دسرهای ساده و خوشمزه برای مهمانی | آموزش دسر ساده وخوشمزه

دسر ساده و خوشمزه فرنی | آموزش فرنی با یک روش متفاوت

آموزش دسر ساده و خوشمزه فرنی با یک روش متفاوت را در این مطلب از ویکی گردی بیاموزید

دسر ساده و خوشمزه فرنی | آموزش فرنی با یک روش متفاوت

فرنی یک دسر ساده و خوشمزه ایرانی است که خیلی راحت است و در زمانی کمتر از نیم ساعت آماده می‌شود. این دسر ساده و خوشمزه یک میان وعده سالم و حتی یک صبحانه کامل نیز هست. آموزش این دسر ساده و خوشمزه را با ما مشاهده کنید.

مواد لازم برای تهیه دسر ساده و خوشمزه فرنی

 ۴ لیوان شیر، ۴ قاشق غذا خوری آرد برنج، ۴ قاشق غذا خوری شکر، نصف استکان آب، نصف استکان گلاب، نصف قاشق چای خوری هل سابیده شده، ۱ قاشق مربا خوری زعفران دم کرده، دارچین، و خلال پسته

طرز تهیه دسر ساده وخوشمزه فرنی

ابتدا شیر را درون قابلمه بریزید. سپس آرد برنج را به همراه آب، شکر، و هل اضافه کنید و کاملا هم بزنید تا آرد و شکر به خوبی در شیر سرد حل شوند. مواد مخلوط شده را روی حرارت ملایم شعله گاز گذاشته و هم بزنید تا آرد برنج گلوله گلوله نشود. هم زدن را تا جایی ادامه دهید که مخلوط کمی غلیظ شود.

در این مرحله می‌توانید گلاب را هم به مخلوط اضافه کنید و باز روی شعله کمی فرصت دهید تا مایع غلیظ شود. توجه کنید که فرنی شما پس از سرد شدن غلیظ‌تر می‌شود؛ بنابراین زمانی که آن را از روی گاز بر می‌دارید نه باید خیلی شل باشد نه خیلی سفت.

دسر ساده فرنی را بلافاصله بعد از برداشتن از روی حرارت شعله داخل ظرف‌هایی که می‌خواهید دسر خود را در آن‌ها سرو کنید ریخته و روی آن را با زعفران، دارچین، و خلال پسته تزیین کنید.

نوش جان

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۶ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر