راهکارهای کاهش تورم | چگونه با تورم بجنگیم | راه های کاهش آسیب تورم

راهکارهایی برای کاهش آسیب تورم | چگونه با تورم زندگی کنیم؟

شناخت تورم و مطالعه در مورد راهکارهایی برای کاهش آسیب تورم چند قرن است که توجه اقتصاد دانان جهان را به خود جلب کرده است. جزئیات بیشتر در ادامه مطلب

در این مطلب راهکارهایی برای کاهش آسیب تورم را جمع آوری کرده ایم.  زیرا شناخت تورم و مطالعه در مورد راهکارهایی برای کاهش آسیب تورم چند قرن است که توجه اقتصاد دانان جهان را به خود جلب کرده است. عمومی‌ترین تعریفی که از تورم مقبول همه پژوهشگران است، اعتقاد دارد که تورم افزایش بی‌رویه و مداوم سطح قیمت‌ها و نابرابری عرضه و تقاضای کل جامعه است. علت اصلی تورم هماهنگ نبودن افزایش پول در جامعه با افزایش تولید است، پس در ادامه این مطلب با ما همراه بوده و راهکارهایی برای کاهش آسیب تورم را مورد مطالعه قرار دهید.

1.دارایی با احتمال نقد شوندگی پایین نخریم

تورم ۵۲٪ فعلی در اقتصاد ایران بی سابقه است. علت اصلی؟ رشد ۸۲ درصدی قیمت عمومی مواد غذایی. پس بپذیریم این تورم از جنس تورم خطرناک برای معیشت ماست. در این دوره سرمایه گذاری در دارایی هایی با نقدشوندگی پایین مثل زمین یا باغ کمی سخت می شود.

چون ممکن است برای تامین مایحتاج خود خیلی سریع به سرمایه خود نیازمند شویم که آنها را بفروشیم.

2.کسب وکار را تغییرندهیم

در دوره تورم شدید هر تغییری ممکن است شما را با مشکلات متعددی در قیمتها مواجه کند. اگر کسب وکاری مبتنی بر کالا دارید فعلا زمان مناسبی برای تغییر این کسب وکار نیست. مثلا اگر لوازم خانگی می فروشید زمان مناسبی نیست که به فروشگاه پوشاک یا هر کالای دیگر تغییر دهید.

3.منتظرافزایش فروش نباشیم

در دوره های با تورم بالا معمولا تقاضا برای خرید کاهش می یابد. اگر کسب وکار دارید باید برای مقابله با کاهش فروش محصولات البته در دوره کوتاه مدت برنامه داشته باشید. در نظر گرفتن تخفیف، فروش فوق العاده یا عرضه محصولات به قیمت قبل از جمله راهکارهای مقابله با کاهش فروش است. باید استراتژی سود کمتر برای بقا را پذیرفت.

4.برای سرمایه گذاری تعلل نکنید

در دوره های تورم شدید اتکا به سودهای ثابت و پایین چندان معقول به نظر نمی رسد. برای سرمایه گذاری در بازارهای مالی باید زودتر تصمیم گیری شود. در یکساله اخیر کسانی که صاحب ) طلا، مسکن و خودرو بودند رقمی نزدیک به تورم عمومی سود کرده اند. برای کاهش ریسک خود سعی کنید بازارها را منظم پیگیری کنید.

5.بدون استراتژی رفتارنکنید

برای کسب سود به اندازه تورم راهکار این نیست که بدون هدف یک خرید انجام دهید. در هر خریدی هدف داشته باشید که پس از موفقیت در آن به هدف دیگر خود فکر کنید. بیشتر از آنکه به وضعیت بازارها فکر کنید بر شرایط اقتصادی و استراتژی سرمایه گذاری خود تمرکز کنید. اجازه ندهید شرایط استرس زا بازارها شما را به خطا بیندازد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر