مهریه | شرایط دریافت مهریه

آیا مهریه در دوران عقد قابل دریافت است؟ + توضیحات

در این مطلب از سایت وکیی گردی به شما توضیح داده ایم که آیا دریافت مهریه در دوران عقد و قبل از نزدیکی ممکن است یا خیر!

آیا مهریه در دوران عقد قابل دریافت است؟ + توضیحات

 از جمله مهم‌ترین حقوقی که به زن هنگام ازدواج تعلق می‌گیرد مهریه است. پیرامون مهریه نکات حقوقی بسیاری وجود دارد که افراد باید از آن اطلاع داشته باشند. به نقل از منیبان؛ مهریه قبل از رابطه جنسی یکی از سؤالاتی است که افراد می‌پرسند. به‌محض عقد نکاح زن مالک مهریه است و می‌تواند هر تصرفی که می‌خواهد در آن انجام دهد؛ اما یکی از نکات مهم حقوقی در مورد مهریه، دریافت آن قبل از رابطه زناشویی است.

همان گونه که بیان کردیم به‌محض عقد زن مالک مهریه می‌شود و مرد نمی‌تواند به این بهانه که هنوز عروسی نکرده‌اند، از پرداخت مهریه خودداری کند؛ اما نکته مهمی که باید در نظر بگیرید آن است که میزان مهریه قبل از رابطه جنسی و بعد از آن متفاوت است.

مجموعه بهترین و کاربردی ترین سوالات جلسه خواستگاری

اصولاً و طبق قانون زن می‌تواند حتی بعد از رابطه جنسی خود نیز مهریه‌اش را از مرد مطالبه کند؛ لذا در حالت عادی میزان مهریه قبل و بعد از رابطه جنسی با یکدیگر تفاوتی ندارد. پس میزان مهریه قبل و بعد از رابطه زناشویی کل مهریه است.

البته باید به این نکته مهم نیز توجه داشت که مهریه از نوع عندالمطالبه یا عندالاستطاعه است. میزان مهریه زن قبل از دخول و نزدیکی ممکن است به دلیل عندالاستطاعه بودن مهریه تعیین شده، به میزانی باشد که مرد برای پرداخت آن توانایی مالی دارد.

اما در مورد مهریه قبل از دخول و رابطه جنسی یک نکته مهمی وجود دارد. این نکته مهم در مورد زمانی است که زن قبل از رابطه جنسی با همسر خود بخواهد طلاق بگیرد و درخواست مطالبه مهریه خودش را نیز دارد. در این مورد باید گفت که مهریه این زن نصف مهریه کامل است.

در این شرایط ارث برادرتان به شما می‌رسد!

حالا موضوع زمانی جالب می‌شود که زن قبل از رابطه جنسی تمام مهریه خود را از همسرش گرفته باشد؛ اما به هر دلیلی تصمیم به جدایی بگیرند. در این شرایط زنی که رابطه جنسی برقرار نکرده است، باید نصف مهری دریافتی را به همسرش پرداخت کند.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر