موسیقی متن فیلم | بهترین موسیقی متن فیلم های سینمایی

8 تا از بهترین موسیقی متن فیلم های سینمایی جهان + دانلود

بهترین موسیقی متنی که داخل فیلم های معروف شنیدید چی بوده؟ در ادامه لیستی از بهترین موسیقی متن فیلم ها به همراه لینک دانلودشان را برای شما قرار داده ایم.

موسیقی متن فیلم

موسیقی متن فیلم تاثیر زیادی در حس ما نسبت به صحنه های فیلم داره. گاهی موسیقی متن فیلم اینقدر در ذهنمون قوی و محکم نقش میبنده که با شنیدنش خیلی راحت به یاد صحنه مورد نظر می افتیم. بهترین موسیقی متن از نظر شما به چه فیلم سینمایی تعلق داره؟ در ادامه لیستی از بهترین موسیقی متن فیلم رو به همراه لینک دانلود براتون قرار دادیم.

10 مورد از بهترین موسیقی متن فیلم های سینمایی جهان

1- موسیقی فیلم محبوب و معروف پدرخوانده/ (The Godfather (1972

شاهکاری ماندگار اثر «نینو روتا» که او را نامزد جایزه اسکار کرد. هرچند این نامزدی باطل اعلام شد، آن را فاقد صلاحیت خواندند و فرد دیگری را اعلام کردند؛ موسیقی متن پدرخوانده در یادها ماندگار شد. «نینو روتا»، برای ساخت موسیقی این فیلم، از جاز ایتالیایی استفاده کرده است تا احساسات بیننده را برانگیزد.

لینک دانلود آهنگ فیلم پدرخوانده

2- فیلم ماندگار خوب، بد، زشت/ (The Good, The Bad And The Ugly  (1966

«انیو موریکونه»، استاد ساخت موسیقی های وسترن است و میراثش آهنگ های ماندگار فیلم های سه گانه دلار (به خاطر یک مشت دلار، به خاطر چند دلار بیشتر و خوب، بد، زشت) و صدها اثر ماندگار دیگر است. کافی است به غرب وحشی فکر کنید تا موسیقی او را به یاد بیاورید.

دانلود موسیقی متن فیلم خوب، بد، زشت

3- فیلم بر باد رفته – Gone with the Wind

شما به سختی می‌توانید موسیقی‌ای برجسته‌تر از موسیقی متن فیلم بر باد رفته در دوران طلایی سینما پیدا کنید. تم اصلی این فیلم به لطف آهنگساز افسانه‌ای اتریشی ماکس اشتاینر بسیار دلنشین، تراژیک و عالی است. او از موسیقی به عنوان یک ابزار برای شناساندن بهتر کاراکترها استفاده می‌کند.

لینک دانلود موسیقی فیلم بر باد رفته

4- فیلم ارباب حلقه ها: یاران حلقه – The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

موسیقی هاوارد شور بی‌نظیری دارد. شور آهنگسازی کانادایی است که برای بیش از 40 فیلم آهنگسازی کرده و برنده چندین جایزه گلدن گلوب، گرمی و اسکار شده است. همچنین موسیقی متن سه‌گانه ارباب حلقه‌ها و هابیت در کارنامه هنری شور دیده می‌شود. شور موسیقی متن فیلم ارباب حلقه‌ها: یاران حلقه را از ملودی آسمانی جی آرآر تولکین (JRR Tolkien) الهام گرفته است. او برای ساخت این موسیقی متن، برنده جایزه اسکار شد.

دانلود فیلم ارباب حلقه ها

5-  فیلم لارنس عربستان – Lawrence of Arabia

موسیقی متن فیلم لارنس عربستان اثر موریس ژار یکی از بهترین موسیقی‌های متن در بین فیلم‌های نمایش داده شده در دنیای سینما بود که برنده جایزه اسکار نیز شد. لارنس عربستان با بازی حماسی پیتر اوتول (Peter O’Toole) در سال 1962 به اکران درآمد. این موسیقی متن احساس‌برانگیز با تم عالی و سازهای عجیب و غریب، یکی از شاهکار‌های خیره‌کننده است که به عنوان یکی از بهترین موسیقی‌های متنی که تاکنون ضبط شده باقی مانده است.

دانلود موسیقی فیلم لارنس عربستان

6- فیلم شجاع‌ دل – Braveheart

موسیقی متن فیلم شجاع دل به‌دلیل ارکستر باشکوه زیبایش که اثری از ارکست سمفونیک لندن بود شناخته شده است. جیمز هورنر با آهنگسازی‌اش به خوبی تصویری از ماجراجویی‌های ویلیام والاس (William Wallace) را به نمایش می‌گذارد.

دانلود موسیقی فیلم شجاع دل

7- موسیقی فیلم تایتانیک – Titanic

موسیقی متن جیمز هورنر دقیقا شبیه به تمامی چیزی است که این فیلم نمایش می‌دهد. جیمز هورنر و کارگردان این فیلم، جیمز کامرون، هر دو هنرمندان بزرگی هستند. جیمز کامرون می‌دانست که چه کسی را برای ساخت این موسیقی متن انتخاب کند.

دانلود موسیقی فیلم تایتانیک

8- فیلم گلادیاتور – Gladiator

گلادیاتور عنوانی دیگر در فهرست بهترین موزیک های متن فیلم است. موسیقی متن این فیلم نامزد دریافت اسکار شد. هانس زیمر برای این اثر از ملودی ساده اما پر شور استفاده کرده است و با این کار، گلادیاتور را به فهرست فیلم‌هایی اضافه کرده که موسیقی یکی از فاکتورهای اصلی موفقیتشان محسوب می‌شود. ناگفته نماند که صدای شگفت‌انگیز لیزا جرارد (Lisa Gerrard) نیز ارزشی بی‌حد و اندازه به این شاهکار افزوده و آن را در مجموعه بهترین موسیقی متن فیلم های سینمایی جهان قرار داده است.

دانلود موسیقی فیلم گلادیاتور

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر