ماشین لباسشویی | نگهداری از ماشین لباسشویی

اشتباهاتی که عمر ماشین لباسشویی رو کم میکنه | خانم های خانه دار حتما بخوانند

چند نکته بسیار ساده و در عین حال کاربردی وجود دارد که با رعایت آنها شما میتوانید تجربه خراب شدن لباسشویی را نداشته باشید و یا کمتر با آن مواجه شوید.

اشتباهاتی که عمر ماشین لباسشویی رو کم میکنه | خانم های خانه دار حتما بخوانند

ماشین لباسشویی در حالت معمولی می تواند حداقل 10 سال عمر کند اما بعضی از افراد، اشتباهاتی را مرتکب می شوند که باعث کوتاه تر شدن عمر ماشین لباسشویی می شود که در این قسمت از سبک زندگی ویکی گردی این اشتباهات در استفاده از ماشین لباسشویی را به شما معرفی می کنیم.

بیش از حد استاندارد از آن استفاده می کنید

اینکه عمر ماشین لباسشویی چقدر باشد، بستگی به میزان استفاده شما دارد. پس سعی کنید که در هفته 8 بار یا کمتر از ماشین لباسشویی استفاده کنید که یک عدد میانگین است و بیش از این مقدار، ممکن است به ماشین لباسشویی شما آسیب وارد کند.

ماشین را به طور تخصصی نصب نکرده اید

نصب مناسب برای سالم نگه داشتن ماشین لباسشویی اهمیت زیادی دارد . پس هنگامی که می خواهید آن را در جای مناسب قرار دهید، حتما از یک فرد متخصص کمک بگیرید و اجازه دهید که سایز و مواد اطراف آن توسط یک متخصص تعیین شود و به گونه ای جای گذاری کند که جریان هوا در اطراف آن وجود داشته باشد.

 روی ماشین لباسشویی وسیله می گذارید

ماشین لباسشویی کابینت نیست که بخواهید بیش از حد روی آن وسیله بگذارید، زیرا اگر روی آن وسایل باشد، وزنش سنگین تر می شود و فشار بیشتری وارد می کند . پس بهتر است که روی ماشین لباسشویی را خالی کنید و چیزی قرار ندهید.

 خیلی زیاد از مواد شوینده استفاده می کنید

استفاده بیش از حد از مواد شوینده، بالاتر از میزانی که کارخانه پیشنهاد داده است، برای لباسشویی مضر است زیرا مقدار کف در آن زیاد می شود و ماشین بیش از حد می چرخد تا کف ها را از بین ببرد. در نتیجه فشار بیشتری به ماشین وارد می شود.

 چیز های غیر مجاز را با آن می شویید

شستن با دست برای بعضی از آیتم ها ضروری است و در نتیجه باید ببینید که محدودیت های ماشین لباسشویی چیست و چه چیزهایی را نباید داخل آن بیندازید که آسیب وارد می کند . به عنوان مثال کیف هایی که زیپ دارند و یا پتو ها و ملحفه های خیلی سنگین نباید داخل ماشین لباسشویی ریخته شود.

 صفحه چرخان ماشین لباسشویی را تمیز نمی کنید

هنگامی که ماشین لباسشویی کارش را انجام می دهد، باید با یک دستمال داخل صفحه چرخان را تمیز کنید. در غیر این صورت جرم ها منافذ آن را می بندند و عمل شستشو به خوبی انجام نمی گیرد.

 اقدام به در آوردن لباس ها نمی کنید

یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که در ماشین لباسشویی ایجاد می شود ، وجود کپک ها است. این کپک ها بوی بسیار بدی را ایجاد می کنند و طول عمر ماشین لباسشویی را کم می کنند که برای جلوگیری از آن ها باید هرچه سریع تر لباس های شسته شده را در بیاورید و اجازه دهید تا لباس های خیس داخل ماشین بماند. در غیر این صورت کپک ایجاد می شود و به ماشین آسیب وارد خواهد کرد .

 لباس هایی که نباید خشک شوند را خشک میکنید

اگر برنامه ریزی کرده اید که هر لباس، هر ملحفه و هر پارچه ای را خشک کنید، بدانید که به ماشین لباسشویی آسیب وارد می کنید . پس حتما باید دستورالعمل روی لباس را بخوانید. بعضی از این پارچه ها با خشک شدن داخل ماشین لباسشویی به آن آسیب وارد می کنند.

 از دستورالعمل های نگهداری پیروی نمیکنید

باید حتما دستورالعمل هایی که روی ماشین لباسشویی و دفترچه وجود دارد را بخوانید و طبق آن عمل کنید تا در طول زمان ؛ آسیب وارد نشود و تنظیمات را طبق دستور کار خانه انجام دهید.

 دو جنس لباس نامناسب را کنار یکدیگر خشک میکنید

همان طور که گفتیم، باید تمام دستورالعمل ها را بخوانید و ساختار پارچه هایی که داخل ماشین می اندازید را بسنجید. در نتیجه متوجه می شوید که قرار دادن کدام دو جنس پارچه، همزمان داخل لباسشویی اشتباه است و تعادل آن را به هم می زند. به عنوان مثال شما هرگز نمی توانید یک لباس کلفت و ضخیم را با یک لباس نازک معمولی در کنار یک دیگر خشک کنید .

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر