لباس زیر | خرید لباس زیر

اصول شستن لباس زیر که هر خانمی باید بداند | لباس زیر رو اینجور که من میگم بشور

در این مطلب از ویکی گردی قصد داریم به بررسی نکات و ترفندهای شستن لباس زیر بپردازیم و به شما نشان دهیم که چه جنس لباس زیری برای شما انتخاب بهتری خواهد بود.

اصول شستن لباس زیر که هر خانمی باید بداند | لباس زیر رو اینجور که من میگم بشور

تمیز نگه داشتنو شستن لباس زیر شاید بیش از سایر لباس‌ها اهمیت داشته باشد. این کار به حفظ رعایت بهداشت و سلامتی افراد خصوصاً در خانم‌ها کمک زیادی می‌کند. دانستن اصول شستن لباس زیر به شما کمک می‌کند تا در عین شستشوی صحیح لباس و تمیز کردن آن از هر گونه باکتری، عمر مفید لباس زیر را نیز بالا ببرید. دراین پخش از ویکی گردی قصد داریم به بررسی نکات و ترفندهای شستن لباس زیر بپردازیم و به شما نشان دهیم که چه جنس لباس زیری برای شما انتخاب بهتری خواهد بود. همچنین درباره عمر مفید این سری از لباس‌ها نیز با شما گفتگو خواهیم کرد.

اصول شستن لباس زیر با دست

گاهی اوقات بهترین کاری که می‌توانید برای شستن لباس زیر خود انجام دهید، این است که از ماشین لباسشویی استفاده نکنید. زیرا لباس زیر دارای باکتری‌های زیادی است که می‌توانند سایر لباس‌ها را آلوده کنند و البته با شستن ماشینی هم از بین نروند. شستن لباس زیر با دست علاوه بر اینکه بهداشتی تر است، می‌تواند در بالا بردن عمر مفید لباس به دلیل ملایمت بیشتر از لباسشویی نیز مؤثر باشد. اما اصول شستن لباس زیر با دست شامل موارد زیر می‌شوند.

کاربرد‌های جالب و باورنکردنی وازلین 

برچسب روی محصول را بخوانید

شاید لازم باشد قبل از شستن لباس زیر برچسب روی آن را بخوانید. گاهی برچسب‌ها جزئیات مهمی از نحوه شستن لباس مانند دمای آب در اختیار شما قرار می‌دهند. گاهی نیز شاید لازم باشد که لباس خود را با یک شوینده متفاوت بشویید. در این صورت با خواندن برچسب از لباس زیر خود بهتر مراقبت خواهید کرد.

لکه‌های احتمالی را پاک کنید

بسته به اینکه از لباس زیر خود در چه زمانی استفاده می‌کنید، شاید نیاز باشد قبل از شستن لباس، لکه‌های روی آن را برطرف کنید. لکه‌ها به ویژه در لباس‌های سفید ماندگاری بیشتری دارند، به همین علت اگر دوست ندارید لباستان ظاهر ناخوشایندی بگیرد، حتماً قبل از شستشو، لکه‌ها را برطرف کنید. بسته به نوع لکه شیوه از بین بردن آن نیز متفاوت خواهد بود. برای مثال لکه خون با آب سرد بهتر از بین می‌رود. شاید بخواهید از مواد گوناگون مثل جوش شیرین، لکه بر‌های تجاری یا پراکسید هیدروژن برای از بین لکه‌های مختلف روی لباس زیر خود کمک بگیرید.

تشت، وان یا لگن را پر از آب کنید

کار بعدی شما برای شستشوی لباس زیر این است که یک وان، ظرف یا سینک روشویی را پر از آب کنید. اگرچه گفتیم بهتر است برای دمای آب به برچسب روی لباس نگاه کنید، ولی معمولاً بیشتر لباس‌ها با آب هم دما با اتاق به خوبی شسته می‌شوند. البته پارچه‌هایی که از جنس ابریشم، پشم یا ترمه هستند باید با آب سرد یا خنک شسته شوند. پس در صورت نیاز باید لباس‌ها را از هم تفکیک کرده و آن‌ها را به صورت جداگانه بشویید.

مواد شوینده را اضافه کنید

گفتیم نحوه ضد عفونی کردن لباس زیر با موادی مثل جوش شیرین امکان پذیر است و باعث لکه بری لباس نیز می‌شود. اما برای شستشوی کلی باید از شوینده‌ها استفاده کنید. برای شستن لباس‌های زیر پیشنهاد می‌شود از مواد شوینده ضد حساسیت استفاده کنید، زیرا واژن خانم‌ها به مواد شیمیایی حساسیت زیادی دارد. از طرف دیگر برای پارچه‌های ظریف نیز بهتر است از شوینده‌هایی استفاده کنید که فرمول ساخت آن‌ها مختص چنین پارچه‌هایی باشد. بهترین انتخاب برای استفاده از شوینده مخصوص لباس زیر موادی هستند که عاری از هر گونه رایحه، خاصیت نرم کنندگی پارچه، رنگ و به طور کلی مواد شیمیایی اضافی هستند.

لباس‌ها را بخیسانید

در این مرحله نوبت به خیساندن لباس‌هاست. شما می‌توانید با تقلید از شستشوی ملایم لباس‌ها در لباسشویی، از دست برای چرخاندن آن‌ها در آب استفاده کنید. شاید تعجب کنید اما این کار می‌تواند باعث فعال شدن مواد شوینده در آب شود و به طور مؤثرتری لباس‌های زیر شما را تمیز کند. اجازه دهید لباس‌ها بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در لگن خیس بخورند. سپس برای پاک کردنشان، آن‌ها را به ته لگن فشار دهید. این حالت چیزی شبیه ورز دادن است و باعث می‌شود تمام آلودگی‌ها از سطح پارچه تمیز شود. سعی کنید از هر گونه پیچ و تاب دادن یا مالش زیادی پارچه خودداری کنید.

آن‌ها را آبکشی کنید

در نهایت آبکشی لباس‌ها کاری است که باید انجام دهید. برای این کار اول آب کثیف لگن را خالی کنید، سپس دوباره آن را با آب خنک پر کنید. لباس‌ها را دوباره بشویید، در آب بچرخانید و آب را تخلیه کنید. این کار را چندین مرتبه تکرار کنید تا لباس‌ها دیگر هیچ کفی نداشته باشند و یا آب کثیفی از آن‌‌ها خارج نشود. به عبارتی آب آخر روی لباس‌ها باید زلال باشد تا مطمئن شوید که آن‌ها را خوب شسته اید.

بهترین روش شستشوی پتو در خانه 

نحوه شستن لباس زیر با ماشین لباسشویی

اصول شستن لباس زیر در ماشین لباسشویی با مواقع عادی که قرار است لباس‌ها را با دست بشویید متفاوت است. در بیشتر موارد شستن لباس‌های زیر در ماشین لباسشویی می‌تواند به تمیز کردن آن‌ها کمک زیادی کند و نتایجی عالی را به دنبال داشته باشد. اما این در مورد لباس‌های ظریف تر توصیه نمی‌شود. برای شستن لباس‌های زیر در لباسشویی باید از اصول زیر پیروی کنید.

برچسب روی محصول را بخوانید

درست مثل شستشوی با دست لازم است که برچسب روی محصول را چک کنید تا از جزئیات احتمالی شستشوی لباس اطمینان حاصل کنید. این کار اغلب به شما کمک می‌کند در انتخاب دمای مناسب و شیوه شستشو، درست عمل کنید.

در مورد شیوه شستشو فکر کنید

شما یقیناً نمی‌خواهید لباس زیر خود را با یک سری لباس خشن و زیپ دار مثل لباس‌های جین درون لباسشویی بیندازید، زیرا در این صورت باید قید سلامت لباس خود را بزنید. خصوصاً در مورد سوتین‌ها و لباس‌های زیر توری و ظریف احتمال پارگی بسیار بیشتر است. از طرف دیگر لباس زیر پر از آلودگی، میکروب و باکتری‌های مختلف است که ممکن است به دیگر لباس‌ها نشت پیدا کند. این در مورد سایر لباس‌ها نیز صادق است و این احتمال وجود دارد که آلودگی خود را به لباس‌های زیر منتقل کنند. پس برای حل این مشکلات دو راه حل دارید. اول اینکه لباس‌ها را در یک کیسه مخصوص شستشو قرار دهید تا به صورت جداگانه شسته شوند و یا اینکه در کل آن‌ها را به صورت کاملاً جداگانه بشویید. روش دوم پیشنهاد بهتری است، زیرا آلودگی‌های لباس زیر و سایر لباس‌ها به هم منتقل نمی‌شوند.

لکه روی لباس را پاک کنید

نحوه شستن لباس زیر در لباسشویی باید به گونه ای باشد که لکه‌ها از قبل از روی لباس پاک شوند. درست است که لباسشویی اغلب لکه‌ها را پاک می‌کند، اما این در مورد تمامی لکه‌ها صادق نیست و ممکن است بعد از شستشو همچنان شاهد لک بودن لباس زیر خود شوید. پس توصیه می‌شود لکه‌ها را به صورت دستی و با کمک مواد شوینده ای که در شیوه شستشوی دستی لباس‌های زیر بیان کردیم، پاکسازی کنید.

دستگاه را تنظیم کنید

در این مرحله از اصول شستشوی لباس زیر در لباسشویی باید دستگاه را روی چرخه صحیح شستشو و دمای آب مناسب تنظیم کنید. این تنظیمات بسته به مارک لباسشویی متفاوت خواهند بود.

از شوینده مناسب استفاده کنید

همانطور که گفتیم یکی از اصول شستن لباس زیر در هر دو حالت دستی و ماشینی این است که از شوینده‌های ملایم و بدون عطر و بو استفاده کنید. این به دلیل حساسیت پوست ناحیه بیکینی به مواد شیمیایی مختلف است.

لباس‌ها را از دستگاه درآورید

هرگز لباس‌های خود را ساعت‌ها درون محفظه لباسشویی قرار ندهید. این کار باعث می‌شود که باکتری‌ها و قارچ‌ها به راحتی روی لباس  شما رشد کنند و زمینه ایجاد بیماری را فراهم نمایند. به همین دلیل آن‌ها را فوراً بعد از شستشو از لباسشویی خارج کنید.

نکات مهم و کلیدی شستن فرش و موکت در خانه

بهترین شوینده برای لباس زیر

یکی از اصول شستن لباس زیر این است که از شوینده مناسب استفاده کنید. اگرچه باید در هر دو روش شستشوی دستی و ماشینی به ملایم بودن شوینده‌ها توجه کنید، اما به دلیل نوع روش شستشو، این ماده می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال توصیه می‌شود در روش دستی از مواد شیمیایی عاری از هر گونه مواد خوشبو کننده و نرم کننده استفاده کنید. بهترین انتخاب صابون‌های جامد یا پودرهای صابون هستند. شامپوهای مخصوص هم می‌توانند انتخاب خوبی برای شستشوی دستی لباس زیر باشند.

اما اگر لباس زیر خود را با ماشین لباسشویی می‌شویید، باید از مایع‌ها یا پودرهای مخصوص لباسشویی استفاده کنید. البته حتماً به فرمولاسیون این مواد شوینده توجه کنید و مطمئن شوید که برای شستن لباس‌های حساس شما مناسب باشند. ضمن اینکه نباید هرگز از مواد سفید کننده شیمیایی مثل وایتکس برای از بین بردن لکه‌های لباس زیر استفاده کنید، زیرا می‌توانند باعث آسیب به بافت لباس شوند و هم به مرور حساسیت پوستی ایجاد کنند.

نکات مهم در خصوص لباس زیر

مطمئن شوید که لباس زیر شما سایز مناسبی دارد. لباس زیر تنگ آثار عمیقی بر روی پوست می‌گذارد. از طرفی چون ناحیه پوستی مورد نظر حساس است، پوشیدن این دست لباس‌ها می‌تواند به مرور منجر به آسیب عصبی در ناحیه فرج شود. این کار می‌تواند باعث ایجاد درد در ناحیه واژن، مقعد و حتی اطراف آن شود.

از لباس زیر مناسب برای مکان‌های مناسب استفاده کنید. برای مثال در خانه بهتر است از شورت‌های گشاد و جادار استفاده کنید. حتی توصیه می‌شود هنگام خواب برای هواخوری بهتر از لباس زیر استفاده نکنید. اگر قرار است از لباس زیر تحت فعالیت بدنی شدید استفاده کنید، به ملایم بودن پارچه آن دقت کنید.

لباس‌های زیری که باعث ایجاد فشردگی می‌شوند، می‌توانند با فشار روی مثانه تکرر ادرار ایجاد کنند. آن‌ها همچنین به دلیل فضای تنگی که ایجاد می‌کنند، موجب رشد باکتری‌ها و قارچ‌های عفونت زا می‌شوند.

بهترین لباس زیرها نمونه‌های بدون درز هستند. آن‌ها راحتی را برای پوست شما به ارمغان می‌آورند، زیرا خط درز می‌تواند باعث تحریک پوست یا ساییدگی در آن شود. گاهی حتی تحریکات به قدری عمیق هستند که از خود اسکار بر جای می‌گذارند.

چه جنس لباس زیری باید انتخاب کرد؟

یکی از مواردی که خانم‌ها را به خرید لباس زیر ترغیب می‌کند، سبک‌های خاص و زیباست. اما با وجود اینکه برخی لباس‌های زیر جذابیت بیشتری دارند، باز هم باید گفت که پنبه بهترین پارچه برای تهیه این نوع لباس محسوب می‌شود. برای اینکه دقیقاً بدانید باید چه لباسی را خریداری کنید، بهتر است از اصول زیر پیروی کنید.

استفاده از لباس‌های با پارچه طبیعی

گفتیم که همیشه پنبه انتخاب بهتری نسبت به سایر پارچه‌ها خواهد بود، اما اگر نمی‌خواهید تمامی لباس‌های زیر شما پنبه ای باشند، حداقل کاری که باید انجام دهید، خرید لباس‌ زیر با پارچه طبیعی است. به عنوان یک خانم واژن شما باید همیشه با هوا در ارتباط باشد تا از بروز عفونت‌های قارچی پیشگیری شود. ضمن اینکه بدن یک زن همیشه مرطوب است، پس به شورتی نیاز دارید که بتواند به خوبی رطوبت اضافی را جذب کند. موادی که از الیاف مصنوعی ساخته می‌شوند، اجازه تنفس کافی را به واژن نمی‌دهند. آن‌ها با به دام انداختن گرمای بدن و رطوبت اضافی آن در یک محل، بستر مناسبی برای رشد عفونت‌های قارچی فراهم می‌کنند.

گل سر شور چیه و به چه دردی میخوره؟

جمع بندی

اصول شستن لباس زیر بسته به اینکه بخواهید به صورت دستی این کار را انجام دهید یا با کمک لباسشویی، متفاوت خواهند بود. نکته مهم در شستن لباس زیر به صورت دستی این است که آن‌ها را از قبل بخیسانید و موقع شستن بیش از اندازه فشار ندهید تا چروک نشوند. در مورد لباسشویی هم بهتر است لباس‌های زیر را به صورت مجزا از سایر لباس‌ها بشویید و البته از مواد شوینده ملایم استفاده کنید. برای خرید شوینده‌های مخصوص لباس زیر می‌توانید به فروشگاه اسنپ مارکت مراجعه کنید و محصول مورد نظر خود را با تنوع برند و قیمت خریداری کنید. فراموش نکنید که در طرح‌های تخفیفی، بسیاری از شوینده‌ها با قیمت بسیار کمتری از بازار به فروش می‌رسند، پس حتماً در اپلیکیشن اسنپ مارکت عضو شوید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر