نبات | طعم دار کردن نبات | نبات شاخه ای

طرز تهیه نبات طعم دار در خانه | طعم دار کردن نبات شاخه ای + فیلم

درست کردن نبات در خانه اگرچه یک کار زمان‌بر است ولی تهیه آن در رنگ‌ها و مزه‌های متنوع می تواند سرگرمی خوبی برای بچه‌ها باشد، به علاوه شما می‌توانید تجربه خوبی در این زمینه به دست آورید.

طرز تهیه نبات طعم دار در خانه | طعم دار کردن نبات شاخه ای + فیلم

نبات چوبی را معمولا برای شیرین کردن چای و دمنوش‌ها استفاده می‌کنند درحالی که نبات خوشه‌ای بیشتر برای تزیین سفره عقد و هفت سین کاربرد دارد. درست کردن نبات با استفاده از آب و شکر که در هر خانه‌ای وجود دارد، امکان پذیر است.

با افزودن رنگ‌های خوراکی و طعم دهنده‌های مختلف می‌توان نبات با رنگ و طعم متنوع درست کرد و از آن به عنوان آب نبات برای بچه‌ها استفاده کرد. در ادامه روش صحیح تهیه نبات شاخه‌ای ارائه شده است.

 

فیلم آموزش طعم دار کردن نبات

مواد لازم :

  • شکر 3 فنجان

  • آب 1 فنجان

رنگ و طعم دهنده دلخواه (اختیاری) به میزان لازم

دستور تهیه:

بهترین روش جهت طعم دار کردن نبات ساده

در یک قابلمه با سایز متوسط، آب و شکر را مخلوط کرده و روی حرارت قرار دهید تا به جوش آمده و شکر کاملا در آب حل شود، طوریکه شربت خیلی غلیظی درست شود.

حرارت را خاموش کرده و اجازه دهید شربت خنک شود و به دمای محیط برسد.

در صورت تمایل طعم دهنده‌ مورد نظر را به شربت اضافه کنید.

کدام درد شکم مشکوک به آپاندیس است؟

افزودن طعم دهنده

چند لیوان شیشه‌ای باریک و بلند، چند عدد سیخ چوبی و چند عدد گیره (که طول آن‌ها حداقل به اندازه دهانه‌ی لیوان‌ها باشد) آماده کنید.

گیره‌ها را به سیخ‌های چوبی وصل کنید، طوری که موقع قرار گرفتن سیخ‌ها در لیوان‌ها، گیره روی دهانه لیوان قرار بگیرد و انتهای سیخ چوبی به کف لیوان برخورد نکند.

وسایل لازم برای تهیه نبات طعم دار در خانه

مقداری شکر در یک بشقاب بریزید، سیخ‌های چوبی را با آب مرطوب کنید سپس آن‌ها را در شکر بغلتانید تا دانه‌های شکر به چوب‌ها بچسبند.

​اگر دوست دارید نبات‌های رنگی درست کنید، از رنگ خوراکی دلخواه خود به اندازه یک قطره در هر لیوان شیشه‌ای بریزید. سپس لیوان‌ها را با شربت خنک شده پر کنید طوریکه حدود ۲/۵ سانتی‌متر از بالای لیوان خالی بماند.

سیخ‌ها را در لیوان‌های پر شده از شربت غلیظ قرار دهید.

لیوان‌ها را در محلی قرار دهید که تکان نخورند.

حدود یک هفته صبر کنید تا بلور‌ها در اطراف سیخ‌های چوبی شکل بگیرند. همچنین بلور‌ها ممکن است در سطح داخلی لیوان شکل بگیرند.

پس از دو هفته، نبات‌ها به اندازه‌ی کافی ضخیم شده اند و شما می‌توانید چوب‌ها را از درون شربت خارج کنید.

اجازه دهید نبات‌ها خشک شده و کاملا شکل بگیرند.

نکات مهم

در روش درست کردن نبات در خانه،‌ اگر شربت خنک نشده باشد، پس از قرار گرفتن سیخ‌ها در آن، شکر‌های چسبیده به سیخ‌های چوبی حل شده و کریستالی در اطراف چوب‌ها تشکیل نخواهد شد.

مراقب باشید چوب با کف و کناره‌های لیوان تماس نداشته باشد.

در صورت تمایل می‌توانید از رنگ‌های طبیعی مثل زعفران برای تهیه نبات استفاده کنید که در این صورت نبات از خواص بیشتری برخوردار خواهد شد.

 رفع مشکل تمیز نشستن لباسشویی + فیلم آموزشی

تفاوت نبات با قند

ماده اصلی نبات نیز مانند قند، شکر است، ولی کریستال‌های موجود در نبات با کریستال‌های قند و شکر فرق می‌کند و همین، علت تفاوت خاصیت نبات با قند و شکر است. در واقع نبات خاصیت گرم تری نسبت به قند و شکر دارد و به همین دلیل برای درمان خانگی نفخ و دل درد موثر است. نبات داغ نیز یکی از فراورده‌های نبات است که برای رفع سردی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر