عملکرد گوشی | بستن برنامه های گوشی

بستن برنامه ها در گوشی را کنار بگذارید | جلوگیری از کاهش عملکرد گوشی

بستن برنامه های اندروید بر خلاف تصور عموم، به مرور زمان باعث کاهش عملکرد گوشی می شود و بهتر است برنامه های گوشی خود را نبندید.

باور اشتباهی در رابطه با گوشی ها وجود دارد که مردم فکر می کنند با بستن برنامه ها، سرعت گوشی بالا می رود. سیستم‌ عامل اندروید از زمان عرضه، به تدریج منابع بیش‌تری از حافظه رم و فضای ذخیره‌سازی دستگاه‌ها را به اشغال خود درآورده است. به همین دلیل، روش مرسوم برای مقابله با کندی و عملکرد ضعیف دستگاه‌های این پلتفرم، بستن برنامه ها در اندروید عنوان شده است. این باور وجود دارد که بستن برنامه‌ ها باعث آزاد شدن منابع گوشی و افزایش سرعت آن می‌شود. با این‌حال، باور مذکور چندان صحیح نیست و واقعیت این است که نیازی به بستن مکرر اپلیکیشن‌های گوشی یا تبلت اندرویدی خود ندارید. در واقع، بستن برنامه ها در اندروید می‌تواند به جای بهبود عملکرد، سرعت دستگاه را نیز کاهش دهد.

 

بستن برنامه های گوشی اندروید

براساس پروژه جامعه‌محور “Don’t Kill My App” (برنامه من را نبند)، سازندگان دستگاه‌های اندرویدی نظیر سامسونگ، وان‌پلاس، هوآوی و شیائومی از جمله تهاجمی‌ترین شرکت‌ها در زمینه بستن خودکار برنامه ها در این پلتفرم هستند. هم‌چنین می‌توان با دانلود و اجرای این برنامه بر روی گوشی یا تبلت خود، از اینکه دستگاه شما تا چه اندازه در زمینه بستن اپلیکیشن‌ها فعال است، باخبر شوید.

در حال حاضر، می‌دانیم که اندروید با آگاهی از منابع مورد استفاده برنامه‌ها، اقدام به بستن و قطع خدمات آنها می‌کند. بنابراین، انجام این کار به طور دستی تاثیر خاصی بر بهینه‌سازی و افزایش سرعت دستگاه نخواهد داشت. اندروید همیشه برای اجرای کارآمد، به برنامه‌ها و سرویس‌های سیستمی خاصی نیاز دارد که در پس‌زمینه فعال باشند. وقتی برنامه‌ای را به قصد آزاد کردن فضای رم می‌بندید، همان اپلیکیشن ممکن است در هنگام راه‌اندازی مجدد منابع بیش‌تری را تصرف کند، در نتیجه این کار می‌تواند منجر به کندتر شدن سرعت دستگاه شود.

صفحه وب Android Developers، راه‌اندازی و اجرای برنامه‌های اندروید را به سه دسته «شروع سرد»، «شروع گرم» و «شروع داغ» تقسیم کرده است. شروع سرد حالتی است که در آن، برنامه‌ای که قبلا بسته شده بود از ابتدا راه‌اندازی می‌شود. همان‌طور که گوگل اشاره کرده، یک شروع سرد به زمان و منابع بیش‌تری نسبت به سایر موقعیت‌ها نیاز دارد؛ زیرا هنگام اجرای یک برنامه باید تعداد بیش‌تری از فرآیندها به‌کار گرفته شوند.

در مقابل، شروع گرم بدین معنا است که برنامه از قبل در حافظه رم دستگاه قرار داشته و می‌توان از طریق منوی چندوظیفگی به آن دسترسی داشت. در نهایت، شروع داغ نیز یعنی آنکه کاربر به سادگی یک برنامه اخیرا استفاده شده را به طور مجدد اجرا کند. در طول این فرآیند، اکوسیستم اندروید حداقل فعالیت ممکن را انجام می‌دهد تا برنامه‌های مورد استفاده را حفظ کند.

یک راه ساده‌تر برای درک این موضوع، مقایسه آن با عملکرد یک خودرو در روز برفی است. راه‌اندازی وسیله نقلیه تحت این شرایط در دمای زیر صفر می‌تواند یک چالش بزرگ باشد. با این‌حال، اگر برای مدتی از خودروی خود استفاده و تنها توقفی کوتاه داشته باشید، می‌توانید وسیله نقلیه خود را سریعا روشن کنید. در نهایت، اگر خودروی شما به طور فعال در کار باشد یا اگر به مشکلی مانند رها کردن ناگهانی کلاچ و خاموشی برخوردید، استارت و راه‌اندازی مجدد ماشین کاری بی‌دردسر خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر