عینک |‌ نشانه های نیاز چشم به عینک

نشانه‌هایی که می‌گوید کودک شما به عینک نیاز دارد

در این مطلب از سایت ویکی گردی در مورد نشانه هایی که نیاز است کودک از عینک استفاده کند توضیح داده ایم با ما همراه باشید

عینک

چه زمانی چشم کودک به عینک نیاز دارد. سیستم بینایی در کودک هنوز در طول هفت تا هشت سال اول زندگی در حال رشد است. مگان کالینز، چشم پزشک جانز هاپکینز، می‌گوید: در برخی موارد، عینک ممکن است برای کمک به رشد طبیعی بینایی ضروری باشد.» در ادامه این مطلب از سایت ویکی گردی نشانه های عینک زدن کودکان را بخوانید.

به گفته کالینز، کودکان اغلب به دلایل مختلفی از عینک استفاده می‌کنند، مانند:

  •     بهبود بینایی
  •     تقویت بینایی در چشم ضعیف یا آمبلیوپی
  •     بهبود وضعیت چشم های آنها (چشم های ضربدری)
  •     ارائه محافظت در صورت داشتن دید ضعیف در یک چشم

 رفع خط و خش عینک با مواد طبیعی در خانه

نشانه‌هایی که ممکن است کودک شما به عینک نیاز داشته باشد

در اینجا چند نشانه وجود دارد که نشان می‌دهد کودک شما ممکن است مشکلات بینایی داشته باشد و نیاز به عینک دارد:

چشمک زدن: چشمک زدن ممکن است نشانه ای باشد که نشان می‌دهد کودک شما دارای عیوب انکساری است که بر میزان تمرکز چشم ها روی یک تصویر تأثیر می‌گذارد. با چشم دوختن، کودک شما ممکن است بتواند به طور موقت تمرکز و وضوح یک شی را بهبود بخشد.

کج کردن سر یا پوشاندن یک چشم: کودک شما ممکن است یک چشم خود را بپوشاند یا سر خود را کج کند تا زاویه دید را در تلاش برای افزایش وضوح تنظیم کند. این ممکن است نشانه ای از ناهماهنگی چشم ها باشد یا اینکه فرزند شما به تنبلی چشم که یکی از شایع ترین اختلالات چشمی در کودکان است،مبتلا باشد.

خیلی نزدیک به تلویزیون بنشینید یا وسایل دستی را خیلی نزدیک به چشم بگیرید: نشستن خیلی نزدیک به تلویزیون، نزدیک نگه داشتن وسایل دستی به چشم یا پایین انداختن سر هنگام مطالعه، همگی از نشانه های احتمالی ضعف بینایی هستند. افرادی که نزدیک بینی دارند، دید واضحی در فاصله نزدیک و دید ضعیف تری در دور دارند. نزدیک کردن یک شیء تصویر را بزرگتر و واضح تر می‌کند.

مالش بیش از حد چشم ها: مالش بیش از حد چشم ممکن است نشان دهنده این باشد که کودک شما خستگی یا فشار چشم را تجربه می‌کند که می‌تواند نشانه ای از انواع بسیاری از مشکلات و شرایط بینایی، از جمله ورم ملتحمه آلرژیک باشد.

شکایت از سردرد یا درد چشم: اگر کودک شما در پایان روز از درد چشم یا سردرد شکایت می‌کند، ممکن است در تلاش برای افزایش تمرکز ناشی از تاری دید باشد و بیش از حد به چشم ها فشار وارد کند.

گذاشتن عینک روی داشبورد ممنوع

در تمرکز بر روی کار مدرسه مشکل دارند: از آنجایی که کودکان باید تمرکز بصری خود را سریع و دقیق از دور به نزدیک و روی تعدادی اشیاء مختلف از تخته سیاه و رایانه گرفته تا کتاب‌های درسی و تبلت تطبیق دهند، مشکلات بینایی ممکن است به صورت عدم تمرکز بر روی تکالیف مدرسه ظاهر شوند

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر