نگهداری از آبلیمو | ترفند جلوگیری از کپک زدن آبلیمو

چیکار کنیم آبلیمو تا یکسال بیرون از یخچال بمونه و کپک نزنه؟ + فیلم

یه ترفند خفن و ساده براتون آوردیم که آبلیمو تا یکسال بیرون از یخچال بمونه و کپک نزنه. با ویکی گردی همراه باشید

آبلیمو

فصل لیمو ترش که برسه خانم های خانه دار به این فکر میفتن که آبلیمو تهیه کنن و برای فصل های بعدی نگهداری کنن. اما همیشه نگران این هستن که چیکار کنن تا آبلیمو کپک نزنه. در این مطلب یک ترفند عالی و ساده برای جلوگیری از کپک زدن آبلیمو به شما معرفی می کنیم.

 

مضرات آبلیمو برای دندان ها | خوردن آبلیمو با دندان ها چه می کند؟

برای پیشگیری از کپک زدن و خراب شدن آبلیمو، آبغوره و رب تازه‌ای که در خانه تهیه می‌کنید، می‌توانید از روغن استفاده کنید.

پس از این که آبلیمو آماده شده و آن را درون ظرف‌های شیشه‌ای قرار دادید، باید روی آبلیمو یک قاشق روغن بریزید و شیشه را حرکت دهید تا روغن به تمام قسمت‌های روی ماده برسد، با این روش می‌توانید مانع از رسیدن هوای آزاد به آبلیمو شده و جلوی کپک زدن آن را بگیرید.

سایر روش های نگهداری از آبلیمو

جوشاندن شیشه‌های حاوی آبلیمو

روش دیگری که برای حفظ و نگهداری آبلیمو وجود دارد جوشاندن شیشه حاوی آن است. در این روش باید از شیشه‌هایی برای نگهداری آبلیمو استفاده کنید که در برابر گرما و حرارت مقاوم باشند. در اولین مرحله از انجام کار، باید آبلیمو را درون شیشه ریخته و درب آن را خوب ببندید.

سپس قابلمه را تا نیمه پر از آب کرده و اجازه بدهید تا آب به نقطه جوش برسد، در این مرحله شیشه‌های حاوی آبلیمو را درون آب قرار دهید، باید حدود ۱۰ دقیقه یا ۱۵ دقیقه شیشه‌ها را در آب در حال جوشیدن نگه دارید، سپس آبلیمو به حالت استریل در می‌آید و می‌توانید تا مدت زمان نسبتاً طولانی از آن نگهداری کنید.

توجه داشته باشید که پس از جوشاندن شیشه‌های آبلیمو درون آب، باید تا زمانی که آب مقداری سرد شود صبر کرده و سپس شیشه‌ها را با احتیاط با کمک انبر یا دستمال از درون قابلمه خارج کنید.

استفاده از چسب برای درب آبلیمو

با وجود این که روش سنتی نگهداری از آبلیمو هنوز هم استفاده می‌شود، اما یکی از مشکلات این روش این است که احتمال دارد به آبلیمو هوا برسد و کپک بزند.

برای پیشگیری از این کار می‌توانید درب آبلیمو را با چسب نواری به خوبی محکم کنید، سپس زمانی که نیاز به آبلیمو داشتید این چسب نواری را باز کرده و از آن استفاده کنید.

برای لاغری خاکشیر را چطور مصرف کنیم؟ + خواص خاکشیر

روش سنتی نگهداری آبلیمو طبیعی

آبلیمو به دلیل خاصیت اسیدی که دارد معمولاً کپک نمی‌زند. برای نگهداری این ماده غذایی طبق رسمی که از دیرباز مرسوم است، آبلیمو را درون شیشه‌های درب دار می‌ریزند و درب آن را محکم می‌بندند.

در این روش باید شیشه‌ها را از قبل شسته یا درون آب جوش قرار داده و سپس بشویید و خشک کنید. این روش سبب میکروب‌کشی شیشه‌ها شده و آبلیمو را از کپک زدن محفوظ نگه می‌دارد.

در روش سنتی نگهداری، آبلیمو‌ها را در مکان‌های تاریک قرار می‌دادند، این روش سبب می‌شود که آبلیمو همیشه خوشرنگ باشد و هنگام استفاده طعم و مزه‌ای مانند روز‌های اول داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر