ایران خودرو | عرض ایران خودرو | فروش فوق العاده ایران خودرو

برنامه فروش ایران خودرو در بورس کالا اعلام شد + جزئیات

برنامه عرضه ایران خودرو در بورس کالا برای هفته آینده اعلام شد. بر اساس این برنامه کدام خودروها در بورس کالا عرضه خواهد شد؟

برنامه فروش ایران خودرو در بورس کالا اعلام شد + جزئیات

شرکت ایران خودرو جدیدترین برنامه عرضه خودروهای خود برای هفته آینده را اعلام کرد. برنامه عرضه ایران خودرو در بورس کالا از هفته چهارم بهمن تا پایان سال، در کدال منتشر شد. در ادامه لیست خودروهای عرضه شده در بورس کالا ایران خودرو را مشاهده کنید.

  • ۲۰۰۰ دستگاه تارا دستی
  • ۲۰۰۰ دستگاه تارا اتوماتیک
  • ۳۵۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ تیپ ۵
  • ۲۰۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف فلزی
  • ۵۰۰۰ دستگاه دناپلاس دستی اکسل کاسه‌ای
  • ۳۰۰۰ دستگاه دناپلاس توربو اتوماتیک
  • ۲۰۰۰ دستگاه گروه هایما
  • ۱۰۰۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ دستی نیز روز گذشته عرضه و معامله شد.

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چیکار کنیم؟

عرضه خودرو در بورس توجیه قانونی ندارد

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه توجیه قانونی و دفاعی برای عرضه خودرو در بورس وجود ندارد، گفت: براساس مشاهدات در برخی موارد قیمت خودروی فروش رفته در بورس با قیمت پایه 100 درصد متفاوت است.

محمدعلی اسفنایی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درباره گرانفروشی در حوزه خودرو، گفت: ما به صورت موردی شکایت‌های مربوط به گرانفروشی خودرو را بررسی و حکم صادر می‌کنیم اما در بحث قیمت‌گذاری خودرو آشفته‌ بازاری وجود دارد و هر کدام تصمیمی می‌گیرند؛ مدتی شورای رقابت قیمت خودرو را پیشنهاد و کمیسیون مربوطه در وزارت صمت قیمت را تعیین می‌کرد، مدتی دیگر سازمان حمایت و اکنون نیز متاسفانه شاهد هستیم برخی از خودروها در بورس عرضه می‌شود که به عقیده بنده این روش به هیچ عنوان قابل دفاع نیست.

وی افزود: خودرو کالایی نیست که در بورس عرضه شود زیرا در بورس کالایی عرضه می‌شود که کشف قیمت برای آن انجام شود در واقع کالایی در بورس عرضه می‌شود که قیمت اصلی و واقعی و هزینه تولید آن برای عرضه‌کننده مشخص نیست مانند مواد معدنی و… بنابراین در بورس عرضه می‌شود، از سوی دیگر مصرف‌کننده این کالاها نیز محدود هستند این در حالی است که عامه مردم مصرف‌کننده خودرو هستند و قیمت آن نیز کاملا مشخص است زیرا صفر تا 100 مواد اولیه مورد نیاز تولید قابل محاسبه است بنابراین توجیه قانونی و دفاعی برای عرضه خودرو در بورس وجود ندارد.

اشتباه مرگبار هنگام پر کردن باک بنزین

اسفنانی با بیان اینکه براساس مشاهدات در برخی موارد قیمت خودروی فروش رفته در بورس با قیمت پایه 100 درصد متفاوت است، ادامه داد: آشفته بازار حکایت از این دارد که نمی‌توان زیاد روی قیمت خودرو صحبت کرد ما باید قیمت مبنا داشته باشیم، اگر مراجع صلاحیتدار برای ما قیمت‌گذاری کنند در صورتی که بالاتر از آن فروخته شد، گرانفروشی است و ما وظیفه برخورد با آن را داریم اما فکر می‌کنم که کار باید اساسی حل شود.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی اضافه کرد: دو موضوع داریم که مجلس باید به آن ورود کند؛ نخست اینکه مرجع قیمت‌گذاری خودرو و مبنای آن را مشخص کند و دوم قیمت بلیت‌های هواپیما که متاسفانه این حوزه نیز آشفته بازار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر