فریز کردن | فریز کردن گوشت مرغ | طریقه درست فریز کردن گوشت مرغ

اشتباه بزرگ و رایج در شستن و فریز کردن گوشت مرغ! | این همه مدت مرغ رو اشتباه فریز می کردی

برای رعایت بهداشت تغذیه بعد از خرید گوشت مرغ خام چه می کنید ؟ اقداماتی که شما قبل و حین فریز کردن گوشت مرغ انجام می دهید می تواند برای سلامت اعضای خانواده خطرناک باشد.

اشتباه بزرگ و رایج در شستن و فریز کردن گوشت مرغ! | این همه مدت مرغ رو اشتباه فریز می کردی

نباید بزرگ و مهم در فریز کردن گوشت مرغ خام. به طور کاملا طبیعی و عادی مرغ را بعد از خریداری کردن شسته و فریز می کنیم و باور داریم فریز کردن گوشت مرغ سالم ترین روش نگاه داری مرغ است در حالیکه اصلا اینطور نیست . در ادامه با ما همراه باشید تا اشتباعاتی را مه هنگام فریز کردن گوشت مرغ انجام می دهید را به شما گوش زد کنیم.

همانطور که پیش از این در مطالب مختلف در بخش بهداشت و سلامت ویکی گردی به نادرست بودن فریز کردن مرغ بعد از شستن آن اشاره کرده ایم باید بگوییم که متخصصان به هیچ وجه این روش را تایید نمی کنند و توصیه می کنند بعد از شستشوی گوشت مرغ باید آن را طبخ کرد و فریز کردن آن در این شرایط اشتباه است ؛ اما این تنها اشتباهی نیست که در نگهداری گوشت مرغ انجام می شود بلکه بخش قرار دادن گوشت مرغ داخل فریزر هم اهمیت دارد.

 روش صحیح منجمد کردن مواد غذایی

گوشت مرغ خام را هرگز بعد از شستن فریز نکنید و داخل کشوی اول فریزر قرار ندهید

براساس گزارش دیلی میل و طبق گفته ی یک متخصص تغذیه بدترین قسمت فریزر برای نگهداری گوشت مرغ طبقه ی اول یا همان بالاترین طبقه ی آن است چرا که این طبقه طوری طراحی شده است که برای نگهداری مواد غذایی با ماندگاری بالا بایستی مورد استفاده قرار گیرد و این مورد برای گوشت مرغ به هیچ وجه توصیه نمی شود ، این متخصص در گفتگو با جمعی از مادران در رابطه با سلامت تغذیه کودکان گفت :اشتباهی که تقریبا تمام شما در مورد فریز کردن موراد غذایی مرتکب می شوید مربوط به فریز کردن گوشت مرغ است ، شما علاوه بر شستن گوشت مرغ که کار کاملا اشتباهی است آن را داخل کشوی بالایی فریزر قرار می دهید که تاثیر خطرناکی روی آن دارد.

استراتژی ساده و کاملا اشتباه شما موجب می شود تا تصور کنید فریز کردن گوشت مرغ به خصوص در طبقه ی اول کار درستی است درحالیکه این سلامت تغذیه ی شما را به خطر می اندازد پس هرگز گوشت مرغ را قبل از فریز کردن نشویید و مهم تر اینکه گوشت مرغ را در طبقه ی بالای فریزر فریز نکنید.

چرا شستن گوشت مرغ خام قبل از فریز کردن اشتباه است؟

شستن مرغ خام خطر سمی شدن آن را نیز افزایش می دهد به طوری که سالانه 76 نفر بر اثر استفاده از این مرغ های عفونی شده جان خود را از دست می دهند. بر خلاف باور رایج میان افراد، شستن مرغ خام اشتباه است و نه تنها باکتری های آن را از بین نمی برد، بلکه سبب پراکنده شدن باکتری ها و سمی شدن مرغ می شود.

تا الان سبزی رو اشتباه فریز می کردی! + آموزش

شستن مرغ خام، به دلیل گسترش عفونت، می تواند خطر ابتلا به مسمومیت غذایی را افزایش دهد. کارشناسان تأکید کردند که شستشوی مرغ قبل از پخت و پز باکتری مرگبار به نام «کمپیلوباکتر» پخش را می کند. این باکتری چیزهای اطراف مانند سطوح کار، لباس و تجهیزات پخت و پز از طریق پاشیده شدن قطرات آب، آلوده می کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۸ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

 • سارا

  یعنی گوشت رو با خونابه فریز کنیم من که این کارو نمی کنم
  میشورم بعد فریز می کنم

 • ناشناس

  ما الان نزدیک بیست سال اینکارو میکنیم چرا تا به حال هیچ مشکلی برایمان نشده همش چرتوبرت است

 • ناشناس

  وقتی مرغ را پاک میکنی پراز خونابه ورگهای خونی هست اصلا امکان نشستنش وجود ندارد .باید تمییز پاک کرد وبا اب سرد خوب شست وسریع خشک کرد وفریز کرد .