هواپیما مسافربری | سقوط هواپیما

۶ نقص فنی در هواپیماهای مسافربری طی دو هفته | زنگ خطر را می شنوید؟

یکی از ترسناک ترین خبر هایی که می شنویم، سقوط هواپیما است. تا کنون در ایران چندین بار خبر سقوط هواپیما های مسافربری را شنیده ایم و با توجه به نقص فنی که از هواپیما های ایران گزارش شده است، به نظر می رسد باید خودمان را برای شنیدن این خبر ها آماده کنیم.

۶ نقص فنی در هواپیماهای مسافربری طی دو هفته | زنگ خطر را می شنوید؟

به تازگی خبر فرود اضطراری هواپیمای مشهد - مسقط بعد از سه ساعت سرگردانی در آسمان مشهد و تخلیه باک بنزین هواپیما منتشر شد. این خبر وقتی مهم می شود که بدانیم این ششمین نقص فنی گزارش شده هواپیماهای کشور تنها در طول کمتر از دو هفته اخیر است.

آماری که نشان دهنده وضعیت رو به وخامت صنعت حمل و نقل هوایی ایران است و هر لحظه ممکن است اتفاق ناگواری رقم بخورد.

فرود اظطراری هواپیما مشهد

آریان معاون ناوگان قشم ایر درباره سانحه 8 تیرماه 1401 و ترکیدگی لاستیک هواپیمای مشهد-مسقط گفت: بامداد روز چهارشنبه ۸ تیر پرواز شماره ۲۱۱۸ در مسیر مشهد به مسقط ساعت ۵۵ دقیقه بامداد با فوکر ۱۰۰ تیک آف کرد که ۵ دقیقه پس از برخاست هواپیما، خلبان گردش به چپ ناگهانی برای هواپیما احساس می‌کند که از برج مراقبت سوال می‌کند آیا قطعه‌های لاستیک بر روی باند را مشاهده می‌کنید و پاسخ برج مراقبت پس از بررسی میدانی مثبت است.

وی افزود: پس از ترکیدگی لاستیک هواپیما به دلیل کامل بودن مخزن سوخت فوکر ۱۰۰، خلبان حدود سه ساعت روی آسمان فرودگاه مشهد پرواز می‌کند تا سوخت به اتمام برسد و بتواند لندینگ کند.

آریان تصریح کرد: خلبان فوکر ۱۰۰ با مهارت کامل و در سه ساعت حدود ۴:۵۵ بر روی باند ۳۱ راست فرودگاه مشهد می‌نشیند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر