کرونا |‌ واکسن کرونا

اگه واکسن کرونا زدی حتما بخون | خبر نگران‌ کننده دانشمندان درباره واکسن کرونا!

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات‌متحده آمریکا اعلام کرد: سویه جهش‌یافته جدید ویروس کرونا آمده است که افراد واکسینه‌ شده را هم مبتلا می‌کند.

کرونا

سویه بی‌ای.اکس که با نام بی‌ای.۸۶.۲ (BA.2.86) نیز شناخته می‌شود، جدیدترین سویه ویروس کرونا است که در پی جهش‌های هفته گذشته، در فهرست رصدهای مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا قرار گرفت. با این حال پژوهشگران می‌گویند هنوز برای اظهارنظر درباره شدت بیماری مبتلایان به سویه جهش‌یافته کرونا جدید نسبت به موارد قبلی، زود است؛ اما به دلیل شمار بالای مبتلایان در این سویه کرونا، نگرانی‌ها درباره تاثیر آن بر مصونیت‌بخشی واکسن‌ها و آنتی‌بادی‌ها افزایش یافته است.

دانشمندان سویه بی‌‌ای.اکس را زیر نظر دارند زیرا دارای ۳۶ جهش است که آن را از نوع غالب فعلی، اکس‌بی‌بی.۱.۵ (XBB.1.5) متمایز می‌کند. با این حال، چنانچه پزشکان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها اذعان کرده‌اند، از سویه جهش‌یافته جدید هنوز نمونه‌های گسترده‌ای برای تحقیقات آزمایشگاهی وجود ندارد.

این سازمان بهداشتی و پزشکی پیش‌تر نیز اعلام کرده بود که سویه جهش‌یافته جدید در آمریکا، دانمارک و اسرائیل شناسایی شده است.

میخوای موهات نریزه؟ این ترفند رو تو حمام انجام بده!

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که افزایش موارد بستری مبتلایان به ویروس کرونا احتمالا به سویه جهش‌یافته جدید ارتباطی ندارد.

سازمان بهداشت جهانی نیز روز ۱۷ اوت اعلام کرد سویه بی‌.ای.اکس را زیر نظر دارد اما این را هم گفت که تاکنون تنها تعداد انگشت‌شماری ابتلا به این سویه در برخی کشورها گزارش شده است.

محققان می‌گویند هنوز از سویه جدید اطلاعات زیادی در دست ندارند. ماریا ون کرکوو، متخصص همه‌گیری‌شناسی و مدیر بخش مقابله با ویروس کرونا در سازمان بهداشت جهانی، پیش‌تر در رسانه اجتماعی اکس (توییتر) این موضوع را تایید کرده و نوشته بود که این سویه به رصد دقیق‌تر نیاز دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر