مسواک | مسواک کهنه | کاربردهای مسواک کهنه

مسواک های کهنه رو نندازین دور | کاربردهای جالب مسواک کهنه در خانه داری که نمی دانستید

یکی از کاربردی ترین وسایل برای تمیز کردن برخی قسمت های سخت خانه ,استفاده از مسواک های کهنه است که کلی به شما کمک میکند.

مسواک های کهنه رو نندازین دور | کاربردهای جالب مسواک کهنه در خانه داری که نمی دانستید

چرا نباید مسواک کهنه رو بندازی دور؟ اکثر ما برای تمیز کاری از اسفنج، پارچه، فرچه و جارو برقی استفاده می کنیم اما یک ابزار بسیار مهم در اختیار داریم که شاید آن را فراموش کنیم و آن هم چیزی نیست جز مسواک. چیز هایی که می توانید با مسواک آن را تمیز کنید را در این قسمت از ویکی گردی به شما معرفی می کنیم.

شعله اجاق گاز

تمیز کردن شعله اجاق گاز به خاطر اینکه لبه های ظریف و باریکی دارد و از طرفی خیلی در دسترس نیست، کار سختی است و شما نمی توانید با دستمال به راحتی آن را تمیز کنید. مسواک یکی از آن مواردی است که برای تمیز کردن می توانید از آن استفاده کنید. از یک مسواک آغشته شده به مایع ظرفشویی با حرکات دایره ای شکل کمک بگیرید.

بهتر از هر مبل شویی در خانه مبلها را بشویید

 

شیرآلات

قطعا مشاهده کرده اید که جرم زیادی در اطراف شیرآلات تجمع پیدا می کند و شما خیلی نمی توانید آن را تمیز کنید. در چنین حالتی باکتری و قارچ در لابلای شیرالات رشد می کند که می توانید از مسواک و کمی مایع پاک کننده کمک بگیرید.

جای مداد شمعی روی دیوار

اگر در منزل کودک داشته باشید، احتمالاً او با مداد شمعی هایش روی دیوار طراحی کرده و شما نتوانسته اید کاری کنید. در چنین حالتی مسواک با کمی خمیر ریش تراش یا خمیر دندان می تواند رد مداد شمعی ها را پاک کند. در نهایت روی آن یک دستمال تمیز بکشید.

سشوار یا بخاری ماشین

هم سشوار و هم بخاری ماشین لبه هایی دارند که خیلی راحت قابل دسترسی نیستند اما لابلای ان الودگی هایی تجمع پیدا می کنند و می توانید زیر این لبه ها را با مسواک تمیز کنید و گرد و غبار را بیرون بیاورید.

کیبورد کامپیوتر

کیبورد کامپیوتر معمولاً خیلی راحت با گرد و غبار کثیف می شود و در نتیجه باید لابلای آن را تمیز کنید. از طرفی دستمال هم خیلی راه حل خوبی نیست. پس بهتر است که با مسواک لابلای کلید های کیبورد کامپیوتر را تمیز کنید.

راه آب داخل سینک ظرفشویی

راه آب داخل سینک ظرفشویی به دلیل اینکه بقایای مواد غذایی را داخل خودش جمع می کند و از طرفی خیلی قابل دسترسی نیست، در نتیجه در طول زمان آلوده می شود. شما می توانید یک مسواک را آغشته به مایع ظرفشویی کنید و روی این قسمت به راحتی فرچه کشیده و آن را برق بیندازید.

کاربردهای شگفت انگیز نوشابه درتمیز کاری خانه + آموزش

 

لابلای کاشی

لابلای کاشی حمام و دستشویی خیلی راحت جرم می گیرد. از طرفی شما با دستمال نمی توانید ان قسمت ها را پاک کنید . فقط کافی است که کمی سفید کننده و آب را مخلوط کنید و روی مسواک بزنید و لابلای کاشی بکشید.

پرزهای بلال

هنگامی که می خواهید بلال درست کنید، احتمالاً مقداری از ریشه ها و موی بلال روی آن باقی می ماند. در چنین حالتی می توانید با گوشه یک مسواک تمیز این مو ها را جدا کرده؛ به صورتی که روی بلال ها کشیده تا موها جدا شود.

رنگ کردن ریشه موی سر

اگر می خواهید ریشه موهای خود را در منزل رنگ کنید، یک مسواک قدیمی و تمیز را به عنوان راهی برای اعمال کردن رنگ موی سر استفاده کنید تا کمترین کثیفی و آلودگی ایجاد شود.

پاک کردن چربی ها

قطعا لوازم داخل خانه مخصوصا لوازمی که در آشپزخانه استفاده می کنید، چربی های زیادی را به خاطر پخت و پز و آشپزی به خودشان جذب می کنند و هیچ چیز غیر از مسواک و ماده شوینده نمی تواند این چربی ها را از روی آن ها پاکسازی کند.

اسکراب ناخن

اگر احساس می کنید ناخن های شما نیاز به یک اسکراب و لایه برداری ملایم دارند، کافی است که یک مسواک تمیز بردارید و کمی صابون و آب به آن بزنید و روی ناخن هایتان بکشید تا کثیفی ها و آلودگی ها از بین برود.

رسوب زدایی شیرآلات با روش های ساده خانگی

 

جدا کردن پالپ آبمیوه

معمولاً دستگاه های آبمیوه گیری بعد از مدتی کثیف می شوند ، زیرا پالپ میوه ها در یک قسمت گیر می کند و باعث می شود که میوه های بعدی خیلی خوب و خالص نباشند. در چنین حالتی می توانید ناحیه فیلتر آب میوه گیری را با یک مسواک کاملاً تمیز پاکسازی کنید تا دوباره کار آبمیوه گیری بهتر از قبل نمایان شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۶۶ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

 • ناشناس

  من کفشای سفیدمو باهاش تمیز میکنم

 • مبینا

  حالم بد شد این چه حرفیه مسواکی که هزاران بار استفاده شده و پر از آلودگی چرا باید به همه جا مالیده بشه ؟
  خوب مگر یک مسواک ساده و مناسب چقدر میشه ؟؟ یکی بگیر ولی میدونی تمیز هست ‌‌
  ..

 • ناشناس

  ععق

 • ناشناس

  عالی

 • ناشناس

  پیشنهاد خوبی بود

 • دخی مشهدی

  با مسواک کثیف بیای بلال تمیز کنی؟؟؟؟؟؟؟ 🤮

 • ناشناس

  ممنون عالی .کاربردی