دمنوش | دمنوش خواب آور

با خوردن این دمنوش ها شب را با آرامش کامل بخوابید + توضیحات

مشکل بی خوابی دارید؟ اگر به توصیه متخصصان طب سنتی برای خوردن دمنوش عمل کنید، شاید هرگز به قرص های خواب آور نیاز نداشته باشید.

با خوردن این دمنوش ها شب را با آرامش کامل بخوابید + توضیحات

در ادامه با دمنوش های خواب آور گیاهی آشنا خواهید شد و باید بدانید که داروهای گیاهی راه حلی مناسب برای درمان بی خوابی و ارامش است خوشبختانه، راه های زیادی برای غلبه بر بی خوابی و عدم توانایی برای به خواب رفتن وجود دارد که یکی از بهترین آن ها استفاده از مکمل ها و دمنوش های  گیاهی یا حتی مصرف خود آن گیاه می باشد. این گیاهان معطر می توانند بعد از یک روز سخت کاری، به آرامش و استراحت شما کمک کنند. در ادامه با دمنوش های گیاهی که به خواب راحت کمک می کنند آشنا شوید.

درمان گیاهی خواب آور برای درمان طبیعی بی خوابی

نکاتی درباره ی متوقف کردن اضطراب و نگرانی ناشی از بیخوابی، به طور طبیعی در خانه در ادامه خواهید خواند که نسخه های تایید شده متخصصان طب سنتی البته برای افرادی است که مشکلات خاصی ندارند و هیچ محدودیتی در مصرف داروهای گیاهی ندارند

۹ روش برای متوقف کردن سرفه در شب

۱. سنبل الطیب:

یک قاشق چایخوری ریشه سنبل الطیب خشک شده را در یک فنجان آب داغ بریزید و به مدت 10 دقیقه صبر کنید تا کمی خنک شود و سپس بنوشید.

این درمان را هر شب دو ساعت قبل از خواب تکرار کنید.در صورت ممکن می توانید این درمان را یکبار دیگر در طول روز نیز امتحان کنید.

۲. رعایت رژیم غذایی:

لیست غذاهای زیرا به منوی غذایی روزانه خود برای کیفیت بهبود خواب تان اضافه کنید.

 • مواد غذایی سرشار از تریپتوفان
 • کربوهیدرات های پیچیده
 • غذاهای غنی از منیزیوم
 • شیر گرم
 • ویتامین های 

همچنین اگر مواد غذایی و نوشیدنی های زیر را محدود کنید، نیز برای جلوگیری از بی خوابی موثر هستند.

 • کافئین
 • قند و شکر
 • چربی های فرآوری شده
 •  

۳. عناب:

به اندازه یک مشت از عناب را درون دو تا سه فنجان آب بجوشانید و بعد از چند دقیقه بنوشید.شما می توانید این ترکیب را سرد و یا داغ، به طور دلخواه مصرف کنید.

میزان اضافی آن را می توانید درون یخچال نگهداری کنید و هر روز یک یا دو فنجان از این نوشیدنی را میل کنید. 

۴. دانه های زیره سبز:

شما می توانید یک قاشق چای خوری پودر زیره سبز را با موز رسیده و له شده ترکیب کنید و هر شب قبل از خواب از آن استفاده کنید. همچنین می توانید یک قاشق چایخوری دانه زیره را به مدت 5 ثانیه در شعله کم بجوشانید و بعد یک فنجان آب به آن بیافزایید.این چای را هر شب پنج دقیقه قبل از خواب استفاده کنید.

کاربردهای جالب وازلین برای زیبایی پوست، مو و دندان

۵. بادرنجبویه:

این گیاه نیز همانند سنب الطیب دارای اثرات آرام بخش است.این ماهیت آن، باعث می شود تا بر میزان و کیفیت خواب نیز تاثیر داشته باشد.

۶. زعفران:

اگر شما با مشکلات بی خوابی روبه رو هستید، میتوانید از مکمل زعفران یا چای زعفرانی استفاده کنید، که به استراحت بدنتان کمک خواهد کرد و باعث می شود که دچار بی خوابی نشوید.یکی از بهترین روش های استفاده از این گیاه، این است که به مدت 2 دقیقه درون شیر گرم بجوشانید و و کمی از عسل درون آن بیفزایید و قبل از خواب بنوشید.

۷. سیر:

یک عدد زیر را خرد کنید و به یک فنجان شیر بیافزایید و سپس یک چهارم فنجان آب به این ترکیب اضافه کنید و آن را بجوشانید و سپس بنوشید.این درمان هر شب ، چند دقیقه قبل از خواب تکرار کنید.

۸. جوز هندی:

راه های زیادی برای استفاده از جوز هندی وجود دارد، که شما بتوانید برای خلاص شدن از شر بی خوابی از آن استفاده کنید، که عبارتند از:

۱. جوز هندی و عسل:

یک مقدار پودر جوز هندی را با یک قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید و 15 دقیقه قبل از خواب بنوشید.

۲. چای جوز هندی:

جز هندی را پودر کنید و درون یک ظرف آب بریزید و بجوشانید، سپس آن را بعد از شام بنوشید و از داشتن خواب خوب و ریلکس شدن بدنتان لذت ببرید.

۳. جوز هندی و شیر:

مقداری جز هندی را در یک لیوان شیر گرم بریزید و قبل از خواب آن را بنوشید و همچنین می توانید جوز هندی را درون غذاهایی مثل، ماست یا سوپ خود بریزید و یا حتی آن را درون یک لیوان آب قبل از خواب مصرف کنید.

نکته:

جوز هندی ممکن است و برخی از داروهای خاصی که شما مصرف می کنید، واکنش نشان دهد بنابراین قبل از استفاده از آن بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

درمان جوش صورت با آب زرشک + طرز تهیه و خواص

۹. آب زغال اخته:

زغال اخته، به شدت باعث کاهش سرگیجه، بیخوابی و اضطراب ناشی از آن می شود. این گیاه اثر آرام بخشی دارد و اعصاب های تحت فشار را آرام می کند.

2 قاشق چایخوری از آب زغال اخته را با یک قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید و هر شب قبل از خواب از آن استفاده نمایید.

۱۰. چای بابونه:

یکی از معروف ترین داروهای طبیعی برای القاء خواب و بهبود کیفیت آن، چای بابونه است که کمک قابل توجهی به آرام کردن اعصاب نیز می کند. ترکیبات موجود در آن، اثرات آرام بخش دارد و شما می توانید این چای را با یک طعم دهنده شیرین که باب میلتان است، ترکیب کنید و هر شب قبل از خواب بنوشید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۳ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

 • ناشناس

  خوب بود

 • رقیه عزیزی

  واقعا عالی بیست واقعا ممنون از اطلاع شما🙏👍🌼