فیلتر پیام رسان واتساپ |فیلتر اپلیکیشن اینستاگرام

افزایش احتمال فیلتر اینستاگرام و واتساپ!

غلام رضا نوری رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس گفت: سرنوشت طرح صیانت مبهم است، افزایش احتمال اجرای طرح فیلتر اینستاگرام و واتساپ به زودی

افزایش احتمال فیلتر اینستاگرام و واتساپ!

فیلتر اینستاگرام و واتساپ به زودی! دقایقی پیش خبر افزایش احتمال فیلتر اینستاگرام و واتساپ میان کاربران فضای مجازی و شبکه های اجتماعی غوغا به پا کرد. احتمال بر این است از آنجایی که پیام رسان واتساپ هر روز قابلیتهای جدیدی از خود ارائه می دهد و کاربران زیادی را به خود اختصاص داده است. دلیل فیلترینگ این پیام رسان نیز همین باشد. در ادامه این مطلب می توانید از آخرین جزئیات اجرای فیلتر اینستاگرام و واتساپ مطلع شوید. و همچنین صحبت های غلام رضا نوری نایب رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس در مورد احتمال فیلتر اینستاگرام و واتساپ را مطالعه نمایید.

غلام رضا نوری گفت: سرنوشت طرح صیانت مبهم است. طرح صیانت، به شورای عالی فضای مجازی ارجاع شده است.

به نقل ازدنیای اقتصاد، غلامرضا نوری در مورد زرح صیانت اظهار کرد: یک ماه قبل درجریان بررسی طرح شفافیت، پیشنهاد دادم تا جلسات، نظرات و آرای شورای عالی فضای مجازی شفاف شود که تصویب نشد و پشت سرش هم در هفته گذشته تصمیما‌ت شورای عالی فضای مجازی از هرگونه دادخواهی و شکایت افراد و اشخاص مصون شد.

نوری افزود: با این حال می‌توان گفت طرح صیانت درجایی است که سرنوشتش برای ما مبهم و نامعلوم است که چه اتفاقی برایش خواهد افتاد؛ چون دیگر از شفافیت و بازخواست هم مصون است، ولی امیدواریم این کار را با مردم نکنند.

وی گفت: با این مصوبه عملا موضوع فیلترینگ تمام ابزارهای پرکاربرد فضای مجازی مانند واتس‌اپ، ‌اینستاگرام و بقیه موارد قابلیت اجرایی د‌ارد.

به گفته وی، اگر شورای نگهبان هم مصوبه هفته گذشته مجلس درباره اصلاح قانون آیین دادرسی و تشکیلات دیوان عدالت اداری را تایید کند، هیچ شخص حقیقی و حقوقی نمی‌تواند شکایت کند که مثلا این تصمیم شما برای اقتصاد، کسب‌وکار، زندگی و گردش آزاد اطلاعات و برای این بخش از حقوق اساسی ما مضر است و درخواست لغو آن را نمی‌توان داد.

وی با اشاره به ارسال طرح صیانت توسط رئیس مجلس به شورای عالی فضای مجازی نیز گفت: در آن مقطعی که این طرح را از دست کمیسیون اصل ۸۵ که اکثریت اعضا با هماهنگی و مهندسی شده جمع شده بودند که صیانت را به زور قانون کنند، مسیر برون‌رفت خوبی بود؛ ولی بعد از آن دو تصمیم که پشت سرش برای شورای عالی فضای مجازی آمد در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. نوری گفت: هیچ راهی برای اصلاح مصوبه مجلس وجود ندارد مگر آنکه شورای نگهبان این مصوبه را تایید نکند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر