ماه گرفتگی | خسوف

وقوع یک ماه‌ گرفتگی بی‌تکرار تا ۱۹ سال آینده | امشب ماه را تماشا کنید

برای دیدین یک ماه گرفتی بی تکرار امشب دیدن آسمان را از دست ندهید

وقوع یک ماه‌ گرفتگی بی‌تکرار تا ۱۹ سال آینده | امشب ماه را تماشا کنید

خسوف یا ماه گرفتگی یعنی چه؟ ماه گرفتگی هنگامی اتفاق می افتد که خورشید، زمین و ماه در یک راستا قرار بگیرند و زمین در مرکز باشد. آن ها می توانند در یک خط مستقیم قرار بگیرند یا از نزدیک تراز شوند به گونه ای که قرار گرفتن زمین، روی ماه سایه انداخته و باعث شود ماه قهوه ای مایل به قرمز شود.امشب ماه گرفتگی را در آسمان بینید

امشب جمعه ۱۵ اردیبهشت ساکنان ایران از ساعت ۱۸ و ۴۴ دقیقه شاهد ماه گرفتگی خواهند بود و به گفته مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران، این رخداد عمیق‌ترین ماه گرفتگی نیمسایه است و تا ۱۹ سال دیگر چنین شرایطی تکرار نخواهد شد.

 

این ماه گرفتگی برای ساکنان بسیاری از نقاط اروپا، آفریقا، آسیا و نیز استرالیا قابل مشاهده است.

در ایران، این ماه گرفتگی در ساعت ۱۸ و ۴۴ دقیقه و ۱۱ ثانیه به وقت کشورمان آغاز می‌شود، لحظه اوج آن در ساعت ۲۰ و ۵۲ دقیقه و ۵۸ ثانیه خواهد بود و در ساعت ۲۳ و یک دقیقه و ۴۵ ثانیه شبانگاه جمعه به پایان خواهد رسید.

 

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

  • ناشناس

    مطالب جالب آموزنده بود ممنون

  • ماه و ستاره

    منتظرم تا به اوج خودش برسه ماه گرفتگی❤