هندوانه | پرورش هندوانه در خانه | کاشت هندوانه در گلدان

آموزش کاشت هندوانه در خانه داخل گلدان + فیلم مرحله به مرحله رشد هندوانه

برای شما که باغچه ندارید و در آپارتمان زندگی می کنید، تجربه متفاوتی خواهد بود اگر یکبار هم که شده خودتان هندوانه بکارید. در اینجا با ویدیوی کاشت هندوانه در گلدان، این تجربه را در اختیار شما می گذاریم.

آموزش کاشت هندوانه در خانه داخل گلدان + فیلم مرحله به مرحله رشد هندوانه

کاشت هندوانه در گلدان یک روش ایده آل برای افرادی است که علاقه مند به کاشت سبزیجات و میوه درون فضای منزل خود هستند اما به خاطر نداشتن باغچه نمی توانند از پرورش میوه جات لذت ببرند. به همین خاطر بوته هندوانه یکی از گیاهان مناسبی خواهد بود که با وجود جثه بزرگ می توانید آن را در گلدان های کوچک پرورش دهید و نهایت لذت را ببرید. در این مطلب، خیلی ساده به شما یاد می دهیم که چطور در خانه هندوانه ای که خودتان کاشتید را برداشت کنید و از خوردنش لذت ببرید.

ویدیوی آموزش کاشت هندوانه در گلدان

مراحل رشد هندوانه را با توجه به روزهای سپری شده از زمان کاشت، در اینجا ببینید.

نحوه کاشتن بذرها

برای کشت هندوانه در گلدان شما نیاز به یک گلدان با اندازه مناسب برای کشت دارید تا هندوانه بتواند در آن به خوبی رشد کند. از آنجایی که بذر های این میوه سرعت رشد بالایی دارند و همچنین برای رشد نیاز به مقدار زیادی آب دارند بایستی برای آن ها از یک گلدان ۵ گالنی یا بزرگ تر استفاده نمایید.

 

البته دقت داشته باشید گلدانی که از آن استفاده می کنید به اندازه کافی سوراخ زهکشی داشته باشد. سپس گلدان آماده شده را پر از خاک مناسب برای این گیاه یعنی خاک رسی شنی با PH 5 تا ۸.۶ کنید. به صراحت می توان گفت که خاک مناسب برای رشد هندوانه بسیار مهم است تا بتواند بهتر رشد کند.

معمولا هندوانه هایی برای کاشت در فضای گلدان مناسب خواهند بود که بوته جمع و جوری دارند و میوه های کوچکی تولید می کنند.

پس از اینکه یک گونه مناسب از هندوانه را انتخاب کردید بایستی دانه ها را ۲۴ ساعت پیش از کشت درون آب بخیسانید. سپس دانه آن را درون خاک بکارید و این نکته را مورد توجه قرار دهید که عمق کشت دانه ها بایستی ۳ برابر طول دانه ها باشد. پس از کشت به خوبی دانه ها را آبیاری کنید و همچنین در طول فصول سرد سال آن ها را درون منزل نگهداری نمایید.

این خوراکی را بخورید، پزشکان ورشکست می شوند

شرایط مورد نیاز برای نگهداری از بستر هندوانه ها

همانطور که می دانید وقتی که هندوانه در گلدان کشت می شود نیاز به مراقبت هایی دارد. معمولا افرادی اقدام به پرورش هندوانه درون گلدان می کنند که فضای بسیار محدودی دارند.

    خاک غنی:

به صراحت می توان گفت که بهترین نوع خاک برای کشت هندوانه اغلب خاک های سبک با زهکشی مناسب خواهد بود. که از جمله این خاک ها می توان به خاک های شنی رسی اشاره کرد که از نظر مواد آلی غنی هستند و همچنین به تولید محصول زودرس کمک شایانی می کنند.

از این نکته غافل نشوید که هندوانه معمولا در خاک های سنگین به کندی رشد می کند و کیفیت و اندازه مطلوبی نخواهد داشت.

 

    آبیاری منظم:

معمولا بذر های هندوانه علاقه زیادی به آب دارند و برای تولید میوه شیرین و آبدار نیاز به آبیاری روزانه و منظمی دارند. به همین خاطر بهتر است به صورت مداوم بستر گیاهتان را مرطوب نگه دارید. البته که نباید در روند آبیاری افراط نمایید که در غیر اینصورت با پوسیدگی ریشه های گیاهتان مواجه خواهید شد.

    کوددهی مداوم:

برای کوددهی گیاهتان توصیه می شود که مرتبا آن را کنترل کنید و اغلب به سراغ کود های نیتروژن بالا بروید و پس از اینکه هندوانه تان شروع به رشد کردند از کودهایی با پتاسیم و فسفر بالا استفاده نمایید. در این میان بهتر است از کود های مایع و البته برگ ها غافل نشوید.

نحوه تمیز کردن سیرابی در خانه با جوش شیرین و قرص آسپرین + فیلم

    نور و دما:

توصیه می شود که به هیچ وجه بستر حاوی بذور هندوانه را در محیط سرما قرار ندهید زیرا این میوه ها نسبت به سرما و باد سرد به شدت حساس هستند. در این مواقع توصیه می شود که محیطی با بازه دمایی ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتی گراد را برای گیاهتان فراهم نمایید که البته دمای بین ۲۴ تا ۲۶ درجه همیشه حرف اول را خواهد زد.

امیدواریم از کاشت و برداشت هندوانه در منزلتان لذت ببرید.

 

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۹ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

  • سارا

    بابا من اینو بکارم جیگرم کباب میشه واسش

  • ناشناس

    ما میگیم آب کم نباید اصلان هندوانه توی ایران کشت بشه بعد شما میاید آموزش کاشت هندوانه تو خونه میدید شما حالتون خوبه

  • عاشور چنانی

    این چیه من ۱۳هکتار کاشتم هندونه اش نمونه شده ۶کیلو به بالا شده بیست کیلو هم دارن