آپدیت جدید واتساپ | افزایش امنیت واتساپ

واتساپ امن تر از همیشه | چطور واتساپ رو امن کنم

یکی از امن ترین شبکه های ارتباطی مجازی، واتساپ است اما یک سری ضعف هایی همچنان وجود داشت که واتساپ در آپدیت جدیدش تا حد زیادی این مشکلات را رفع کرد.

واتساپ امن تر از همیشه | چطور واتساپ رو امن کنم

واتساپ در حال توسعه اپلیکیشن اش است. در آپدیت های جدید واتساپ امکانات بسیار خوبی در اختیار مخاطبان قرار گرفته است، تا حدی که این پیام رسان را به یکی از بهترین پیام رسان های دنیا تبدیل می کرده است. قابلیت جدید واتساپ که در آخرین آپدیت آن در اختیار کاربران قرار گرفت، به شما امکان می‌دهد تصویر پروفایل و آخرین بازدید خود را از شماری از مخاطبان پنهان کنید. واتساپ همچنین میزبان قابلیت‌های جدیدی در تماس‌‌های گروهی شده است. در آپدیت جدید واستاپ روی افزایش امنیت واتساپ بسیار کار شده است.

واتساپ سال گذشته اعلام کرد روی تنظیمات جدیدی برای بخش حریم خصوصی کار می‌کند که امکان مخفی کردن عکس پروفایل، آخرین بازدید و اطلاعات بخش About را از مخاطبینی خاص فراهم می‌کند. این تغییرات جدید در قالب نسخه‌ی بتای واتساپ ارائه شدند و دردسترس افراد زیادی قرار نگرفتند. آن‌طور که GSMArena  می‌نویسد، قابلیت‌های جدید واتساپ که متمرکز بر حفظ حریم خصوصی هستند به‌صورت گسترده دردسترس کاربران اندروید و iOS قرار گرفته‌اند.

تا پیش از انتشار به‌روزرسانی جدید به سه گزینه‌ی Everyone (همه)، My Contacts (مخاطبان من) و Nobody (هیچ‌کس) در تنظیمات حریم خصوصی تصویر پروفایل و آخرین بازدید دسترسی داشتید. از این‌ پس گزینه‌ی My Contacts Except (مخاطبان من به جز) را نیز مشاهده خواهید کرد. این گزینه‌ی جدید در تنظیمات بخش Status هم قابل‌رؤیت است.

تنظیمات جدید واتساپ به شما امکان می‌دهد تصویر پروفایل، آخرین بازدید و اطلاعات بخش About را از برخی مخاطبان خود پنهان کنید. فراموش نکنید که اگر آخرین بازدید خود را از بقیه پنهان کنید، شما نیز نخواهید توانست آخرین بازدید آن‌ها را ببینید. این موضوع درباره‌ی تیک آبی Read Receipt (خوانده شدن پیام توسط طرف مقابل) نیز صدق می‌کند. البته حتی در صورت غیرفعال کردن Read Receipt، این قابلیت در گروه‌های چت فعال می‌ماند.

برای دسترسی به گزینه‌های جدید حریم خصوصی واتساپ می‌توانید در اپلیکیشن اندروید و iOS به مسیر Settings > Account > Privacy مراجعه کنید.

واتساپ افزون‌بر گزینه‌های جدید یک‌سری تغییرات نیز برای تماس‌های گروهی معرفی کرده است. کاربران از این‌ پس می‌توانند در تماس‌های گروهی صدای بقیه را قطع کنند یا اینکه به افرادی خاص پیام دهند. همچنین اگر فردی به تماس گروهی ملحق شود، نوتیفیکیشنی مشاهده خواهید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

پر بازدیدترین

ارسال نظر