تخم مرغ هفت سین | تزئین تخم مرغ هفت سین به روش های خانگی

5 ایده تزئین تخم مرغ هفت سین با روش های ساده + عکس و آموزش

برای تزئین تخم مرغ سفره هفت سین شما می توانید به راحتی، بدون هزینه و بدون هیچ تخصصی در منزل این تزیینات را انجام دهید و سفره ی هفت سین عید را بیارایید.

5 ایده تزئین تخم مرغ هفت سین با روش های ساده + عکس و آموزش

تزئین تخم مرغ سفره هفت سین یکی از دغدغه های همه است. بسیاری از ایرانیان از گذشته تا کنون بر سر سفره ی هفت سین عید نوروزشان هنگام تحویل سال و شروع سال نو تخم مرغ های رنگی زیبایی می گذارند . تخم مرغ نماد باروری و رشد و زایش خوبی هاست و سمبل شکوفایی و نمو در سال نو است. خانم های با سلیقه قبل از تحویل سال به تزئین تخم مرغ های طبیعی و یا مصنوعی را تزئین می کنند تا زینت بخش خوان نوروزی آنها باشد . در این بخش از ویکی گردی روش تزئین تخم مرغ برای عید نوروز را آورده ایم.

وسایل مورد نیاز برای تزئین تخم مرغ

 • چسب حرارتی
 • اکلیل های رنگی
 • رنگ
 • اسپری چسب
 • کاموا
 • نگین های تزئینی
 • قلم مو
 • نوار چسب های تزئینی
 • قیچی
 • دستمال های شکل دار

سبزه عید رو چند روز قبل عید باید بکاریم؟

آموزش تخم مرغ هفت سین با نگین های تزئینی

تخم مرغ

برای تزئین تخم مرغ هفت سین ، ابتدا یک تخم مرغ با پوسته سالم انتخاب می کنیم و برای تزئین آن نگین و یا پولک های رنگی را بر روی نیمی از تخم مرغ با استفاده از چسب حرارتی می چسبانیم.

آموزش تخم مرغ هفت سین با دستمال های رنگی شکل دار

برای تزئین تخم مرغ هفت سین با این روش ، ابتدا با قیچی شکل های روی دستمال را می بریم . سپس این اشکال را روی دو طرف تخم مرغ با استفاده از چسب و قلم مو می چسبانیم.

آموزش تخم مرغ هفت سین رنگی

برای اینکه تخم مرغ رنگی زیبا تهیه کنیم ، بر روی تخم مرغ یک خط فرضی می کشیم سپس یک طرف تخم مرغ را با استفاده از قلم مو با یک رنگ زیبا تزئین می کنیم . شما می توانید از رنگ های مختلف و شاد برای این کار استفاده کنید.

آموزش تخم مرغ هفت سین اکلیلی

تزئین تخم مرغ

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ، برای تزئین تخم مرغ با اکلیل ابتدا چسبی را از وسط تخم مرغ بر روی آن می چسبانیم تا پس از استفاده از اکلیل طرف دیگر تخم مرغ تمیز بماند.

پس از چسباندن چسب ، روی نیمی از تخم مرغ اسپری چسب می زنیم.

در این مرحله بر روی قسمتی که به چسب آغشته شده ، اکلیل می پاشیم.

سپس چسب نواری را از روی تخم مرغ می کنیم.

خواهید دید که یک طرف تخم مرغ شما بسیار تمیز و مرتب اکلیلی شده است.

تزئین تخم مرغ

 5 مدل کاشت سبزه عید با خاکشیر

آموزش تخم مرغ هفت سین با کاموا

تزئین تخم مرغ

برای تزئین تخم مرغ با کاموا ، می توانید از کامواهای رنگی استفاده نمایید . مانند تصویر ، با استفاده از چسب حرارتی نخ یا کامواهای رنگی را در وسط تخم مرغ بچسبانید . پس از اینکه چند دور کاموا را در وسط تخم مرغ چسباندید ، آن را با قیچی ببرید.

آموزش تخم مرغ هفت سین با نوار چسب های تزئینی

این روش راحت ترین روش برای تزئین تخم مرغ برای عید نوروز می باشد . در این روش از نوارچسب های تزئینی موجود در بازار که دارای رنگ های مختلفی هستند ، استفاده کنید.

این نوار چسب ها خود آغشته به چسب هستند پس برای چسباندن آنها بر روی تخم مرغ به چسب نیاز ندارید . برای تزئین تخم مرغ به این روش ، مانند تصویر عمل کنید و نوار چسب را در وسط تخم مرغ مانند شکل بچسبانید. 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۶ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

 • ناشناس

  باحال بود