پودر فیکس | کاربرد پودر فیکس

پودر فیکس (فیکساتور) چیست و چه کاربردی دارد؟ + نحوه استفاده

در این بررسی به طور کامل در مورد پودر فیکس کننده آرایش صحبت می‌کنیم. با ما همراه باشید

پودر فیکس (فیکساتور) چیست و چه کاربردی دارد؟ + نحوه استفاده

پودر فیکس (فیکساتور) برای حفظ آرایش در تمام طول روز کاربرد دارد و می‌تواند تفاوت بین داشتن آرایشی پایدار را با آرایشی به هم ریخته نشان دهد. پودر فیکس می‌تواند به ماندگاری بالای کرم پودر، کانسیلر، سایه چشم و هر چیزی که روی پوست صورت خود اعمال می‌کنید، کمک کند. در این بررسی به طور کامل در مورد پودر فیکس کننده آرایش صحبت می‌کنیم. 

پودر فیکس یا فیکساتور چیست؟

ماندگاری یک آرایش کامل و ثابت قطعاً کار سختی است زیرا شاید به سرعت محو شود. اینجاست که پودر و اسپری فیکس کننده آرایش می‌تواند نجات بخش باشد. شما این محصول را روی صورت و آرایش خود به عنوان آخرین مرحله از روتین آرایشی خود اسپری می‌کنید. احتمالاً از خود می‌پرسید: «آیا استفاده از پودر فیکس (فیکساتور) واقعاً تفاوتی ایجاد می‌کند؟» پاسخ بله است.

درست همانطور که از اسپری مو برای ثابت نگه داشتن مدل موهای خود استفاده می‌کنید، فیکساتور نیز همین کار را برای آرایش شما انجام می‌دهد. ما می‌دانیم که هرگز آسان نیست که آرایش خود را تا پایان روز تازه نگه دارید اما اسپری‌ها و پودرهای فیکس کننده آرایش می‌توانند نیاز به تمدید آرایش در ظهر را به حداقل برسانند. تمام هدف استفاده از این محصول، کمک به جلوگیری از ماسیدن، لکه دار شدن، پوسته پوسته شدن یا محو شدن سریع آرایش شماست.

بیشتر پودر‌های فیکس کننده حاوی آب برای آبرسانی به پوست و طیف وسیعی از پلیمرها هستند تا آرایش شما را ثابت نگه دارند. برخی از پودرهای فیکس کننده نیز حاوی مواد مراقبت از پوست هستند. موادی مانند اسید هیالورونیک برای پوست‌های خشک یا مواد بدون چربی برای پوست‌های چرب در این پودرها وجود دارند. اگر پوستی چرب دارید یا متوجه شدید که آرایش شما تا پایان روز از بین می‌رود، اسپری فیکس می‌تواند راه حل مناسبی برای شما باشد.

نکته: برخی از آرایشگران حرفه ‌ای حتی از اسپری فیکس کننده در طول فرآیند هر لایه از محصولات صورت استفاده می‌کنند. یعنی بعد از کرم پودر، بعد از کانسیلر و سپس بعد از رژگونه این پودر یا اسپری را روی صورت اعمال می‌کنند.

پودر فیکس بهتره یا پرایمر آرایشی؟

بسیاری از مردم بر این باورند که پودر فیکس (فیکساتور) و پرایمر تقریباً یکسان هستند زیرا هر دو می‌توانند به آرایش طولانی مدت کمک کنند، اما یکسان نیستند. اسپری فیکساتور آرایش مشابه پرایمر است، با این تفاوت که شما از آن به عنوان آخرین مرحله در آرایش خود استفاده می‌کنید.

پرایمر محصولی است که قبل از آرایش مورد استفاده قرار می‌گیرد تا به پوست شما پایه ‌ای یکنواخت بدهد تا محصولات شما به طور یکپارچه ثابت بمانند. پرایمرها معمولاً به صورت کرم، ژل و اسپری فرموله می‌شوند. از طرف دیگر، اسپری فیکس کننده آرایش برای تثبیت آرایش شما استفاده می‌شود. با این اوصاف، اسپری‌های فیکس کننده آرایشی وجود دارند که به عنوان اسپری‌های پرایمر عمل می‌کنند و می‌توانند برای شروع و پایان آرایش به کار گرفته شوند.

انواع فیکساتور

در بازار دو نوع پودر ثابت کننده وجود دارد که عبارتند از:

۱- اسپری فیکساتور

این نوع از فیکساتور دارای بافت سبک و بی ‌رنگی هستند که باعث می‌شوند تا بافت و رنگ آرایش شما تغییری نکند. این محصولات برای همه شرایط آب و هوایی مناسب هستند و ماندگاری بالایی دارند. این فیکساتور را روی پوست صورت و از فاصله ‌ای مشخص اسپری می‌کنند.

۲- پودر فیکساتور

این نوع از فیکساتور به صورت مات یا براق به فروش می‎‌رسد. این پودر بعد از اتمام آرایش روی پوست اعمال می‌شود. حتی می‌توانید پودر فیکس (فیکساتور) را روی لب و سایه چشم خود نیز استفاده کنید. همچنین ماندگاری و اثرگذاری این پودرها بسیار بالاست و به افزایش دوام آرایش و پوشاندن نقص و عیب‌های صورت کمک می‌کند.

پودر فیکس بهتره یا اسپری فیکس؟

ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که آیا پودر فیکس گزینه بهتری است یا اسپری؟ از این گذشته، هر دو محصول مشابه هستند و می‌توانند به افزایش طول مدت ماندگاری آرایش شما کمک کنند. اما این دو محصول چند تفاوت دارند که باید به آنها توجه کنید. برای برخی، پودر ممکن است انتخاب بهتری باشد. اگر پوست چرب دارید یا پوست مات را ترجیح می‌دهید، پود فیکساتور برای شما بهتر است. اگر پوست خشکی دارید و می‌خواهید صورتتان بدرخشد، اسپری گزینه مناسب تری برای شماست. البته، در اسپری‌های مات ‌کننده و پودرهای تقویت ‌کننده نیز درخشندگی وجود دارد.

آیا استفاده روزانه از پودر فیکس برای صورت ضرر دارد؟

توجه نکردن به ترکیبات موجود در پودر فیکس (فیکساتور) می‌تواند باعث شود که پوست شما در وضعیت بدی قرار گیرد. فرض کنید پوست حساسی دارید، بهترین کار این است که یک اسپری آرایشی بدون عطر تهیه کنید که پوست شما به آن واکنش نشان نمی‌دهد. اسید هیالورونیک، چای سبز یا آب آلوئه ورا، برای حفظ سلامت پوست شما عالی هستند. خرید فیکساتور از بهترین برندها می‌تواند تنظیمی بر کیفیت مواد تشکیل دهنده محصول باشد.

کاربردهای جادویی فیکساتور در آرایش

قطعاً همه بانوان به یک آرایش ماندگار و ثابت نیاز دارند. با این حال، رویدادهای طولانی مدت همچنین می‌توانند آرایش بی عیب و نقص ما را محو کنند! اما وجود محصولاتی مانند پودرها و اسپری‌ها می‌توانند به ماندگاری بیشتری آرایش کمک کنند. این محصول روغن اضافی روی پوست را جذب می‌کند و ظاهری مات یا درخشندگی عالی به پوست می‌بخشد. همچنین از لکه شدن و ماسیدن آرایش جلوگیری می‌کند. در حقیقت، پودر فیکس کننده به ویژه برای پوست‌های چرب یا محیط‌های مرطوب کاربرد دارند.

نحوه استفاده از اسپری فیکساتور

مراحل استفاده از اسپری فیکس کننده به شرح زیر هستند:

۱- بطری را قبل از استفاده تکان دهید

این مرحله مهم است تا مطمئن شوید که اسپری فیکس کننده شما بدون چکه کردن یا ایجاد لکه روی پوست عمل می‌کند. گاهی اوقات مواد می‌توانند در داخل بطری اسپری فیکس کننده جدا شوند، بنابراین برای استفاده حداکثری از هر اسپری، ابتدا آن را به خوبی تکان دهید.

۲- فیکساتور را در فاصله مناسب اسپری کنید

برای استفاده بهینه، بطری را حدود 20 تا 30 سانتی‌ متر از صورت خود دور نگه دارید. قرار گرفتن و نگه ‌داشتن اسپری در فاصله دور تضمین می‌کند که فیکساتور یکنواخت و کامل روی صورت پخش می‌شود. برای اطمینان از اینکه اسپری تمام صورت شما را پوشش می‌دهد، یک بار فیکساتور را به صورت حرف (X) و بار دیگر به شکل (T) حرکت دهید.

۳- بگذارید فیکساتور خشک شود

قبل از اینکه با عجله از درب منزل خارج شوید یا لباس‌های خود را به تن کنید، اجازه دهید اسپری فیکس کننده به طور طبیعی روی پوست شما خشک شود. این کار اجازه می‌دهد تا اسپری به طور کامل در پوست فرو برود تا آرایش شما در طول روز ثابت و ماندگار بماند.

نحوه استفاده از پودر فیکس کننده آرایش

شما می‌توانید با استفاده از یک برس آرایشی کرکی یا اسفنج، پودر فیکس (فیکساتور) را روی پوست خود اعمال کنید. مراحل کار به صورت زیر هستند:

۱- صورت خود را آماده کنید

صورت خود را بشویید و پوست خود را با یک مرطوب کننده آبرسانی کنید. فاندیشن و سایر لوازم آرایش مورد نیاز را روی پوست خود اعمال کنید. وقتی همه کارها را انجام دادید، حالا نوبت استفاده از پودر فیکس کننده است.

۲. پودر را روی صورت خود بزنید

اگر از پودر شل استفاده می‌کنید، مقداری از پودر را روی درب محصول بریزید. با استفاده از یک برس بزرگ، قلم مو را در داخل در بچرخانید تا به پودر آغشته شود، سپس روی آن ضربه بزنید تا پودر اضافی آن پاک شود. اگر از پودر سفت استفاده می‌کنید، برس پودر یا اسفنج خود را روی پودر بچرخانید، سپس روی صورت خود به آرامی ضربه بزنید.

چه نواحی از صورت به فیکساتور نیاز دارد؟

معمولاً از این پودر در همه نواحی پوست استفاده می‌شود. هر قسمتی از پوست که آرایش شده است به فیکساتور نیاز دارد. به ویژه نواحی پیشانی، گونه‌ها و بینی که بیشتر مقدار آرایش را به خود می‌گیرند، به پودر یا اسپری تثبیت کننده نیاز دارند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر