قورمه سبزی | نکات پخت قورمه سبزی | مواد لازم پخت قورمه سبزی

نکات طلایی و ویژه برای خوشمزه تر شدن خورش قورمه سبزی

در این بخش از آشپزخانه ویکی گردی با آموزش نکاتی برای خوشمزه شدن قورمه سبزی همراه باشید.

نکات طلایی و ویژه برای خوشمزه تر شدن خورش قورمه سبزی

قورمه سبزی یکی از خوشمزه ترین و اصیل ترین غذاهای ایرانی است که محبوبیت زیادی در بین مردم ایران دارد. این غذای خوشمزه در بیشتر نقاط کشورمان با یک دستور خاص تهیه می شود. برخی از افراد در پخت قورمه سبزی مهارت زیادی دارند و قورمه سبزی آنها در میان اقوام زبانزد است. یکی از رازهای خوشمزه شدن این خورش سنتی استفاده از ادویه در آن است. در ادامه این بخش از آشپزخانه ویکی گردی با آموزش نکاتی برای خوشمزه شدن قورمه سبزی همراه باشید.

زمان کافی

مهمترین دلیل برای خوشمزه تر شدن قورمه سبزی زمان دادن به آن برای پخت کامل است. برای پخت و جا افتادن قورمه سبزی به ۵ ساعت زمان نیاز است و اگر می خواهید یک قورمه سبزی مجلسی درست کنید حتما این زمان را در نظر بگیرید.

طرز تهیه خوراک بامیه به روش مجلسی

اگر می خواهید این خورش را برای ناهار اماده کنید حتی می توانید از شب قبل آنرا بار بگذارید. غذاهای سنتی و قدیمی ایرانی همگی یک ترفند مهم برای خوشمزه تر شدن دارند و ان هم این است که زمان پخت کافی داشته باشند.

استفاده از آب جوش

یکی دیگر از نکات طلایی پخت قورمه سبزی استفاده از آب جوش برای پخت این خورش می باشد، زیرا آب جوش باعث می شود خورش خوشمزه تری داشته باشید. حتما برای شروع پخت و در صورت کم بودن آب خورش در میانه پخت از آب جوشیده شده و داغ استفاده کنید.

سبزی تازه

یکی دیگر از نکات مهم در پخت قورمه سبزی استفده از سبزی تازه می باشد. این کار باعث می شود که طعم قورمه سبزی شما شبیه به طعم خورش های رستورانی و نذری شود. البته سبزی خشک و فریزری هم می تواند قورمه سبزی را خوشمزه کند ولی سبزی تازه چیز دیگری است.

روغن انداختن قورمه سبزی

برای اینکه خورشت قورمه سبزی شما حداکثر روغن را بیندازد می توانید از یک روش قدیمی استفاده کنید. در ۵ دقیقه پایانی پخت خورش دو تکه یخ کوچک داخل قوره سبزی بیندازید، این کار باعث شوک به مواد قورمه سبزی می شود و روغن درونشون را خارج می کند.

لیمو عمانی

لیمو عمانی پاشنه آشیل آشپزهای مبتدی در انواع غذاها می باشد و کمتر کسی پیدا می شود که قورمه سبزی های ابتدایی خود را با لیمو عمانی تلخ نکرده باشد. برای جلوگیری از تلخ شدن و همچنین داشتن طعمی ترش و خوشمزه حتما دانه های درون لیمو عمانی را خارج کنید و در ۱۵ دقیقه آخر به خورش اضافه کنید.

طرز تهیه خورش لوبیا سفید به سبک رستورانی + نکات

استفاده از آب قلم یا آب گوشت

یکی دیگر از موادی که می تواند باعث خوشمزه تر شدن خورش شما شود و طعم خورش قورمه سبزی شما را به خورش های نذری نزدیک کند استفاده از عصاره قلم گوساله یا آب گوشت می باشد. قلم را در آب جوش قرار دهید تا تمام مغز قلم خارج شود سپس انرا صاف کنید و برای انواع غذاهای سنتی استفاده کنید.

استفاده از زودپز ممنوع

یکی دیگر از نکاتی که خانم های به دلیل کمبود وقت به ان دقت نمی کنند استفاده کردن از زودپز برای پخت سریعتر این خورش می باشد. توصیه می کنیم حتما قورمه سبزی را در یک قابلمه معمولی و با زمان کافی بپزید تا نتیجه دلخواه را بگیرید.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۷ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

  • ناشناس

    من وقتی سبزی خ ب سرخ شد دویه دقیقه اخر بش ی قاشق رب انارمیزنم فوق العاده خوشمزه و خوشرنگ میشه لطفا امتحان کنید