هویج | نگهداری هویج | فریز کردن هویج

کد بانوهای حرفه ای هویج رو چجوری فریز میکنن؟ + روش

اگر کلی هویج در خانه دارید و نمی دانید چگونه آن ها را نگه دارید تا تازه بماند، با انجام چند ترفند ساده می توانید هویج ها را به مدت یک سال تازه نگهدارید.

کد بانوهای حرفه ای هویج رو چجوری فریز میکنن؟ + روش

روش صحیح نگهداری هویج برای یک سال. آیا می دانید هویج می تواند باعث شود که شما در تاریکی اشیا را ببینید؟ نه شوخی میکنم بااین حال این حقیقت از زمان های قدیم وجود دارد، هویج غنی از بتاکاروتن که منبع اصلی ویتامین Aاست، می باشد که این ویتامین خاص برای پوست سالم و بینایی ما ضروری است به همین دلیل است که مادر بزرگ های ما اصرار داشتند تا ما این سبزیجات ترد و نارنجی را بخوریم، دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید هویج را ذخیره کنیم، بافت محکم و طعم شیرین آن علاوه بر طعم دهی به غذا، آن را نیز خوشمزه می کند.

با این حال نگهداری یک کیسه هویج تازه می تواند یک چالش بزرگ باشد، آنها بعد از یک هفته رطوبت خود را ازدست می دهند و لاستیکی می شوند،

12 خاصیت معجزه آسای معجون سیر و لیمو + فیلم

برای آنکه آنها را برای مدت طولانی نگهداری کنید اولین گام این است که به محض آنکه به خانه برگشتید مقدار زیادی از آن را خرد کنید، برگ ها به جذب آب از ریشه ادامه می دهند و آن را خشک می کنند، اگر می خواهید از برگ ها استفاده کنید می توانید آن را بطور جداگانه در کیسه زیپ کیپ نگهداری کنید.

هنگامی که این کار را انجام دادید، گام بعدی حفظ کردن ریشه آن است، برای این کار ما دو روش کوتاه مدت (یک تا دوهفته) و در بخش رازهای خانه داری در ویکی گردی دو روش طولانی مدت (تا یک سال) برای نگهداری هویج به شما پیشنهاد می دهیم، روشی را انتخاب کنید تا به شما کمک کند آن را هدر ندهید و اسراف نکنید.

ذخیره سازی کوتاه مدت هویج

نحوه نگهداری هویج:

خنک نگهداشتن در آب

می توانید هویج را به مدت1-2 هفته در آب و در یخچال نگهداری کنید، اگر مقداری که نیاز داشتید را برای پخت و پز استفاده کردید و میخواهید باقی مانده آن را برای یک میان وعده سالم استفاده کنید.

این روش آسان ترین راه برای نگهداری کوتاه مدت هویج است، آب به هویج کمک می کند تا رطوبت و بافت ترد خود را حفظ کند، شما فقط باید آب آن را بطور مرتب تعویض کنید، زیرا رها کردن هویج در همان آب باعث لزج شدن، فاسد شدن و یا رشد کپک می شود. 

چیزهایی که شما نیاز دارید:

هویج پوست کنده، مخزنی محفوظ از هوا و آب مقطر.

روش:

هویج های پوست کنده را در ظرفی قرار دهید،به آن آب اضافه کنید و ظرف را در یخچال قرار دهید، هویج را کاملا شسته و پوست آن را بتراشید، هویج ها را در ظرفی محفوظ از هوا قرار دهید، ظرف را باآب مقطر پر کنید، هویج ها را در آب غوطه ور کنید، درب ظرف را گذاشته و در یخچال نگهداری کنید.

نکته:ترجیحا از آب مقطر استفاده کنید، زیرا آب معمولی دارای ناخالصی است که ممکن است باعث فاسد شدن شود.

درصورتی که آب ظرف را هر 4-5 روز عوض کنید، هویج ها به مدت 1-2 هفته سالم باقی می مانند.

تزئین خیار برای سالاد و دورچین های مختلف  + عکس و فیلم

راه های نگهداری هویج در یخچال

نحوه نگهداری هویج در یخچال:

خنک نگه داشتن در دستمال کاغذی

راه دیگر برای نگهداری هویج تازه این است که آنها را در دستمال کاغذی مرطوب بپیچانید و در کیسه زیپ کیپ خنک نگهداری کنید، مرطوب بودن دستمال کاغذی به حفظ طعم و بافت هویج به مدت 1-2 هفته کمک میکند.

چیزهایی که شما نیاز دارید:

هویج،کیسه زیپ کیپ، دستمال کاغذی و یک بطری اسپری آب.

روش:

هویج ها را در یک دستمال کاغذی بپیچانید و با مرطوب کردن دستمال آن را خنک کنید، بخش های برگی هویج را جداکنید، لازم نیست پوست آن را بکنید، مطمئن شوید که هویج ها کاملا خشک باشند، هر 3-4 هویج را در یک دستمال بپیچانید.

(اگر هویج بیشتری دارید به چندین دسته بسته بندی تقسیم کنید)

یک الی دو قطره آب به دستمال اسپری کنید، نه اینکه آن را خیس کنید، این کار را برای تمامی دسته ها انجام دهید، سپس هریک از دسته ها را در کیسه زیپ کیپ قرار داده و هوای آن را خارج کنید و محکم آن را مهروموم کنید، کیسه را در یخچال قرار دهید و تا زمانی که نیاز دارید، به خوبی نگهداری کنید.

