دلیل ریزش قیمت خودرو های خارجی چیست؟

ریزش قیمت خودرو های خارجی | خودرو های ارزان در راه ایران

پیش‌بینی‌ها در این راستاست که ریزش قیمت خودرو های خارجی در بازه قیمتی 7 تا 20 هزار دلار، یعنی در حدود 300 تا 500 میلیون تومان خواهد بود که خودروهایی با قیمت‌هایی اقتصادی و تقریبا متوسط است.

ریزش قیمت خودرو های خارجی  | خودرو های ارزان در راه ایران

ریزش قیمت خودروهای خارجی چه تاثیری بر بازار می‌گذارد؟ تازه‌ترین خبرها حاکی از آن است که ریزش قیمت خودروهای خارجی در بازه قیمت ۷ تا ۲۰ هزار دلار باشد. هر روز که می‌گذرد، از تعداد مخالفان واردات خودرو کم می‌شود و بر تعداد موافقان آن افزوده می‌شود؛ کیفیت پایین خودروهای تولید داخل باعث ریزش قیمت خودرو های خارجی شده که قرار است به زودی واردات خودرو در چارچوب سیاست‌های ارزی و سقف‌های تعیین شده از سوی بانک مرکزی از سر گرفته شود.

طبق اعلام وزارت صمت، خودروهایی می ‎توانند وارد ایران شوند که اول حجم موتور آنها بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ سی‌سی باشد و دوم سقف قیمت آنها بین ۲۰ تا ۲۵‌ هزار دلار باشد؛ اگرچه پیش از این گفته شده بود که سقف قیمتی 7 هزار دلار و حجم موتور هزار سی‎سی تعیین شده است.

سید جواد حسینی‌کیا نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در تازه‌ترین اظهارنظر گفته است؛ خودروهای وارداتی در بازه قیمت ۷ تا ۲۰ هزار دلار است و نظارت بر واردات بر این بازه قیمت براساس ثبت سفارش‌ها انجام خواهد شد.

سید جواد حسینی‌کیا متذکر شده؛ این موضوع هنوز در بحث‌های کارشناسی مطرح اعلام است. به زودی قیمت ۷ تا ۲۰ هزار دلار اعلام می‌شود. این بازه قیمت باعث ممانعت از ورود ماشین‌های لوکس می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر