سبزی | سبزی خوردن | تازه کردن سبزی

ترفند تازه کردن سبزی خوردن پلاسیده | سبزی های پلاسیده رو نریز دور!

راهکارهایی وجود دارد که بتوان سبزی و میوه را تا مدت طولانی در یخچال تازه نگه داشت حتی بعد از این که پژمرده و پلاسیده شد. ادامه مطلب را در این زمینه مطالعه کنید.

ترفند تازه کردن سبزی خوردن پلاسیده | سبزی های پلاسیده رو نریز دور!

وقتی هوا گرم است تازه نگه داشتن سبزی و میوه سخت‌ تر می‌ شود و سبزی که شما خریداری کرده‌ اید خیلی زود پژمرده می‌ شود، اگر سبزی پلاسیده شده باشد یعنی کپک زده یا لزج و سیاه باشد، نمی‌ توان آن را تازه کرد، اما راهکارهایی وجود دارد که بتوان سبزی و میوه را تا مدت طولانی در یخچال تازه نگه داشت حتی بعد از این که پژمرده و پلاسیده شد.

تازه کردن سبزی پژمرده با آب و یخ

قسمت هایی از سبزی را که سیاه و لزج شده‌اند جدا کنید.

ترفند نگهداری کاهو و رازهایی برای تازه تر ماندن آن + فیلم آموزشی

هر چه سبزی پژمرده‌تر یا ضخیم‌ تر باشد، باید مدت زمان بیشتری در آب یخ بماند. ممکن است لازم باشد کاسه حاوی سبزی، آب و یخ یک شب تا صبح بماند تا سبزی ها طراوت بیشتری بگیرد. سبزی هایی مانند کرفس و هویج به زمان و آب بیشتری برای تازه شدن نیاز دارند.

زمان ماندن در آب و یخ به نوع سبزی شما بستگی دارد. هر موقع دوباره سبزی ها تازه شد، آن‌ها را از آب و یخ خارج کنید.

با قرار دادن سبزی‌ها در آب، کم کم آب جذب می کنند و دوباره تازه می شوند و یخ هم موجب می شود سبزی دوباره سفت و از حالت وارفتگی خارج شود. اگر هوا گرم است کاسه حاوی آب یخ و سبزی را در یخچال قرار دهید.

تازه کردن سبزی پژمرده با آب‌ لیمو

می توانید یک قاشق مرباخوری آب‌لیمو یا سرکه سیب به سبزی اضافه کنید.

سه روش خانگی برای نگهداری سیر بدون پوک شدن + فیلم

تازه کردن سبزی پژمرده با سیب‌ زمینی

اگر به سبزی در حال خیس خوردن ، چند قاچ سیب زمینی خام اضافه کنید، به تازه کردن سبزی کمک زیادی می کند. سیب زمینی سرشار از نشاسته است. این نشاسته توسط سبزی جذب می شود و به تازه کردن سبزی پژمرده کمک زیادی می کند.

 

نحوه تازه نگه داشتن سبزی در یخچال

جهت تماشای فیلم فیلتر شکن خود را خاموش کنید

 

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر