کمیابی روغن در فروشگاه ها | اعلام قیمت جدید روغن | کمبود روغن در فروشگاه های مجازی

برنامه ریزی دولت برای کاهش قیمت روغن! | جدول قیمت روغن در بازار امروز

قیمت روغن کاهش یافت به طوری که روغن خانوار ۱۰ درصد و قیمت روغن صنف و صنعت ۱۵ درصد کاهش داشته است.

برنامه ریزی دولت برای کاهش قیمت روغن! | جدول قیمت روغن در بازار امروز

جدیدترین قیمت روغن در بازار اعلام شد، بعد از هدفمند سازی یارانه‌ها و تغییرات قیمت کالاهای اساسی کمبود ایجاد شده در زمینه برخی کالاها ازجمله قیمت روغن در بازار برطرف شد و روند توزیع کالاها شتاب گرفت اما نگاهی به فروشگاه‌های مجازی معروف نشان می‌دهد تنوع روغن در این فروشگاه‌ها به‌شدت کاهش یافته است. روغن در سامانه بازرگام نیز موجود نیست.در ادامه جدول جدیدترین قیمت روغن در بازار را می توانید مشاهده کنید.

در حالی که در ایام محرم به طور خاص تقاضا برای چند کالای اساسی بالا می رود، به نظر می رسد فضا برای بالا رفتن موجودی ها در بازار فراهم شده است و به گفته قاسمعلی حسنی دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی در حال حاضر بازار با کمبودی مواجه نیست.

در واقع حسنی در خصوص وضعیت موجودی کالاهای اساسی به خبرنگار بازار گفت: در کنار گوشت، سه کالای اساسی یعنی «برنج، روغن و شکر» یکی از اقلام پرمصرف در ماه محرم است و در حال حاضر در هیچ حوزه ای کمبود نداریم و بلکه اضافه هم داریم.

روغن خوراکی در سطح بنکداری ۱۰ درصد زیر قیمت مصرف کننده خرید و فروش می شود

حسنی افزود: افزایش میزان موجودی و رکود بازار باعث شده که الان در قیمت روغن ۱۰ درصد کاهش داشته باشیم و در برخی از فروشگاه ها کاهش قیمت به ۱۵درصد هم رسیده و انتظار داریم این کاهش بیشتر از این ارقام نیز بشود.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه با توجه به کاهش قیمت های جهانی که بین ۲۵ تا ۳۰ درصد است فروشندگان برای تامین نقدینگی و واردات مواد اولیه با قیمت پایین تر اقدام به رقابت و تحقیقات بیشتری در بخش روغن کرده اند.

حسنی افزود: به این ترتیب قیمت روغن ۱۶ کیلویی از یک میلیون و ۸۰ هزار تومان به ۹۶۰ هزار تومان رسیده است و بقیه روغن ها هم با نرخ ۱۰ درصد زیر قیمت مصرف کننده خرید و فروش می شود. در حالی که روغن اصولا نهایتا با ۲ تا ۳ درصد اختلاف خرید و فروش می شود اما الان به ۱۰درصد زیر قیمت مصرف کننده در بنکداری ها موجود است.

وی گفت: از سوی دیگر در خرده فروشی ها نیز به خصوص در فروشگاه های زنجیره ای شاهد هستیم تابلوهایی مبنی بر تخفیف تا ۱۵ درصد زیر قیمت مصرف کننده محصول روغن، نصب شده است.

جدول قیمت جدید روغن در بازار امروز

قیمت روغن

قیمت روغن

فهرست قیمت برخی از انواع روغن آفتابگردان  موجود در بازار به شرح زیر است.

نام کالا                                                                                                 قیمت (تومان)

روغن آفتابگردان ویسپو - 900 میلی لیتر                                                  ۵۷,۳۰۰

روغن مایع آفتابگردان ویتامینه لادن - 810 گرم                                        ۶۶,۱۰۰

روغن آفتابگردان حاوی توکوفرول غنچه پلاس - 900 میلی لیتر              ۶۶,۱۰۰

روغن آفتابگردان ویتامینه غنچه - 1.5 لیتر                                              ۱۰۲,۰۰۰

روغن آفتابگردان حاوی توکوفرول غنچه پلاس - 1500 میلی لیتر          ۱۰۷,۱۰۰

 قیمت روغن کاهش یافت.

مهدی برادران امروز با حضور در کارخانه نازگل کرمانشاه از دستور وزارت صمت برای کاهش قیمت انواع روغن نباتی در بازار خبر داد و اظهار داشت: اگرچه این دستورالعمل صبح امروز ابلاغ شده و از شنبه هشتم مرداد برای تمام کارخانجات روغن کشور لازم الاجرا است اما کارخانه نازگل کرمانشاه به عنوان اولین کارخانه کشور از همین حالا تغییر قیمت را بر روی محصولات آغاز کرد.

وی عنوان کرد: این کاهش قیمت برای انواع روغن‌های مایع و نباتی بین ۱۰ تا ۲۵ درصد است.

معاون وزیر صمت گفت: این کاهش اولیه است و در مراحل بعدی باز هم کاهش قیمت اعمال می‌شود. این کاهش قیمت به دنبال برنامه دولت برای کاهش تعرفه واردات مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات روغن اعمال می‌شود.

وی هدف از این کار را حمایت از مردم و مصرف کنندگان اعلام کرد و گفت: همه کارخانجات ملزم به کاهش قیمت هستند و با هر واحدی که از این دستورالعمل پیروی نکند برخورد خواهد شد.

برادران درباره روغن‌های فعلی موجود در بازار با قیمت قدیم نیز گفت: قرار است برای این روغن‌ها نیز تخفیفات در نظر گرفته شود.

وی از پیگیری جدی برای آزادسازی صادرات روغن هم خبر داد و افزود: با حذف ارز ترجیحی نگرانی بابت صادرات روغنی که مواد اولیه آن یارانه‌ای بود نیست.

معاون وزیر صمت معتقد است صادرات روغن علاوه بر پوشش بازارهای خارجی، می‌تواند با تأمین سود مورد نیاز صنایع روغن به رقابتی شدن آنها در داخل هم کمک کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

پر بازدیدترین

ارسال نظر

 • ناشناس 5

  عجب قیمت خوبی برای روغن درنظرکرفتین روغن ۲۳ هزارتومانی شد ۱۱۶ هزارتومان چقد

 • ناشناس 5

  تو رو خدا راست میگی چقدر قیمتش خوبه😱😱😱😱

 • ناشناس 8

  چه قیمت خوبی. دمتون گرم. خداقوت🤲🤲🤲😔😔😔😔

 • ناشناس 0

  خدایا کمک کن،اخه چرا اینهمه گرونی....؟

 • ناشناس 0

  ممنون....👏👏👏