صابون | مضرات استفاده از صابون

هرگز صورتتان را با صابون نشویید! | مضرات عجیب استفاده از صابون

مطالعه‌ای تازه نشان داده است که بوی صابون باعث جذب پشه‌ها به سمت شما می‌شود. جزئیات بیشتر را در این مطلب از ویکی گردی بخوانید

هرگز صورتتان را با صابون نشویید! | مضرات عجیب استفاده از صابون

دست و صورت خود را با صابون نشویید! چرا؟ دانشمندان در تحقیق جدید دریافته‌اند که بوی برخی صابون‌ ها می‌تواند باعث جذب هرچه بیشتر پشه‌ها به سمت شما بشود. شست‌وشوی پوست با صابون احتمالاً در نظر شما روشی منطقی برای در امان‌ماندن از گزند پشه‌هاست، چون فکر می‌کنید اگر آن‌ها نتوانند بوی بدن شما را حس کنند، نیش‌تان نمی‌زنند.

اما مطالعه‌ای تازه نشان داده است که بوی خود صابون درواقع باعث جذب پشه‌ها به سمت شما می‌شود.

به نقل از گاردین، محققان می‌گویند پشه‌ها احتمالاً به سمت بوی صابون جذب می‌شوند، چون وقتی از خون تغذیه نمی‌کنند، نیاز خود به شکر را با شهد گیاهان تأمین می‌کنند. درنتیجه، وقتی از صابون‌هایی با بوی گل‌ها و میوه‌ها استفاده می‌کنید، درواقع پشه‌ها را به سمت خود می‌کشانید.

آسان ترین روش پوست کندن باقالی + فیلم آموزشی

«کلمنت ویناگر»، محقق ارشد این پروژه از مؤسسه پلی‌تکنیک ویرجینیا می‌گوید این مسئله شبیه این است که صبح از خواب بیدار شوید و به‌طور هم‌زمان بوی چای و کیک را احساس کنید. این بوها برای شما بسیار جذاب خواهند بود.

بوی بدن فرد هم در جذب پشه‌ها اهمیت دارد

با وجود توضیحات بالا، ظاهراً اثر هر صابون روی هر شخص متفاوت است. دلیل این امر احتمالاً به واکنش متفاوت صابون‌ها با بوی منحصربه‌فرد بدن هر فرد برمی‌گردد. ویناگر می‌گوید: «جالب توجه است که فردی که پیش از شست‌وشو برای پشه‌ها بسیار جذاب است، با استفاده از یک صابون برای آن‌ها جذاب‌تر و با یک صابون دیگر برایشان زننده می‌شود.»

ازاین‌رو، دانشمندان نتیجه‌گیری کرده‌اند که انتخاب صابون می‌تواند توضیح بدهد که چرا بعضی‌ها جاذب پشه‌ها هستند، درحالی‌که بقیه از گزند این حشرات در امان می‌مانند.

ترفند جا انداختن زیپ در رفته با چنگال + فیلم آموزشی

محققان در این آزمایش صابون‌هایی از چهار برند Dial ،Dove ،Native و Simple Truth را بررسی کردند و مشخص شد که به‌جز Native، بقیه برندها نه در همه شرکت‌کنندگان اما در برخی از آن‌ها موجب جذب پشه‌ها می‌شوند. پژوهشگران حدس می‌زنند که اثر معکوس Native به‌خاطر بوی نارگیل باشد که برخی شواهد پیش‌تر از اثر روغن آن در دفع پشه‌ها خبر داده بودند.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر