زلزله | وقوع زلزله | زلزله تاجیکستان

اولین تصاویر منتشر شده وحشتناک از شدت زلزله تاجیکستان + فیلم

فیلم هولناک خسارات شدید زلزله 7 ریشتری تاجیکستان را در این گزارش از سایت ویکی گردی تماشا کنید.

اولین تصاویر منتشر شده وحشتناک از شدت زلزله تاجیکستان + فیلم

زلزله ای  به بزرگی ۶.۸ ریشتر بامداد روز پنجشنبه بخش دورافتاده و کم جمعیت تاجیکستان را در نزدیکی استان سین‌کیانگ واقع در غرب چین لرزاند. سازمان زمین‌شناسی ایالات متحده اعلام کرد که این زلزله در ۶۷ کیلومتری غربِ مُرغاب و در عمق ۲۰ کیلومتری زمین رخ داده است. شهر مرغاب مرکز ناحیه مرغاب است که یکی از نواحی ولایت خودمختار کوهستان بدخشان به شمار می‌رود. جمعیت این شهر که در میان کوه‌های پامیر واقع شده، حدود پنج هزار نفر برآورد می‌شود. البته مرکز لرزه‌نگاری چین قدرت این زلزله را که افزون بر مناطقی در این کشور در افغانستان، پاکستان، قرقیزستان نیز احساس شد، ۷.۲ ریشتر اعلام و عمق وقوع آن را ۱۰ کیلومتر ارزیابی کرد.

این زلزله ۱۷ روز پس از زلزله ریشتری در ترکیه و سوریه رخ داد که تا کنون افزون بر ۴۸ هزار کشته بر جای گذاشته است. همچنین دو روز پیش نیز زلزله ۶.۸ ریشتری دیگری مناطقی از ترکیه و سوریه را به لرزه درآورد که در پی وقوع آن نیز دست‌کم ۶ نفر جان خود را از دست دادند.

جهش ۲۰۰ میلیون تومانی قیمت خودرو در یک هفته + جدول

اولین فیلم منتشر شده از شدت زلزله در تاجیکستان

شوک خبری با انتشار اولین تصاویر از میزان خسارات زلزله ۷/۳ ریشتری دیروز در تاجیکستان

زلزله در مناطق کوهستانی پامیر هم مرز با چین اتفاق افتاد که اکثر شهرها و روستاها در این مناطق بسیار غیر متراکم و دور و خارج از دسترس هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر