زبان بدن | تکنیک های زبان بدن

استفاده از زبان بدن در کسب و کار با 7 ترفند روانشناسی

در این مطلب یک جین تکنیک زبان بدن در کسب و کار را به شما ارائه می‌دهیم تا از آنها برای نشان دادن اعتماد‌به‌نفس، اعتبار و کاریزمای برند شخصی‌تان استفاده کنید.

استفاده از زبان بدن در کسب و کار با 7 ترفند روانشناسی

زبان بدن، زمانی که به‌درستی از آن استفاده کنید، می‌تواند کلید موفقیت‌تان باشد. زبان بدن به کمک‌تان می‌آید تا روابط مثبتی بسازید، روی افرادی که برای شما کار می‌کنند اثر بگذارید و به آنها انگیزه بدهید، بهره‌وری را افزایش بدهید، با اعضای گروه‌تان ارتباط نزدیک برقرار کنید، و نظرات‌تان را با تأثیرگذاری بیشتر بیان کنید. در این نوشته یک جین تکنیک زبان بدن در کسب و کار را به شما ارائه می‌دهیم تا از آنها برای نشان دادن اعتماد‌به‌نفس، اعتبار و کاریزمای برند شخصی‌تان استفاده کنید.

وضعیت بدنی انتخاب کنید که اعتماد به نفس‌تان را نشان دهد

تحقیق انجام شده توسط مدرسه‌ی کسب و کار هاروارد و کلمبیا نشان می‌دهد که قرار دادن بدن‌تان در وضعیت باز با “قدرت بالا” – مانند سرپا ایستادن با شانه‌های عقب‌داده شده، بازتر ایستادن یا بازکردن دست‌های‌تان – تستسترون را افزایش می‌دهد، تستسترون هورمونی است که به قدرت و اعتماد به نفس مرتبط است. این حالت‌ها همچنین سطوح کورتیزول را، که به‌عنوان هورمون استرس شناخته می‌شود، کاهش می‌دهد.

پرحرف ترین آدم ها متولدین کدوم ماه هستن؟

از “نشانه‌های اطاعت و فرمانبرداری“ استفاده نکنید

کارول کنزی گومن نویسنده‌ی زبان می‌گوید کج کردن سر، نشان‌دهنده‌ی همدردی و گوش‌دادن فعال است ولی “همچنین به‌صورت ناخودآگاه به‌عنوان علامت اطاعت و فرمانبری نیز برداشت می‌شود”.به‌همین ترتیب، او می‌نویسد که سرتکان دادن می‌تواند تشویق و مشغولیت شما نسبت به موضوع را نشان دهد حال آن‌که می‌توانید نقص مدیریت و قدرت را نیز بیان کند.به‌عبارت دیگر، تلاش کنید و هر دو را در کمترین اندازه‌ی ممکن نگه دارید، حتی اگر با مدیرعامل‌تان صحبت می‌کنید.

هنگام ارائه‌های‌تان ثابت نایستید

از نظر فیزیکی نادیده گرفتن فردی که در حرکت است در مقایسه با فردی که ثابت ایستاده‌است دشوارتر است. زمانی که ارائه‌ای دارید سعی کنید از حالت‌های مختلف سر، بدن و دستان‌تان استفاده کنید و از فضایی که در آن قرار دارید استفاده کنید. به‌عنوان مثال اگر اسلایدی را می‌خوانید که سه نکته را بیان می‌کند، برای مطرح کردن هر یک از این نکات کمی جایتان را تغییر دهید.

کف دستان‌تان را نشان دهید

در روزگاران قدیم مردم برای این‌که نشان دهند اسلحه‌ای همراه ندارند کف دستان‌شان را نشان می‌دادند. اکنون نیز نشان دادن کف دستان هنوز هم نشانه‌ی صداقت و راحت بودن با طرف مقابل است.پتی وود، متخصص زبان بدن می‌گوید: “وقتی کف دستان‌تان رو به بالا باشد، نشان‌دهنده‌ی صداقت است. سیستم احساسی مغز این نشانه‌ی مثبت را دریافت می‌کند و موجب آرامش شنونده می‌شود”. این مورد در مان انجام مصاحبه بسیار مهم است.

همیشه اولین یا آخرین باشید

مردم همیشه از اولین و آخرین چیزی که اتفاق می‌افتد خاطره‌ی روشنی در ذهن دارند، درحالی‌که تصویر آن‌چه در میان رخ می‌دهد تیره و تار است.از این‌رو اگر می‌خواهید کاری انجام دهید سعی کنید یا اولین نفر باشید که یا نفر آخر.

چطور پیامک های تبلیغاتی مزاحم را لغو کنیم؟

هر دو پای‌تان را روی زمین نگه‌دارید

شاید بتوان گفت جالب‌ترین ترفند روانشناسی زبان بدن برای موفقیت در محل کار این نکته‌است.اگرچه پا روی پا انداختن در مرد‌ها کمتر از زن‌ها رخ می‌دهد، حقیقتا دلیل عصب‌شناسی برای آن وجود دارد که بهتر است نسبت به آن آگاه باشید: قراردادن هر دو پا روی زمین به این معنی است که شما می‌توانید به سادگی بین جنبه‌های خلاقانه و منطقی مغزتان حرکت کنید.

 کنار دشمن‌تان بنشینید!

مشاجره با کسی که کنار شما نشسته است و هر دو به یک سو نگاه می‌کنید، تقریبا غیرممکن است. اگر احساس می‌کنید ممکن است با مخالفت کسی در یک جلسه مواجه شوید، آگاهانه عمل کنید و عامدانه درست در کنار او بنشینید. نزدیک بودن به فرد باعث می‌شود در بیان پرخاش و عدم موافقتش با شما احساس خوبی نداشته‌باشد و کار برای‌تان راحت‌تر می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر