عطرهای تابستانی کدامند؟ | نحوه تشخیص عطرهای تابستانی | افزایش ماندگاری عطرهای تابستانی

در تابستان از چه عطر هایی استفاده کنیم؟ | عطر های تابستانی ماندگار

آشنایی با عطرهای تابستانی و روش های افزایش ماندگاری آن را در این مقاله مشاهده کنید.

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی عطرهای تابستانی و برخی از ویژگی های آنها بپردازیم تا اگر در انتخاب عطرهای تابستانی دچار تردید هستید، با این اطلاعات بتوانید عطر مناسب تری را تهیه کنید.

عطرهای تابستانی

افراد معمولا در فصول گرم سال به خصوص در تابستان های گرم و سوزان، به دنبال راهی برای رهایی از گرما هستند و تلاش دارند تا به هر نحوی از شدت گرما بکاهند و تابستان را برای خودشان قابل تحمل کنند. یکی از روش هایی که افراد به کمک آن می توانند تابستان بهتری را سپری کنند، استفاده از عطرهای خنک و مناسب فصل تابستان است. این عطرها دارای رایحه ای ملایم و خنک هستند و استفاده از آنها حس دلپذیر و لذت بخشی را در گرمای تابستان منتقل می سازد. این در حالی است که استفاده از عطرهای گرم، تند و سنگین با روایح ادویه ای در فصل تابستان به هیچ وجه توصیه نمی شود؛ زیرا رایحه آنها در هوای گرم می تواند دیگران را اذیت کند. 

اصولا رایحه های تابستانی، عطرهایی هستند که از رایحه ای خنک و ملایم برخوردار هستند. این عطرها معمولا دارای روایح مرکباتی، دریایی، سرخسی، میوه ای یا گلی ملایم هستند و از این طریق به خوبی حس خنکی را در گرمای تابستان منتقل می کنند. بنابراین طبیعی است که این عطرها نسبت به عطرهای گرم و سنگین ماندگاری کمتری داشته باشند. به عبارت دیگر ماهیت این رایحه ها به گونه ای است که می توان گفت دارای ماندگاری متوسطی هستند و به همین علت انتظار ما نیز از ماندگاری این سبک از عطرها باید منطقی باشد.

افزایش ماندگاری عطرهای تابستانی

برای افزایش ماندگاری عطرهای خنک نخست باید در تمدید آنها کوتاهی نکنید و در درجه دوم بهتر است که ابتدا از یک لوسیون بر روی پوست تمیز خود استفاده کنید و سپس عطر را بر روی آن اسپری کنید. دلیل این مسئله آن است که چربی لوسیون ها به افزایش ماندگاری عطر بر روی پوست کمک می کند.

نحوه تشخیص عطرهای تابستانی 

شاید برایتان جالب باشد که بدانید معمولا ظاهر و رنگ مایع درون عطرها با رایحه آنها ارتباط مستقیمی دارد. این بدین معناست که مایع درون عطرهای تابستانه، معمولا رنگ های ملایمی نظیر آبی، سبز کم رنگ، صورتی ملایم و یا سفید دارند. البته همیشه استثناء نیز وجود دارد اما به طور کلی می تواند گفت که این عطرها غالبا دارای رنگ هایی ملایم هستند.

در نهایت باید بگوییم که اگر برای تهیه یک عطر مناسب برای فصل تابستان تردید دارید، باید بدانید که بهترین عطرهای مناسب این فصل، عطرهایی هستند که رایحه ای نشاط آور، خنک و ملایم دارند و می توانند احساس آرامش بخشی را به شما منتقل کنند. بنابراین عطرهایی با رایحه گلی ملایم، عطرهای دریایی و مرکباتی برای این فصل بسیار مناسب هستند. برای انتخاب عطر مورد نظر خود نیز می توانید این نکته را مد نظر داشته باشید که عطرهای مناسب فصل تابستان عموما رنگ هایی ملایم نظیر آبی، سبز و صورتی دارند تا حس لطافت را به خوبی منتقل سازند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر