معافیت مالیاتی واحدهای مسکونی | طرح مصوب مجلس برای واحدهای مسکونی لوکس

معافیت مالیاتی واحد های مسکونی + شرایط واجدین

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی مجلس نوبت صبح امروز یکشنبه ۷ اسفند ماه در خصوص اخذ مالیات از واحدهای مسکونی طرحی را به تصویب رساندند.

معافیت مالیاتی واحد های مسکونی + شرایط واجدین

واحدهای مسکونی از پرداخت مالیات معاف شدند. به نقل از خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه ۷ اسفند ماه) مجلس و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور و در جریان بررسی بند «ذ» تبصره ۶ لایحه که به اخذ مالیات از واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای بالای ۲۰ میلیارد باز می‌گشت، با پیشنهاد محمدمهدی مفتح مبنی بر حذف این واحدهای مسکونی موافقت کردند.

بر این اساس واحدهای مسکونی بالای ۲۰ میلیارد تومان از پرداخت مالیات در سال آینده معاف شدند.

در ادامه محمد باقر قالیباف تصریح کرد: با حذف واحدهای مسکونی از این بند عملاً ابهاماتی ایجاد شده است چرا که اکنون ویلاهای غیرمجاز مالیات نمی‌دهند و ما در اینجا با اخذ مالیات برای باغ ویلاهای مجاز عملاً آنها را جریمه می‌کنیم از سوی دیگر در این مصوبه ذکر شده که در شهرهای بالای یکصد هزار نفر که اکثر باغ ویلاها در شهرهای کوچک هستند. این بند را به کمیسیون ارجاع می‌دهیم تا ابهامات آن مرتفع شود.

قیمت گوشت در بازار امروز 7 اسفند 1402 اعلام شد + جدول

براساس جز یک بند «ذ» تبصره ۶ که به کمیسیون ارجاع شد واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای مجاز با احتساب عرصه و اعیان و زمین‌های فاقد اعیانی دارای کاربری مسکونی – اداری و تجاری در محدوده شهرهای بالای یکصد هزار نفر جمعیت که ارز روز آنها بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال می‌باشد مازاد بر این مبلغ مشمول مالیات به میزان دو در ۱۰۰۰ می‌باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر