انگل | نشانه های انگل | درمان انگل

نشانه ای که میگوید بدن تان پر از انگل است!! + روش درمان

افرادی که در بدنشان انگل دارند معمولا با نشانه های عفونت روبرو می شوند انگل ها خود را به عنوان یک بافت نرمال نشان می دهند و بدن از مبارزه با آن ها امتنا می کند.

نشانه ای که میگوید بدن تان پر از انگل است!! + روش درمان

نشانه های وجود انگل در بدن را بشناسید. همه ما انگل داریم و عملا غیرممکن است که با آنها تماس نداشته باشیم؛ چرا که در همه چیز، از غذای ما گرفته تا فرش هایمان وجود دارند. با این حال، داشتن انگل لزوما به معنی داشتن عوارض منفی برای سلامتیمان نیست. در واقع، انگل ها همیشه وجود خواهند داشت و آنها بخشی از چرخه طبیعی زندگی هستند حتی افراد سالم هم آنها را دارند و معمولا مضر نیستند و آسیبی نمی رسانند در عوض، آنها کار خودشان را انجام می دهند.

آنچه ما نمی خواهیم و برای سلامتیمان ضرر دارد، عفونت انگلی است که بسیار خطرناک هم می باشد ؛برای اینکه آنها را در حالت خاموش و غیرفعال نگه داریم، باید از سلامت خوبی برخوردار شویم بهتر است که این کار را از خانه هایمان شروع کنیم.

معرفی بهترین معجون برای درمان کبد چرب

انگل ها عاشق زباله هستند و غذا و یا هر چیز دیگری را از بین می برند و ممکن است که یک مهمان ناخوانده باشند.

برای خاموش نگهداشتن آنها باید از کجای خانه شروع کرد:

انگل ها، در همه جا وجود دارند:دستگیره ها، صفحه کلید، دستشویی، چرخ دستی های خرید، ناخن ها، آب، هوا، غذا، حیوانات خانگی، کف، و غیره در نتیجه، هیچ کس به طور کامل از آنها در امان نیست حتی سالمترین افراد با این حال، همانطور که در بخش سلامت ویکی گردی میخوانید می توانیم بدنمان را در شرایط بسیار خوبی حفظ کنیم و برای آنها یک محیط غیر ایده آل ایجاد کنیم.

 آیا می دانید که انگل کبد انسان و جانوران، حتی ممکن است که منجر به سرطان شود؟

شما معمولا نمی دانید که آنها را در بدنتان دارید، تا حدی که تشخیص آنها هم بسیار سخت است.

نشانه های عفونت انگلی

ممکن است که علائم یک عفونت داشته باشید. انگل می تواند عامل اصلی بسیاری از بیماری های مرموز باشد. برخی از افراد ممکن است علائم عفونت را نداشته باشند. اما در کل، برخی از علائم رایج عفونت انگلی عبارتند از:

    اختلالات خلقی

 • میل شدید به غذاهای شیرین
 • کم خونی یا کمبود آهن
 • بیماری های پوستی مانند کندو، بثورات، گرگرفتگی اگزما، درماتیت خارش، آکنه،زخم، ضایعات و غیره
 • عفونت های تکراری دوره ای مانند کاندیدا
 • خونریزی لثه
 •  سردرد
 • اضطراب و نگرانی
 • عصبانیت
 • دندان قروچه در طول شب
 •  آلرژی غذایی
 • از دست دادن اشتها
 • اختلال در عملکرد جنسی
 • خستگی مزمن
 • گرایش غذایی ناسالم
 • مشکلات گوارشی مداوم (گرفتگی، التهاب، گاز، و غیره)
 • تمام مدت گرسنه بودن
 • مفاصل متورم و سخت
 • مشکلات تنفسی
 • خارش به ویژه در اطراف دهان، بینی و حنجره
 • مشکلات حافظه

مشکل پیچیده ای که در مورد تشخیص انگل وجود دارد این است که با سایر علائم سلامتی مشابه هستند.

 روش های درمان خانگی کبد چرب

اثرات انگل بر روی سیستم ایمنی بدن:

انگل ها بسیار حیله گر هستند. برخی از آنها می توانند بدن را فریب دهند و فکر کنند که آن ها بخش نرمال بافت یا اندام هستند و سیستم ایمنی را از مبارزه با آن ها باز می دارند.

وقتی این مهاجمان در بدن ما مستقر می شوند، حتی می توانند سوراخ هایی را در اندام ها هم بخورند.به خاطر داشته باشید, آن ها از شما دور هستند. اگر تغذیه رسانی به آن ها را متوقف کنید, آن ها شروع به خوردن اندام های شما می کنند.

عفونت انگلی می تواند باعث ایجاد آسیب فیزیکی در روده یعنی دستگاه گردش خون, ریه ها و کبد شود.آن ها می توانند کمبود مواد مغذی اصلی و مشکلات هاضمه را ایجاد کنند، چون ویتامین ها و مواد مغذی ضروری و اسیدهای آمینه مورد نیاز ما را می گیرند.

این می تواند باعث کم خونی و یا باعث خواب آلودگی افراد پس از خوردن شود.به طور کلی, آن ها توانایی سیستم ایمنی را با سمی کردن بدن کاهش می دهند.

مواد زائد سمی را در بدنشان دفع می کنند. سیستم دفاعی ضعیف و بدن سمی افراد منجر به خستگی و بیماری می شود.علاوه بر این, آن ها می توانند سریع تر از بازسازی سلولی ما آنها را نابود کنند.واقعا انگل می تواند سلامتی ما را از بین ببرد.

10 علائم هشدار دهنده که نشان می دهد بدن شما پر از انگل است:

1. مسائل مزمن دستگاه گوارش:

آلودگی انگلی باعث التهاب و تخریب لایه روده و منجر به اسهال مزمن می شود.

مطالعات بر روی برنامه های روتین روده که برای افزایش میزان تشخیصی اسهال انگلی و بهبود درمان و استراتژی های پیش گیری از اسهال در کودکان مبتلا به سو تغذیه حاد شدید، تاکید دارد.

حتی ضایعات سمی تولید شده توسط این انگل ها می تواند باعث یبوست مزمن، گاز، باد کردگی، تهوع و احساس سوزش در معده شود.

اگر به طور روزانه فیبر بالا و غذاهای شدیداً قلیایی مصرف می کنید و هنوز هم اسهال و یا دیگر مشکلات هاضمه را تجربه می کنید، باید وجود یک انگل را در نظر بگیرید.

2. درد شکمی:

یکی دیگر از مشکلات شکمی ناشی از انگل ها، درد شکمی است. انگل های ساکن در ناحیه روده کوچک فوقانی باعث التهاب و سوزش در این ناحیه می شوند.

این منجر به احساس شدید و درد در شکم می شود علاوه بر این، چنانچه در بخش سلامت نمناک شرح داده شده است انگل های می توانند مانع عبور محصولات زائد از بدن شوند که می تواند منجر به درد در ناحیه شکم بالا شود.

درد شکمی عمدتاً مرتبط با کرم های گرد، کرم پهن، کرم قلابدار و یا هجوم کرم های روده ای نواری است. هجوم کرم های قلابدار عامل اصلی ناراحتی شکمی است، به ویژه در میان بزرگسالانی که اخیراً به خارج سفر کرده اند.

اگر شما درد ناگهانی شکم شدیدی را از زمان به زمان دیگر داشته اید، به پزشک مراجعه کنید.

23 فایده فوق العاده زنجبیل + عوارض مصرف زنجبیل

نشانه اصلی انگل چیست؟

3. خارش مقعد:

خارش اطراف مقعد یک نشانه دیگر از عفونت انگلی است.به ویژه آن هایی که از کرمک رنج می برند، اغلب از خارش یا ناراحتی مقعدی شکایت دارند.خارش اطراف مقعد به کرات در شب رخ می دهد که کرم ماده تخم گذاری می کنند.

اگر فرد مبتلا این منطقه اش آسیب ببیند، ممکن است پوستشان از بین برود و خطر عفونت باکتری ثانویه افزایش می یابد. چون خارش در شب معمولاً رخ می دهد، منجر به اختلالات خواب و بی قراری می شود.

اگر در طول شب برای بیش از دو هفته خارش دارید و هیچ نشانه ای از جوش ندارید، با پزشک خود مشورت کنید.

4. خستگی و ضعف:

خستگی نیز نشانه هجوم انگلی است.این عمدتاً مرتبط با کرم های روده ای است که مواد مغذی حیاتی را که می خورید، تصفیه می کنند.

جذب ویتامین ها، مواد معدنی، چربی ها و کربو هیدرات ها می تواند بدن را ضعیف کند و شما را خسته، افسرده و با احساس بی علاقگی کامل رها کند. این اتفاق می تواند منجر به خستگی در سطوح ذهنی، جسمی و عاطفی شود.

علاوه بر این، اضافه بار مواد زائد متابولیکی تولید شده توسط انگل ها باعث می شود که اعضا بدن حتی سخت تر کار کنند تا این محصولات زائد را از بین ببرند.

این امر همچنین منجر به خستگی، انرژی کم، بی حالی و ضعف بیش از حد می شود. اگر حتی پس از خوردن و خوابیدن باز هم خسته هستید، با پزشک مشورت کنید تا علت را بیابید.5. کاهش اشتها و کاهش وزن:

اگر متوجه تغییر ناگهانی اشتها به ویژه افزایش اشتها شده اید، ممکن است به خاطر حضور انگل ها در بدن تان باشد.در واقع، افزایش اشتها در ترکیب با کاهش وزن اغلب مربوط به کرمک و کرم نواری است.

این اتفاق زمانی می افتد که فرد مبتلا به اندازه خوبی غذا می خورد ولی باز هم گرسنه است. هم چنین فرد آلوده ممکن است متوجه گرسنگی زود هنگام صبح شود و بعد از خوردن غذا هرگز احساس سیری و رضایت نمی کند.

اگر کاهش وزن را با افزایش اشتها تجربه می کنید, با پزشک خود مشورت کنید.

6. ناراحتی های روحی:

آلودگی انگلی می تواند باعث نوسان خلقی، افسردگی، اضطراب و همچنین توهمات بصری شود. اغلب این علائم با مشکلات هاضمه همراه می شوند. روده دارای نورون ها و انتقال دهنده های عصبی (به ویژه سروتونین) است که برای سیستم عصبی روده ای سالم مهم هستند.

ضایعات متابولیکی سمی تولید شده توسط انگل ها در روده می تواند به نورون ها و انتقال دهنده های عصبی حمله کند و باعث عصبانیت، بی قراری، نوسان و حتی افسردگی شود.

همچنین دانشمندان بر این باورند که التهاب در روده می تواند منجر به التهاب در مغز شود و بالعکس. اگر ناگهان احساس افسردگی و ناراحتی می کنید، با پزشک خود مشورت کنید تا احتمال هجوم انگل را رد کنید.

چگونه می توان انگل ها را بررسی کرد؟

اگر به یک فرد مبتلا به عفونت انگلی مظنون هستید، پس بهتر است قبل از اینکه هر چیزی را امتحان کنید، آزمایش مدفوع مناسبی را انجام دهید.

البته شما می توانید یک رژیم غذایی و سبک زندگی بهینه را انتخاب کنید تا سیستم ایمنیتان را افزایش دهید، صرف نظر از این که آیا شما عفونت دارید یا خیر.

اگر چیزی وجود داشته باشد، سیستم ایمنی شما را افزایش می دهد که بهترین راه برای مقابله با انگل ها است.به علاوه، هنگامی که با کرم ها سر و کار دارید، برخی افراد ایده کشتن آن ها را دارند.

با این حال، شما نمی توانید به سادگی یک انگل را بکشید؛ به خوبی عمل نخواهد کرد.آن ها چند مرحله ای هستند.ممکن است بزرگسالانشان را بکشید، اما نه نیم میلیون تخم شان که در بدن شما ته نشین شده اند. این چیزها برای زنده ماندن طراحی شده اند.

خواص خوردن پرتقال در حمام برای مردان

راه هایی برای محافظت در مقابل انگل ها:

 • اولین کاری که انجام می دهید، تمیز کردن بدن است تا تامین غذای آن ها را از بین ببرد.
 •  خوردن هر غذای فرآوری شده مدرن را رها کنید.
 • همچنین می توانید روزه بگیرید با این حال، باید تحت نظارت یک پزشک باشید.

این یک فرآیند ساده یک هفته ای نیست و این کار می تواند تا سه ماه طول بکشد، چون این انگل ها تخم های زیادی می گذارند و در نهایت، به همین دلیل است که روش های تمیز و سالم باید به یک روش زندگی تبدیل شوند.

علاوه بر این، چیزی وجود ندارد که همه انگل ها را بکشد. آن ها نسبت به خیلی چیزها خیلی مصون هستند، حتی آنتی بیوتیک ها. شما باید استراتژیک باشید و بدن خود را سالم نگهدارید تا یک محیط زندگی نامناسبی برای آن ها شود.

در نهایت، دفاع حقیقی شما یک بدن شدیداً قلیایی است که با سیستم ایمنی قوی و یک دستگاه گوارشی سالم، به خوبی با آنها مبارزه می کند. اگر خون شما اسیدی باشد، انگل های خود را تولید می کنید. مخاط در دستگاه گوارش و بدن برای تولید کامل باکتری ها و انگل ها ساخته شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۲ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر