شام | شام خوردن | زمان خوردن شام

شام را ساعت چند بخوریم؟ | فایده شام خوردن قبل از ساعت 9 چیست؟

شام یکی از وعده های مهم غذایی است اما بهترین زمان خوردن شام چه ساعتی می تواند باشد؟

شام را ساعت چند بخوریم؟ | فایده شام خوردن قبل از ساعت 9 چیست؟

وعده شام نیز جزء وعده ‌های مهم در برنامه غذایی انسان است حذف وعده شام از برنامه غذایی کار درستی نیست. افرادی که شام نمی ‌خورند، به مدت طولانی بدن خود را از مواد مغذی محروم می‌ کنند.

با توجه به ریتم های زیستی و فعالیت های هورمون های مختلف بدن توصیه می شود برای جلوگیری از اخلال در روند سوخت چربی ها باید شام باید قبل از ساعت 9 شب مصرف شود و از میل کردن شام های حاوی چربی و کربوهیدرات زیاد خودداری شود و به میل کردن سبزیهای پخته یا خام با مقداری غذاهای پروتئینی در وعده شام قناعت شود.

 4 پیشنهاد جذاب و لذیذ برای شام امشب + طرز تهیه

شام یکی از وعده های غذایی است که بهتر است با دقت بیشتر و رعایت نکات خاصی صرف شود. باید از مصرف غذاهای حاوی چربی و کربوهیدرات زیاد برای وعده شام خودداری شود.

 حذف شام جهت لاغری کاری کاملا اشتباه است در حقیقت تنها راهکار موثر برای کاهش وزن، کم کردن میزان دریافت انرژی است نه قطع کامل آن. حال این انرژی هم از طریق میوه می تواند تامین شود و هم از غذاهای سرد یا گرم. مهم کم کردن کالری یا سوزاندن آن است نه نوع ماده غذایی خورده شده.

 کسانی که دچار ناراحتی های گوارشی نظیر زخم معده یا ترش کردن هستند باید شام بسیار سبک و با فاصله طولانی در زمان خواب مصرف کنند. مصرف غذاهای پرچرب و سنگین نه تنها در وضعیت سلامت بلکه در خواب فرد نیز در هنگام شب تداخل خواهد داشت.

مضرات ایستاده ادرار کردن آقایان!!

نکته:زمان صرف یک وعده غذا بهترین فرصت است تا افراد خانواده با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر