معما | معما با جواب | معما های آسان

دیگه تو دورهمی حوصله تون سر نمیره | جدیدترین معماهای سوالی کوتاه + جواب

اینجا انواع و اقسام معماها، مختص دورهمی های خانوادگی برای همه سنین نه خیلی سخت و نه خیلی آسان گردآوری شده است که مطمئنا برایتان کاربرد خواهد داشت.

معما

دورهمی ها همیشه به یک سرگرمی جذاب و متنوع نیاز دارند و حل معما ها می‌تواند یک ایده عالی برای سرگرم کردن دوستان باشد. معما ها، تازگی و چالش را به دورهمی ها می‌آورند و می‌توانند برای تقویت همکاری و تفکر گروهی نیز مفید باشند. معما های ساده و کوتاه تا معماهای پیچیده و ذهن‌نواز،که می‌توانند در دورهمی ها استفاده شوند. بنابراین، آماده‌سازی چند معمای جالب و متنوع می‌تواند دورهمی شما را به یک تجربه بی‌نظیر تبدیل کند.

چنانچه علاقمند به این هستید که مهمانان خود را با طرح معماهایی سرگرم کنید، پیشنهاد می کنیم این بخش از ویکی گردی را از دست ندهید، چرا که در اینجا انواع و اقسام معماها، مختص دورهمی های خانوادگی برای همه سنین و در سطح نه خیلی سخت و نه خیلی آسان گردآوری شده است که مطمئنا برایتان کاربرد خواهد داشت. پس با ما همراه باشید تا از این معما های جذاب مهیج بهره مند شوید.

معرفی بازی های دورهمی هیجان انگیز و خنده دار مخصوص دورهمی ها

معما

1. بعضی از ماه ها 30 روز دارند بعضی 31 روز چند ماه 29 روز دارد؟

پاسخ معما :تمام ماهها حداقل 29 روز را دارند.

2. اگر دکتر به شما 3 قرص بدهد و از شما بخواهد هر نیم ساعت 1 قرص بخورید چقدر طول می کشد تا تمام قرص ها خورده شود؟

پاسخ معما :1 ساعت ( شما یک قرص را در ساعت 1 و دیگری را درساعت 1/5 و بعدی را در ساعت 2 می خورید)

 

3. من ساعت 8 شب به رختخواب رفتم و ساعتم را کوک کردم که 9 صبح زنگ بزند زمانی که با صدای زنگ ساعت از خواب بیدار شدم چند ساعت خوابیده بودم؟

پاسخ معما :ساعت کوکی نمیتواند شب و روز را تشخیص دهد پس به اولین ساعت 9 که برسد زنگ میزند که ساعت 9 شب است.

 

4. عدد 30 را به نیم تقسیم کنید و عدد 10 را به حاصل آن اضافه کنید چه عددی به دست می آید؟

پاسخ معما :70 (تقسیم بر نیم معادل ضرب در 2 است).

 

 

5. چوپانی گوسفند هایش به جز 9 تا مردند چند گوسفند زنده برایش باقی مانده است؟

پاسخ معما :9 گوسفند.

چند راهکار مهم برای دفاع از خود در بازی مافیا + فیلم

معما

6. چنانچه تنها یک کبریت داشته باشید و وارد یک اتاق سرد و تاریک شوید که در آن یک بخاری نفتی یک چراغ نفتی و یک شمع باشد اول کدامیک را روشن میکنید؟

پاسخ معما :کبریت

7. شخصی خانه ای ساخته که هر 4 دیوار آن به سمت جنوب پنجره دارد خرسی بزرگ نزدیک این خانه می شود این خرس چه رنگی می باشد؟

پاسخ معما :سفید چون خانه ای که هر 4 دیوارش رو به سمت جنوب پنجره داشته باشد باید در نوک قطب جنوب باشد.

 

8. اگر 2 سیب از 3 سیب بردارین چند سیب دارید؟

پاسخ معما :2 سیب.

 

 

9. در اتاقی قرار دارید که سه کلید برق و یک درب بسته دارد. کلید های روشن و خاموش کردن سه لامپ در طرف دیگر درب قرار دارند، اما اگر درب را باز کنید دیگر هرگز دستتان به کلید ها نمی رسد. چگونه می توانید با اطمینان بفهمید که هر لامپ به کدام کلید متصل است؟

پاسخ معما :دو کلید اول را روشن کنید و هر دو را به مدت 5 دقیقه روشن رها کنید. بعد از 5 دقیقه کلید دوم را خاموش کنید و به آنطرف درب بروید. لامپ روشن مربوط به کلید اول است، به دو لامپ خاموش دست بزنید، لامپی که حرارت دارد مربوط به کلید دوم و لامپ خاموش و سرد نیز به کلید سوم وصل است.

 

 

10. مردی چادر خود را رها می نماید و سه مایل به جنوب، سه مایل به شرق و سپس سه مایل به شمال پیاده روی می کند تا دوباره به چادرش می رسد. وقتی وارد چادر می شود با یک خرس روبرو می شود که در حال خوردن غذاهایش است. خرس چه رنگی است؟

پاسخ معما :سفید. تنها جایی که با سه مایل به جنوب ، سه مایل به شرق و سه مایل به شمال رفتن به نقطه اول می رسید قطب شمال است و همه خرس ها در قطب شمال سفید رنگ هستند.

 

 

11. مردی در حال نگاه کردن به عکس یک نفر است. دوستش از او می پرسد که او کیست؟ مرد پاسخ می دهد:من خواهر و برادر ندارم. اما پدر این مرد، پسر پدر من است. آن عکس چه کسی بود؟

پاسخ معما :پسر آن مرد.

 

12. پدر و مادری شش فرزند پسر دارند که هر پسر یک خواهر دارد. این خانواده چند نفری است؟

پاسخ معما :نه نفر. پدر و مادر، شش پسر و یک دختر.

 

13. یک مرد هنگام مرگ برای تقسیم ارث به دو پسرش به آن ها می گوید که سوار بر شتر با یکدیگر مسابقه بدهند و کسی که شترش آخر از خط انتها عبور می نماید برنده است و همه اموال به نام او می شود. دو پسر سوار بر شترهای خود روز ها در صحرا پرسه می زنند و هیچکدام نمی خواهند از خط انتها عبور نمایند. در نهایت آن ها ماجرا را برای مردی دانا تعریف می نمایند و بعد از آن به سرعت سوار بر شتر می شوند و به سمت خط انتها می رانند. مرد پیر به آن ها چه گفته بود؟

پاسخ معما :قانون مسابقه این بود که صاحب شتری که آخرین نفر از خط انتها عبور کند برنده است. آن ها به گفته مرد دانا شترها را عوض کردند تا جریان مسابقه برعکس شود.

اصطلاحات بازی مافیا رو بلدی؟ | توضیح کامل اصطلاحات بازی مافیا

معما

14. مردی بدون هیچ چتر یا کلاهی ساعت ها زیر باران راه می رود. در نهایت زمانی که به خانه می رسد سرتاپای او خیس است بجز موهای مرد. چرا؟

پاسخ معما :آن مرد کچل بوده است.

 

 

15. در یک کلاس 14 نفر از دانش آموزان دختر هستند. 8 نفر از آن ها لباس آبی به تن دارند و 2 نفر نه دختر هستند و نه لباس آبی به تن دارند. اگر 5 نفر از کسانی که لباس آبی دارند دختر باشند، چند دانش آموز در این کلاس حضور دارند؟

پاسخ معما :19 نفر

 

 

16. کسی که آن را می سازد احتیاجی به آن ندارد. کسی که آن را می خرد از آن استفاده نمی نماید و کسی که از آن استفاده می نماید اصلا نمی داند که در حال استفاده از آن است. آن چیست؟

پاسخ معما :تابوت

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

  • 💎A.M.D GAMER💎

    اصلا درست نیست