نحوه نگهداری طولانی مدت هویج:

رنگ زدایی

اگر مقدار زیادی هویج در باغچه و یا آشپزخانه دارید و دراین فکر هستید که با آنها چکار کنید، می توانید آنها را تا یک سال با استفاده از تکنیک رنگ زدایی نگهداری کنید، رنگ زدایی به کشتن آنزیم های مسئول ازبین برنده سبزیجات کمک می کند، هویح تازه و جوان برای رنگ زدایی بهترین است زیرا هویج های بالغ و مانده چوبی و خشک می شوند.

چیزهایی که شما نیاز دارید:

هویج تکه تکه شده، آب، تکه های یخ.

روش:

هویج های تکه شده را در آب جوش بریزید، ظرف بزرگی را از آب تصفیه شده پرکنید، آب را به نقطه جوش برسانید، تکه های هویج را به آب جوش اضافه کنید، به مدت 3 دقیقه آن ها را نیم پز کنید و سپس حرارت را کم کنید، تا زمانی که فضای یخ را آماده کنید، هویج ها در آب گرم بمانند، برای درست کردن فضا یا حمام یخ، تعدادی قالب یخ را در ظرفی بریزید، آب سرد به آن اضافه کنید، آب به قدری باشد که هویج ها درآن غوطه ور باشند.

همانطور که در بخش خانه داری ویکی گردی گفته ایم با یک کفگیر هویج های تکه شده را از آب گرم خارج کنید و بلافاصله آن را به آب یخ اضافه کنید، اجازه دهید به مدت 1-2 دقیقه در آب یخ بماند، این عمل فرآیند پخت هویج را متوقف و آن را برای انجماد آماده می کند، سپس هویج ها را در یک مخزن هوادهی شده قرار دهید و در فریزر نگهداری کنید.

ساده ترین راه کاشت سبزی خوردن در گلدان + توضیحات

شما می توانید این تکه های هویج را مستقیما به سوپ و خورشت اضافه کنید، احتیاج ندارید آن ها را یخ زدایی کنید، زیرا هویج لزج و یا حتی گاهی سفت می شود، هویج ها بااین روش به مدت یک سال باقی می مانند، درواقع شما می توانید با کرفس هم این کار را انجام دهید. 

ترشی انداختن

ترشی کردن یک راه عالی برای ذخیره هویج تا یک سال و یا حتی بیشتر است، ترشی هویج فوق العاده ترد و خوشمزه است و به عنوان چاشنی بی نظیر خواهد بود، ترشی کردن شامل نگهداری سبزیجات در نمک و یک اسیدیته معمولا سرکه می باشد که برای جلوگیری از رشد باکتری و قارچ در زمان طولانی استفاده می شود. 

چیزهایی که شما نیاز دارید:

هویج تکه تکه شده(به قطر دو سانتیمتر) یک فنجان نمک درشت، یک قاشق غذاخوری سرکه سیب، یک فنجان شکر قهوه ای و دو قاشق غذاخوری فلفل قرمز.

روش: 

هویج های برش داده شده را در ظرفی بریزید، یک قاشق غذاخوری نمک به آن اضافه کنید و به خوبی با هویج ها مخلوط کنید و به مدت یک ساعت در دمای محیط قرار دهید، نمک باعث از بین رفتن آب هویج می شود.

سپس مخلوط نگهدارنده را آماده کنید، این گونه که یک فنجان سرکه را در قابلمه بریزید، دو قاشق غذاخوری شکر قهوه ای به آن اضافه کنید، یک دوم قاشق چای خوری فلفل قرمز را برای طعم ومزه بیشتر می توانید اضافه کنید.

نگهداری هویج به سبک ترشی

به خوبی هم بزنید و مخلوط را حرارت دهید تا شکر حل شود، قابلمه را از حرارت بردارید و اجازه دهید در دمای محیط به خوبی خنک شود، بعد مخلوط را به هویج اضافه و در یک دبه بریزید، از دو انبر برای انتقال هویج ها استفاده کنید.

از استریل شدن کوزه برای پیشگیری از کپک زدن مطمئن شوید، آبی که در کاسه جمع شده است را دور بریزید، مخلوط سرکه آماده شده را روی هویج ها بریزید، درب دبه را محکم ببندید و اجازه دهید 1-2 ساعت در دمای محیط بماند.

معجزه آب پیاز و تخم مرغ برای رشد سریع مو + فیلم

ترشی هویج را میتوانید در دمای اتاق و یا یخچال نگهداری کنید، با این روش هویج ها به مدت یک سال و یا حتی بیشتر باقی می مانند. اگر متوجه ایجاد لایه ای از کف سفید شدید بلافاصله آن را از بین ببرید.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

  • شایان کریمی فرد

    هویچ پوست بکن ودر یخچال بزار دوماه هم می مونه  • ناشناس

    سر وته هویج را بزن و کاملا خشتکش کن تا چند وقت تو یخچال ماند گاری دارد مادر من هویج را به رسم قدیم در خاک باغچه نگهداری می کند برا فصل زمستان