ورزش صبحگاهی |‌ آموزش ورزش صبحگاهی

آموزش ورزش صبحگاهی در خانه مخصوص خانم ها + فیلم

در این مطلب از سایت ویکی گردی با أموزش ورزش صبحگاهی برای آغاز روز، مخصوص خانم ها با ما همراه باشید

ورزش صبحگاهی

به نظر من که ارزش ورزش صبحگاهی از خوردن صبحانه هم بیشتره. صبحانه مهمترین وعده غذایی روز است و راهی عالی برای شروع روز با انرژی است. اما چه می‌شود اگر به جای مصرف صبحانه، ورزش کنید؟ ورزش صبحگاهی یک راه عالی برای بهبود فعالیت‌های روزانه و روحیه شماست. در این با آموزش ورزش صبحگاهی مخصوص خانم ها با ما همراه باشید.

بنابراین، آماده شوید تا روز خود را با انرژی و احساس خوبی آغاز کنید!

جهت تماشای فیلم فیلتر شکن خود را خاموش کنید.

۴ ورزش صبحگاهی در خانه برای آقایان | روزت رو پر انرژی شروع کنید

چرا خانم ها باید حتما ورزش کنند!!!

در اکثر زنان انگیزه ی اصلی تحرک بدنی و ورزش، تناسب و زیبایی اندام است؛ در حالی که ورزش فواید متعدد بسیاری دارد. تحقیقات نشان داده است که ورزش برای زنان فواید دیگری چون کاهش خطر ابتلا به سرطان ها، شادابی پوست، ارتقای سلامت جنسی، بهبود وضعیت خواب، سلامت استخوان ها، سلامت روان و... دربردارد؛ بنابراین اگر شما جزء زنانی هستید که به دنبال انگیزه ی بیش تر برای ورزش کردن می گردید، متن زیر را حتماً بخوانید.

کاهش خطر ابتلا به زوال عقل

مطالعات نشان می دهد فعالیت بدنی موجب تقویت عمل کرد ذهن و انرژی و در نتیجه کاهش خطر ابتلا به زوال عقل در انسان می شود. فعالیت بدنی عمل کرد شناختی افراد را در سال مندی بهبود می بخشد و به گونه ای چشم گیر در کاهش خطر توسعه ی اختلالات شناختی ـ ادراکی مؤثر است. براساس تحقیقات انجمن آلزایمر آمریکا، کلاس های منظم تحرک بدنی که نیاز به یادگیری مهارت هایی چون حفظ کردن و تمرکز دارد، برای اشخاصی که مستعد بیماری آلزایمر هستند مفید است.

کاهش ابتلا به پوکی استخوان

ورزش به ویژه تمرین با وزنه، در سلامت استخوان ها مؤثر است و براساس تحقیقات دانشگاه آریزونا، ورزش از مهم ترین راه های پیش گیری از پوکی استخوان است که شما را در حفظ توده ی استخوانی کمک می کند. ورزش های استقامتی مانند استپ زدن در ایروبیک، بالارفتن از پله، راه رفتن تند، حرکات موزون و ورزش هایی که با راکت انجام می شوند، مانند تنیس، بهترین هستند. تحقیقات دیگری نشان داده است که ورزش بانوان موجب کاهش خطر شکستگی های لگن در آن ها می شود.

 بهبود سلامت جنسی

 بخش سلامت عمومی مدرسه ی هاروارد، به این نتیجه رسیده است که بیست دقیقه تحرک جسمانی منظم در روز، واکنش های جنسی زنان را بهبود می بخشد (ورزش در زنان با ایجاد سلامت عمومی، سرزندگی و نشاط، بهبود وضعیت ظاهری و اعتمادبه نفس، موجب افزایش ظرفیت جنسی آنان نیز می گردد). دکتر «دیوید کیتس»، مدیر مرکز تحقیقات پیش گیری دانشگاه یل می گوید: «فقط کافی است مطمئن شوید که همسرتان ورزش منظم دارد تا نه تنها فرصت بیش تری بیابید که با هم وقت بگذرانید، بلکه با آزادشدن آدرنالین و سایر هورمون های مؤثر در ایجاد احساس خوب در همسرتان در اثر ورزش، زندگی مشترک گرم و بانشاطی داشته باشید.»

پیش گیری از کاهش حجم عضلات

براساس تحقیقی در مجله ی آمریکایی تغذیه ی پزشکی، همان طور که به تدریج پیر می شویم، نه تنها بدن ما بافت ماهیچه ای کم تری می سازد، بلکه ماهیچه های بدن سریع تر تحلیل می روند؛ در حالی که تمرینات ورزشی منظم تکمیل کننده ی سلامت سال مندی است و نه تنها به حفظ توده ی ماهیچه ای کمک می کند، بلکه باعث افزایش آن هم می شود. این مسئله، در نهایت باعث می شود تا متابولیسم بدن بالانگه داشته شود و برای انجام عمل کرد روزانه، قدرت و تحمل داشته باشیم و از زمین خوردگی ها که می تواند به تجربه ی ناخوش آیند زندگی سال مندی منجر شود، جلوگیری کند.

بهبود وضعیت گوارش

تحقیقات مربوط به گوارش در استرالیا نشان می دهد که ورزش با تقویت ماهیچه های شکم و به حداقل رساندن کندی ماهیچه های روده، به هضم درست غذا و حرکت آن در مسیر گوارش کمک می کند. هیچ چیز مانند ورزش منظم نمی تواند از یبوست پیش گیری کند و حتی یک پیاده روی کوتاه و متناوب در طی روز نیز مؤثر است.

کاهش استرس، افسردگی و اضطراب

فعالیت منظم موجب تقویت روحیه ی افراد می شود؛ اما در واقع اتفاقی بیش از این می افتد. براساس تحقیقات کلینیک مایو، به محض این که شما انگیزه ی ورزش پیدا می کنید، تغییرات زیادی در شما ایجاد می شود. تمرین های ورزشی کمک می کند تا ریلکس شوید، احساس بهتری پیدا کنید و اضطراب و افسردگی در شما ایجاد نشود. چگونه؟ وقتی که ورزش می کنید ناقل های عصبی و اندورفین (neurotransmitters and endorphins ) که افسردگی را از بین می برند، آزاد می شوند. هم چنین درجه ی حرارت بدن تان بالا می رود که نشانه ای از آرامش اعصاب در شماست.

 بالابردن عمل کرد ذهنی و فرآوری

دکتر کیتس بر این باور است که ورزش زنان موجب بهبود کیفیت زندگی در آن ها می شود. ورزش نه تنها باعث افزایش اعتمادبه نفس زنان در محیط کار می شود، بلکه به آنان کمک می کند تا نقش رهبری به دست آورند و به بهترین شکل، آن را انجام دهند. هم چنین ورزش موجب افزایش قدرت فرآوری و تمرکز بهتر در زنان می شود، تحقیقاتی که توسط کالج پزشکی ورزش در آمریکا انجام شده است، نشان می دهد 65 درصد کارمندانی که وسط روز تمرین ورزشی می کنند، توانایی بیش تری برای مدیریت زمان، فرآوری بیش تر، عمل کرد بین فردی بهتر و فعالیت های ذهنی دارند.

کاهش خطر ابتلا به سرطان ها

تحقیقات متعدد نشان می دهد که خطر ابتلا به سرطان های ریه، کولون و سینه در افرادی که فعالیت بدنی منظم دارند، به صورت چشم گیر کاهش می یابد. همان طور که تحقیقات پزشکی در سال 2007 هم نشان داده است، ورزش گام مهمی است در پیش گیری از سرطان سینه که به دلیل سطح بالای استروژن(estrogen ) جمع شده در چربی ایجاد می شود. عموماً زنانی که ورزش های سنگین انجام می دهند، سن اولین عادت ماهیانه شان بالاتر و نامنظم است و فاز تولید استروژن کوتاه شده دارند. مرکز تحقیقات سرطان آمریکا نشان داده است زنانی که پس از دوران یائسگی از نظر فیزیکی فعال هستند، سطح پایین تری از استروژن دارند. هم چنین محققان دریافتند که ورزش در زنان، موجب کاهش احتمال ابتلا به سرطان اندومتر (endometrial cancer ) می شود.

کمک به کاهش شدت حمله های قلبی

مطالعه ی بیمارستان دانشگاه بسپرگ در کوپنهاگ، روی بیمارانی که برای اولین بار حمله ی قلبی داشتند نشان داد، بیمارانی که خیلی پیش از حمله ورزش می کردند با احتمال دوونیم برابر در مقایسه با کسانی که دیرتر ورزش کرده اند حمله ی خفیف تری دارند. جالب است که حتی فعالیت های بدنی مانند انجام کارهای خانه، پیاده روی بیرون از خانه و چمن زدن هم، این تأثیرات مثبت را دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر