: باتوجه به تاثیر حقوق کارگران بر حقوق بازنشستگان به نظر می‌رسد ما باید یک کرسی رای در شورا داشته باشیم و به مجلسی‌ها در چهارچوب پیشنهاد گفتیم که ما نیز مانند کارگران و کارفرمایان حداقل یک نماینده داشته باشیم.

رنج بازنشستگان تامین اجتماعی از حذف ۴۰۰ قلم دارو

اسدی در رابطه با موارد تحت پوشش اقلام‌ دارویی در بیمه‌های پایه گفت: ۴۰۰ قلم دارو در سال جاری از پوشش بیمه‌های پایه خارج شده است. داروهایی که از شمول لیست‌های تحت پوشش بیمه خارج شده، مثل ویتامین و مسکن‌ها بقای بازنشسته را تضمین می‌کند و بازنشسته بدون این داروها نمی‌تواند زنده بماند و سرپا باشد و این داروها تنها برای جوانان جنبه غیرضروری دارد اما از لیست‌ها حذف شده است. از زمانی که نسخه‌ها الکترونیکی شده، مستنداتی نیز نزد بازنشستگان وجود ندارد تا بازنشسته شکایت کند و بگوید از من مبلغی بابت دارو اخذ شده است. ما مکتوب به شورای عالی بیمه نامه زده‌ایم و گفته‌ایم باید بررسی شود که چند درصد داروهای خارج شده از پوشش برای بازنشستگان با نظر پزشکان ضروری است.

وی تاکید کرد: متاسفانه شفاف‌سازی در حوزه دارویی وجود ندارد. ما در شورای عالی بیمه نماینده نداریم و خود شرکت‌های بیمه و دولت در آن حضور یافته و پاسخگو نیستند.

نحوه خرید فاصله بین سابقه بیمه تامین اجتماعی

وی درباره برنامه هفتم توسعه و مفاد پیش نویس دولت درباره بازنشستگان گفت: اصلاحات پارامتریک درباره سن و سابقه‌ در صندوق‌ها لازم است اما حقوق کارگر شاغل که هم صنف ماست هم باید رعایت شود و ظلم نشود. بهترین راه این است که قانون عطف به ما سبق نشود و کارگرانی که از یک تاریخ مشخص حق بیمه می‌دهند مشمول قوانین جدید و اصلاحات شوند.

ما در مجلس فعلی بی صدا هستیم

اسدی تصریح کرد: ما در مجلس فعلی بی صدا هستیم و صدای صنفی در مجلس فارغ از نگاه سیاسی نداریم. کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی متاسفانه منافع‌شان پیگیرکننده ندارد. ما نیازمندیم در مجلس حداقل ۵ نفر پیگیر حقوق بازنشستگان حرفه‌ای و صنفی لازم داریم که تابع تشکل‌ها باشند. لذا باید در این انتخابات اهمیت حضور بازنشستگان جدی‌تر است‌ و ما پیش‌بینی می‌کنیم حضور بازنشستگان از سایر اقشار و گروه‌های اجتماعی بیشتر باشند.​

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

 • هموطن بازنشسته

  آقای محمد اسدی رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی
  بیمه آتیه سازان حافظ بازنشستگان را حذف وبازنشستگان را زیر نظر بیمه دانا وبیمه پارسیان قراردهیدتااز خدمات درمانی خوب وبرای برگشت هزینه های درمانی وعمل های جراحی بازنشستگان گامی موثربردارند/////

 • بازنشسته

  ما به خبر بد عادت کردیم وزودهم منتشر میکنیم اگه خبر از ۲۵ درصد اقزایش حرفی زدید

 • شیخ

  با این دو ریال اضافه یه دندان هم نمیشه کشید.بچه های بازنشستگان که از سربازی اومدن و بیکار هستند و هیچگونه بیمه ای هم ندارن و هزینه های پزشکی و دندانپزشکی سرسام آوری دارن باید چکار کرد؟

 • ناشناس

  تا بحال یک خبر خوب برای بازنشستها داشتید بنده با حقوق شش ملیون وپانصد چطور میتوانم زندگی خود را بچرخانم ایا کسی جوابگو است .

 • علی کریمی

  همش داره زد حال میزنید یه بازنشستگان بیمه تکمیلی آنقدر سخته برای شما که به بازنشسته ها بدید واقعا چای تأسف داره چیزی نگم بهتره

 • ناشناس

  پس دیگه برای چی در ماه از حقوق بیمه کم میکنید ؟

 • سعادت آگاه

  سلام ماازاتیهسازان اصلأ راضی نیستیم امیدوارم مسعولین به فکر باشند

 • اسماعیل سلیمی

  من بازنشسته ام از طرف کانون ماهیانه برای همسر و خودم مبلغ دویست هزارت بیمه تکمیلی کسر میشود ، در صورتیکه من فرزندشهید هستم وبیمه دی دارم و تا کنوناز بیمه کانون استفاده نکردم فقط از بیمه دی استفااده کردم ایا میشود فقط همسرم تحت پوشش بیمه تکمیلی کانون باشد .

 • ناشناس

  من مستمیر بگیر تامین اجتمایی وبیمه تکمیل اته سازان هستم

 • نا شناس

  من مستمیر. بگیر تعمین اجتمایی وبیمه تکمیلی اتیه. سازان هستم چند ماه گزشته هنوز هزینه درمان ما را پرداخت نکردن

 • ایرانی

  اکر درمجلس بازنشستها کسی راندارن پس رای انها چه میشود

 • ناشناس

  سلام اقای اسدی حق ما بازنشسته های ب اصطلاح تامین اجتمایی خیلی پایمال میشود یک نماینده برامون بزارین تو مجلس تا از حقمون دفاع کند از حقوق کم و از نبود دارو ی ارزان بردن سفرهای زیارتی و سیاحتی خدارا شکر از همه چی محروم هستیم

 • مسعودطاهرخانی

  سلام کدام خبربرای بازنشستگان تأمین اجتماعی خوب بوده خبرهای افزایش حقوق هرماه نوشته می‌شود کاسب بی دین هم فکر می‌کند مهرماه افزایش حقوق داریم اجناس راگران می‌کند بیمه تکمیلی هم که قربانش برم همش سلیقه ای می‌دهد چی میشه بیمه کذارراعوص کنید بیمه دانا پاسارگارد ۰۰۰۰۰

 • معصومه شیرین

  با سلام پس مریضهای دیابتی و قلبی باید داروهای خاصشون رو چکار کنن به نظر شما یه مستمر بگیر ۶ تومانی خرج دکتر کنه یا خرج خونه یا خرج بچه هاش در خونه باز تو رو قران ایمانتون رو نبازید حقیقت ایا کفایت میکنه

 • ناشناس

  بازنشسته مریض و بیمار میشود تقریبا ۹۵ درصد آنان مریضند حالا هم لطف کردید ۴۰۰ قلم دارو را از بیمه این بیچاره گلن حذف کردید؟؟

 • ناشناس

  خبر خوبتون که هرگز عملی نشد حالا خبر بد میدید؟؟ مطمئنا ای عملی میشه!!!!

 • محمد

  خوبه شما خیلی زحمت کشیدید یک پیشنهاد دارم تمام بازنشستگان تامین اجتماعی را بزارین سینه دیوار وراحتشون کنید چرا این محرومان را زجر می‌دهید.

 • باز نشسته

  کشوری با این همه منابع حق باز نشسته نیست که آخر عمری بجای اینکه به بچه‌اش کمک کنه سر بارش باشه شرم بر شما با این همه ظلم

 • غلام

  وقتی کارگر را بیمه نمی‌کنند دیگر چه توقعی که داروی بازنشستگان تامین شود هرکس پول داره زندگی کند هرکس ندارد بمیرد تمام