مضرات زیاد آب خوردن | عوارض 8 لیوان آب خوردن

8 لیوان آب خوردن در روز ممنوع!! + مضرات وحشتناک

آیا نوشیدن 8 لیوان آب در روز برای همه توصیه می شود؟ برای پاسخ به این سوال تا انتهای مطلب با ویکی گردی همراه باشید

آب خوردن

چرا وقتی تشنه نیستین باز هم به آب خوردن ادامه می دهید؟بعضی از رفتارهای ما ناشی از تبلیغات و تاثیر رسانه ها و فضای مجازی است که 8 لیوان آب خوردن در روز را برای همه توصیه می کنند.یکی از عواملی که باعث شده تا در کنار این که تشنه نیستید آب بنوشید وجود باور غلطی است که هر چقدر بیشتر آب بنوشید جسم سالم تری دارید اما طبق بررسی ها آب خوردن تنها در زمان تشنگی راهکار بسیار خوبی برای تنظیم میزان آب در بدن است.

ورود حجم زیاد آب تعادل الکترونیک های بدن رو بهم میزند و اولین قسمتی که به آن شوک وارد می شود، مغز است.حتی مصرف آب معدنی نیز به مقدار زیاد توصیه نمی شود چون حتی اگر واقعا آب معدنی باشد و شیر پر نشده باشد باز هم حاوی مقادیری دیوکسین و بیسفنول است که به هورمون ها آسیب می زند و ممکن است سلول های پیش سرطانی را فعال کند.

خواص شگفت انگیز و معجره آسای آب برنج که نمی دانستید

عوارض زیاده روی در نوشیدن آب

اگر احساس می کنید که در مصرف آب دچار زیاده روی شده اید وجود موارد زیر را در خود بررسی کنید و در صورت وجود این علائم سعی کنید میزان مصرف آب را کنترل کنید:

  داشتن سر درد:

پرآبی بدن در کنار کم آبی می تواند باعث بروز سردرد شود. در صورت نوشیدن بیش از اندازه آب سلول های بدن متورم شده و سلول های مغز تحت تاثیر قرار می گیرند. بعد از این مغز شروع به فشار دادن جمجه می کند و این موضوع باعث سردرد های مداوم برای شما شود.

احساس تهوع:

این موضوع می تواند باعث عدم عملکرد درست کلیه شده و موجب بروز احساس تهوع و استفراغ شود.

تورم و تغییر رنگ کف دست، پا و لب:

آشامیدن زیاد آب می تواند به عدم عملکرد درست کلیه ها منجر شود، در این صورت بدن آب اضافی را نگه داشته و این موضوع می تواند باعث ورم کردن لب و دست و پا شود.

ضعف ماهیچه های بدن:

درد و ضعف عضلانی از دیگر عواملی که در صورت زیاده روی در مصرف آب ممکن است به آن دچار شوید.

خستگی و استرس:

مصرف بیش از اندازه آب باعث می شود تا کلیه ها برای دفع آب اضافی بدن به طور مداوم کار کنند و این موضوع نتایجی را مانند استرس و احساس خستگی به دنبال داشته باشد.

ضربان بالای قلب:

قلب وظیفه پمپاژ کردن خون را در بدن دارد و در صورت مصرف بالای آب حجم خون در بدن زیاد می شود. این موضوع باعث افزایش فشار بر رگ های خونی و قلب می شود.

خواص عجیب آب تخم مرغ آبپز که نمی دانستید

مشکلات کبدی:

نوشیدن بیش از حد آبی که آهن بالایی را داشته باشد می تواند زیان آور و موجب بروز مشکلات کبدی شود.

 نتیجه گیری

بدن ما یک مکانیسم فوق تخصصی و پیچیده دارد  و وقتی دهیدراته می شود هیپوتالاموس ما احساس تشنگی می کند و ما همون موقع باید آب بخوریم و وقتی حس سیری کردیم فورا باید آب خوردن را متوقف کنیم.به صدای بدن خود گوش دهید و به آن اعتماد کنید تا ههمیشه سالم بمانید

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

  • ناشناس

    فکرم راحت شد من نمی‌تونم روزی ۸ تا لیوان آب بخورم وقتی آب می‌خورم حالت تهوع پیدا می‌کنم